Reklama

Reklama

Mrs. Doubtfire - Táta v sukni

  • Česko Táta v sukni (více)
Trailer 1

VOD (1)

Obsahy(1)

Skvělý imitátor hlasů Daniel Hillard se nepohodne se svým šéfem kvůli tomu, že nechce ve vyprávění propagovat kouření. Dostává za to okamžitou výpověď. Daniel je ale v zásadě veselý člověk, který si dlouho z ničeho hlavu neláme. A tak hned vzápětí uspořádá doma obrovský narozeninový mejdan pro syna Chrise, kterému je právě dvanáct let. To se ovšem nelíbí jeho manželce Mirandě, která dělá skvělou kariéru a představa, že po práci bude doma hodiny uklízet po dětech, se jí vůbec nezamlouvá. Ostatně má pocit, že jejich manželství už delší dobu nefunguje, a žádá Daniela o rozvod. Protože právě přišel o práci a nemá vlastní byt, zdá se, že se bude moci s dětmi vídat jen jednou týdně, což ho velice bolí. Své děti totiž nadevše miluje. Daniel si najde byt a později i práci, i když zdaleka neodpovídající jeho schopnostem. Je pod dozorem protivné sociální pracovnice a děti nadále vídá jen jednou týdně. A pak zjistí, že si Miranda dala inzerát na pomocnici v domácnosti. Vždy krajně vynalézavý Daniel vše zařídí tak, aby se jako jediná přijatelná adeptka jevila ta, kterou se rozhodne hrát... S pomocí bratra maskéra a jeho přítele se z něj brzy stane roztomilá starší paní. Miranda je spokojená a zdá se, že i děti si na paní Doubtfireovou zvykají, dokonce i starší dcera Lydie, která jí zpočátku nebyla příliš nakloněná. Miranda se mezitím v práci setká se svým bývalým přítelem Stuem Dunmeyerem, který se o ni začne ucházet. Daniel – paní Doubtfireová – vše sleduje s tichým vztekem, ale kromě občasných kousavých poznámek na krasavcovu adresu nemůže nic dělat. Přes počáteční potíže s vařením se do chodu domácnosti skvěle zapojí a všichni jsou spokojení. Pak se ale jednoho dne stane strašlivá věc: Chris přistihne paní Doubtfireovou, jak na záchodě močí jako muž. Děti jsou zděšené, chtějí volat policii, Daniel musí rychle zasáhnout a vše vysvětlit. Tedy jen dvěma starším, nejmenší Natie by to asi jen těžko pochopila. Vysvětluje dětem, že se převléká jen proto, aby jim mohl být denně nablízku. Mezitím si ho v práci při jedné improvizované scénce všimne generální ředitel televize, kde pracuje jako balič, a vytuší v něm obrovský talent. Pozve ho proto na večeři do luxusního podniku Bridges, kde mají dojednat podrobnosti. Na stejný den tam ale rezervoval stůl i Stu, protože Miranda má ten den narozeniny. Na večeři mají jít nejen všechny děti, ale také paní Doubtfireová. Daniel je na rozpacích: schůzka s ředitelem pro něj znamená novou budoucnost, na druhé straně je ale rodina a děti. Jak tuhle zapeklitou situaci vyřeší? (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (415)

Fanucci 

všechny recenze uživatele

Jedna z mojich nejoblíbenějších komedií. Někdo může namítnout že nejde o originální nápad (Tootsie) a že tato komedie opět obsahuje ty tradiční americké výchovné poslelství (důležitost rodiny, nekouřit atd...) ALE všechno je to vyvážené a nepůsobí to tak nuceně a vlezle. Navíc hlavní role je zahrána naprosto geniálně. Opravdu famózní výkon ()

easaque 

všechny recenze uživatele

nostalgické -4* v rámci rodinných komedií považuji Tátu v sukních za nadprůměrnou. Sice je to už dlouhý čas, co jsem ji viděl, ale vzpomínky jsou na ni hezké, takže si zatím své 4 hvězdičky zaslouží, i když je příběh tuctový a nevyhne se klišé a ždímání emocí. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Reklama

