Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Americký muzikál Pomáda z roku 1978 patřil v době svého uvedení k nejnavštěvovanějším snímkům ve všech zemích. Vznikl podle úspěšné jevištní předlohy Jima Jacobse a Warrena Caseyho. Děj nás zavede do střední školy Rydell v padesátých letech. Danny Zucco, žák posledního ročníku, se po prázdninách opět setkává se svými kamarády. Ohromí je líčením svého milostného dobrodružství u moře. Mezi dívkami se objevuje nová žákyně Sandy. I ona se pochlubí svým prázdninovým setkáním s fantastickým chlapcem, s nímž prožila krásný milostný příběh. Když se "letní milenci" náhle setkají na Rydellu tváří v tvář, téměř ztratí dech. Jenomže láska v novém prostředí školy a spousty kamarádů má úplně jiná pravidla než na osamělé mořské pláži. V hlavní roli zpívá, hraje a tančí populární dvojice John Travolta a Olivia Newton-Johnová, kteří se tímto snímkem stali idoly mladé generace. (Česká televize)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (709)

Webb 

všechny recenze uživatele

[6/10] (Paramount) (Metrocolor /// Produkce: Allan Carr, Neil A. Machlis, Robert Stigwood /// Scénář: Bronte Woodard, Allan Carr podle muzikálu Jima Jacobse a Warrena Caseyho /// Kamera: Bill Butler /// Hudba: John Farrar, Barry Gibb /// Nepůvodní hudba: Sylvester Bradford, Warren Casey, Sammy Fain, Jim Jacobs, Al Lewis, Richard Rodgers, Louis St. Louis, Mike Stoller, Ritchie Valens, David White /// Nominace na Oscara: John Farrar (píseň)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE] ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Nevím, ale tenhle film mě nikdy moc extra nebral. Písničky celkem ujdou, ale nedovedu si představit, že bych si je někdy pustil a zaposlouchal se do nich. Travolta je dobrý, ale Olivia Newton-John je dlouhou dobu nesympatická holčina, po které se dá šílet až v závěrečné scéně, kdy je fakt sexy. Však se jí John skutečně tak nějak plazí u nohou. Má to své silné scény a stejně tak to kolikrát spadne do kýčovitosti, i když je pravda, že než se tak stane, je nutno ocenit ten vzdor a nadhled pro tohle označení. Jde o to, jak moc máte rádi muzikály a pomádu ve vlasech. 60% ()

Reklama

Karlos80 

všechny recenze uživatele

John Travolta pro mně nebyl nikdy tím pravým teenagerovským idolem a to ani po Horečce sobotní noci. Sice z něj vyrostl skoro přes noc nový idol tehdejší mládeže, ale u mě, bohužel, tato dnes už nostalgická broadwayská muzikálová slátanina s jasným poselstvím o nejrůznějších ganzích mladých, zkouškách odvahy, dokazování dospělosti, prvních láskách nikdy až tolik nezabrala. Krom evergreenů samozřejmě:-) Muzikály opravdu ne až na malé vyjímky jako Hair, My Fair Lady, West Side Story, i když nepopírám fakt, že se dnes už kultovní Pomáda stala jedním z nejúspěšnějších filmů přelomu sedmdesátých a osmdesátých let, přestože kritika přijala film s velkým opovržením. Svého času se dokonce vyšplhala mezi deset nejziskovějších filmů v historii. Takže za choreografii, úvodní píseň od Bee Gees a za celkové studentské prostředí za 3*. "Neříkám, že se mně film v určitých částech nelíbil, ale už mě to tak jako před lety neoslovilo a to ani v částečném nostalgickém duchu." ()

triatlet 

všechny recenze uživatele

Oprostím-li se od chytlavých písniček (které i nadále inspirují:-) a choreografie, tak zbyde černobílý příběh o snaze sbalit holku/ kluka, který je hlavně v první polovině zdlouhavý. Navíc věk ústřední dvojice (22, respektive 29 let) těžko navodí pubertalní problémy. Naštestí Zuccovu přeměnu provází i vtipné scény (sportovní prostředí, taneční). ()

