Casper (1995)

• Při scéně se snídaní vejde do kuchyně Casperův strýček točící se jako helikoptéra za tónů Wagnerovy "Jízdy valkýr" v pozadí a Stretch později řekne: "Mám rád po ránu vůni masa!" Celá tato scéna je přímým odkazem na Apokalypsu (1979). (HappySmile)

Srdce temnoty: režisérská apokalypsa (1991)

• Název filmu je narážkou na román Heart of Darkness (Srdce temnoty) od polského anglicky píšícího spisovatele Josepha Conrada, který byl hlavní inspirací pro Apokalypsu. V tomto románu se námořník vydává po řece Kongo do vnitřní Afriky, aby tam našel Angličana, ze kterého se stal náčelník divochů. (gjjm)

Bratři Bluesovi (1980)

• Plakát s Colleen Campovou z Playboye, jenž visí na zdi Elwoodova apartmánu, si „zahrál“ již v Coppolově Apokalypse (1979). (Matty)

Megalopolis staví kampaň na negativních recenzích

Megalopolis staví kampaň na negativních recenzích

21.08.2024

Jak všichni jistě už víte, legendární režisér Francis Ford Coppola (Rozhovor, Vyvolávač deště) na letošním 77. ročníku Festivalu v Cannes uvedl svůj dlouho chystaný opus magnum pod názvem Megalopolis… (více)