Chen 

všechny recenze uživatele

Už, když jsem tuhle převlekovou komedii viděl před lety poprvé, zamiloval jsem si ji a její kvality jsou dnes ještě výraznější, když si člověk vybaví projekty jako Agent v sukni atd.. Milá, vtipná a zábavná komedie s notnou dávkou sentimentu, který ale rozhodně nerušil. Právě naopak, tady ho považuji za klad. Robin Williams i ostatní herci byli jednoduše vynikající. Jeden z mála filmů na které se dá dívat znovu a znovu a znovu a znovu a přesto neomrzí. ()

InJo 

všechny recenze uživatele

Tuhle komedii prostě miluju. Už jsem ji viděl tolikrát a pořád mě baví, rozesmívá a dojímá. Robin Williams je vynikající, stejně jako dabing Viktora Preise. Co mě ale překvapilo asi nejvíc byla postava Pierce Brosnana. Každý by čekal slizkého mizeru, a on přitom hraje v rámci možností pravý opak! A ani konec není tak úplně klasický, jak byste možná čekali... Což neznamená, že by film skončil špatně. Osvědčený zdvihač nálady. 90 % ()

Falko 

všechny recenze uživatele

Zboznujem rodinne komedie Chrisa Columbusa a tato hned po SAM DOMA (1990) patrila medzi moje dalsie oblubene z jeho filmografie. Nikdy nezabudnem na pani Doubtfire, ako hra futbal, alebo jej chcel mladik ukradnut kabelku, neustale prezliekanie pri navsteve kuratorky alebo zaverecna scena v restauracii. Pre mna je to klasika a nemozem dat menej, ako 5 *. ________ Robin Williams - (Daniel Hillard / Pani Ehphegenia Doubtfire) +++ Sally Field - (Miranda Hillard) +++ Pierce Brosnan - (Stuart Dunmeyer) +++ Harvey Fierstein - (Strýko Frank Hillard) +++ Polly Holliday - (Gloria Chaney) +++ Lisa Jakub - (Lydia Hillard) +++ Matthew Lawrence - (Chris Hillard) +++ Mara Wilson - (Natalie Hillard) +++ Robert Prosky - (Jonathan Lundy) +++ Produkcia: Robin Williams +++ ()

Galerie (40)

Zajímavosti (21)

  • Ve scéně, kdy Daniel Hillard (Robin Williams) napodobuje hlasy, zmíní v jedné pasáži i Jamese Bonda. Právě Pierce Brosnan, který v tomto filmu hraje Stua, se o dva roky později stal Bondem skutečně stal, konkrétně ve snímku Zlaté oko (1995). (Chris Masters)
  • Obsazení dětských rolí Chris Columbus komentoval: "Chtěl jsem, aby děti působily upřímně, aby nevypadaly jako malí herci, ale jako opravdové děti. Chtěl jsem, aby v jejich obličejích bylo vidět, jakou bolest jim rozvod rodičů způsobuje. Aby hrály přesvědčivě a přirozeně. Například to malé děvčátko nikdy předtím ve filmu nehrálo. A už druhý den natáčení jsme zjistili, že s Robinem sama od sebe improvizuje! A jak dokonale! Byl to nádherný zážitek." (NIRO)
  • Severoamerické tržby byly 219,2 milionu amerických dolarů, celosvětové pak 441,3 mil. (NIRO)

Související novinky

Vrátí se Táta v sukni?

Vrátí se Táta v sukni?

18.04.2014

Ještě jsme ani neviděli Blbý a blbější 2 a už se začíná rýsovat další pokračování devadesátkové komediální klasiky. Tentokrát jde o one man show Robina Williamse Mrs. Doubtfire - Táta v sukni, která… (více)

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006

Šílená představa, řekl by si běžný divák, na jehož názor stejně vysoce postaveni mužové filmařského průmyslu moc nedají. Jenže když je hlavní role v takovém projektu nabídnuta australské krásce Naomi… (více)

Reklama

Reklama