classic 

všechny recenze uživatele

Tento príšerný muzikál ma po celý čas extrémne odpudzoval, až sa normálne čudujem, čo na ňom preboha všetci vidia, keď v ňom absolútne nič poriadne nefunguje tak, ako má, a ešte k tomu rok predtým sa Travolta parádne blysol v Horúčke sobotnajšej noci, a tak prichádza na rad známe príslovie: „Dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš” ? Občas sa to síce aj tak podarí, napríklad Francis Coppola by teda vedel rozprávať, ale tentokrát bohužiaľ-NIE ! On je väčšinou, ako duchom neprítomný, akoby sa ešte stále nedokázal spamätať z predchádzajúceho triumfu, keď nám všetkým akosi vytrel zrak ! Jeho Danny Zucco je na míle vzdialený tomu Tonymu Manerovi, možno i preto, že na neho a na ostatných dozeral nepríliš dobrý režisér Kleiser, ktorého réžia je strašne nezáživná, plytká, nudná, skrátka-hrozná, že to normálne bolí ! Kamera a strih sú taktiež na veľmi nízkej úrovni, keď najmä práca strihača je odfláknutá, tak isto, ako samotná robota režiséra !!! Nepovedal by som, že herecký ansámbel by mi nejakým zázračným spôsobom zlepšil náladu, jednoducho-nestojí ani za fajku dymu. _ Pomáda vôbec nie je podarený film, je najmä-nadhodnotený a preceňovaný, nespĺňa žiadne kritéria, ktoré by ma hocako oslovili, nenašiel som v ňom nič, čo by stálo za reč, jedine tak príchod „škaredého kačiatka” na záver ma možno dostal do kolien ? ()

Galerie (142)

Zajímavosti (72)

  • Pieseň "Summer Nights" je podľa hudobného časopisu Billboard deviatym najlepším letným hitom všetkých čias. (Raccoon.city)
  • S výdělkem 188 755 690 amerických dolarů v USA je Pomáda v domovské zemi k roku 2013 nejvýdělečnějším muzikálem. (GreatestFan)
  • Čiernu koženú bundu a k tomu úzke čierne nohavice, ktoré mala na sebe Olivia Newton-John (Sandy), vydražili za astronomických 363 tisíc eur. Identita kupcov nie je známa. Okrem outfitu boli v dražbe aj ďalšie veci, napríklad pôvodný scenár alebo ružové šaty, ktoré mala herečka oblečené na premiére. Celkovo predala veci za 2 milióny eur. (Raccoon.city)

Související novinky

Třetí řada Euforie má problémy

Třetí řada Euforie má problémy

26.03.2024

Loni v listopadu se na představení příštích projektů ze stáje HBO její představitelé holedbali tím, že třetí série úspěšné Euforie je v odklepnuta, v přípravách a na obrazovky chtivých náctiletých… (více)

Zemřela herečka Olivia Newton-John

Zemřela herečka Olivia Newton-John

08.08.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Ve věku 73 let zemřela australská tanečnice, zpěvačka a herečka Olivia Newton-John, kterou diváci budou pravděpodobně nejvíce znát díky její roli v legendárním… (více)

Prequel Pomády našel režiséra

Prequel Pomády našel režiséra

23.07.2020

Studio Paramount našlo režiséra pro svůj oznámený prequel muzikálu Pomáda. Snímek Summer Lovin’ natočí Brett Haley (V rytmu srdce, Všechny malé zázraky) scénáře od Leah McKendrick (M.F.A.). V… (více)

Pomáda se dočká prequelu

Pomáda se dočká prequelu

10.04.2019

41 let od premiéry slavného muzikálu Pomáda se studio Paramount Pictures rozhodlo pustit do práce na prequelu. Scénář píše John August (Velká ryba), příběh by pak měl pojednávat o létě, během kterého… (více)

Reklama

Reklama