Reklama

Reklama

Dobýt Hollywood se dá všelijak. Alan k tomu použil poněkud neobvyklou a skutečně radikální metodu. Po dokončení filmu, který stál 220 milionů dolarů, se jeho režisér Alan Smithee rozhodl ukrást negativ filmu a zničit ho. Nemohl se smířit s tím, že by jeho jméno figurovalo na něčem, tak příšerném. Pro producenty filmu to ale byla tragédie. Veškeré investice byly najednou ty tam. A tak se rozhodli najmout si soukromého detektiva, který měl režiséra nalézt a ukradený film vrátit zpět. Vždyť lidé už netrpělivě čekali na jeho premiéru... (HBO Europe)

(více)

Recenze (17)

Visáč 

všechny recenze uživatele

Totálne nevtipná poťouchlost a patrne Eszterhasova odpoveď na CB4 od Tamry Davis (ktoré tiež nie je žiadny zázrak). Ak vám nič nehovoria mená ako Peter Guber, Jon Peters, Michael Ovitz či Anthony Pellicano, rovno zabudnite, že rozkódujete drvivú väčšinu insiderských fórkov a narážok, ktorými sa tento kousek len tak hemží. Ak máte 90s Hollywood naštudovaný (business side, nie filmy) tak ako ja, väčšinu fórov chytíte, dokonca sa občas pousmejete, ale podstatne častejšie budete krútiť hlavou nad tým, jaká to je vlastně pitomina. ()

RipperJosh odpad!

všechny recenze uživatele

Nejhorší zvuková věc s obrazem, kterou jsem kdy viděl. Ani se tomu nedá říkat film, je to jen nesmyslná hnusná nuda. Chvílema se mi dělalo skoro blbě. Bože, to bylo příšerný. Jedná se o nekončící sled k smrti ubíjejících promluv na kameru. Naštěstí to má krátkou stopáž, navíc 15 minut jsou závěrečný titulky. Slyi, tuhle podpásovku jsem si nezasloužil... PS: Samozřejmě jsem se na to podíval jen kvůli zaplnění prázdného místo ve Stalloneově filmografii. A to je asi jediný pozitivum, který můžu říct - že v té době hasnoucí Sylvester se zde objeví víckrát, než jsem čekal. Byť je i on tragickej... ()

Reklama

haj 

všechny recenze uživatele

Nenechte se zlákat zvučnými jmény, protože každý ze tří zmíněných herců se ve filmu objeví jen pár minut a ve zbytku se jen kecá a kecá a kecá o tom, co se s filmem mohlo stát. Jackie přijal roli jenom proto, že ho překecal jeho dlouholetý kamarád Stallone. Oba to brali jako legraci, ale výsledek bohužel moc legrační není. Třeba spolu ale jednou natočí něco pořádnýho. ()

Svadbos 

všechny recenze uživatele

Žiaden film s Robertom Evansom a Billym Bartym nemôže byť ignorovaný, ale táto ťažkopádna satira na Hollywood musí byť. Pseudonym Alan Smithee musia používať všetci režiséri, ktorí nechcú, aby sa ich meno objavilo v záverečných titulkoch. Ako hovorí jeden charakter v tomto filme vo filme: "Je to horšie ako "Showgirls". A konečná irónia: režisér Arthur Hiller odstránil svoje meno potom, čo sa pohádal s Joe Eszterhasom. ()

SaNcHeZ_cz 

všechny recenze uživatele

Jsem rád, že jsem nedal na hodnocení a samotnou situaci a odkaz filmu. I když totiž Jak dobýt Hollywood není vyloženě špičkový film, jeho relevantnost téměř dvacet let od premiéry jde rozhodně nahoru, až z toho jde místy mráz po zádech. Rozhodně jeho humor nesedne každému, nicméně už jen díky těm několika skvěle mířeným narážkám a podkopáváním základů praktik, které dnes v Hollywoodu jsou aktuálnější než kdy předtím, nemůžu jít se svým hodnocením níže. Silně kousavá satira zákulisí filmu pobaví i napříč slabším hereckým výkonům a občasným hluchým místům. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (5)

  • Film původně měla být inteligentní parodie na Hollywood. (Courtemanche)
  • Natáčelo se od 14. listopadu 1996 do 24. ledna 1997 ve státě Kalifornie v USA, konkrétně ve městech Los Angeles a Inglewood. (BMW12)
  • Producentům filmu se dlouho nedařilo najít režiséra, který by se titulu ujal. (Courtemanche)

Reklama

Reklama