Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když v roce 1962 profesor Webber vyslechl v televizi projev prezidenta Kennedyho o kubánské krizi, rozhodl se uchýlit s těhotnou manželkou Helen do protiatomového krytu pod svým domem, který po léta budoval a vybavil vším potřebným. Když záhy otřese domem exploze, profesor v domnění, že jde o atomový útok, uzavře východ. Netuší, že výbuch byl způsoben havárií stíhačky, která se zřítila na jeho dům. V krytu, který připomíná dobře zařízený byt, se manželům narodí syn Adam, který zde s rodiči prožije harmonické a spokojené dětství. Když uplyne pětatřicet let, dveře krytu se automaticky otevřou. Otec se v ochranném obleku vydá na průzkum. Najde zchátralou čtvrť plnou špíny, bezdomovců a zděšeně se vrátí dolů v domnění, že svět je plný mutantů. Chce žít i nadále v krytu, jenže pak dostane záchvat a Helen pošle syna nahoru, aby opatřil zásoby na další roky v podzemí. Dobrácký Adam, který se ve svých pětatřiceti letech poprvé ocitá na denním světle, okouzleně prochází městem, až nakonec zabloudí. Pokusí se prodat sbírku baseballových kartiček, a když ho chce majitel obchodu podvést, zastane se ho prodavačka Eva. Šéf ji za to vyhodí, ale dívka odmítne mladíkovu vděčnost. Adamovi se nakonec podaří Evu přemluvit, aby mu pomohla nakoupit zásoby. Postupně se seznamuje se světem i jeho obyvateli... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (327)

m.a.t.o. 

všechny recenze uživatele

„Čo si robil?“ – „Pozeral som televízor. Farebný!“ Aj po rokoch rovnaká zábava ako keď som Príchod z minulosti videl prvý krát. Zásluhu na tom má okrem netredičného námentu aj trefné obsadenie, niekoľko nezabudnuteľných scén (príchod otca Calvina do "postnukleárneho" sveta) a pamätné hlášky („Prepáčte, spím prvý krát mimo domu.“ – „A koľko máte rokov?“ – „35.“). 75 % ()

giovanni3 

všechny recenze uživatele

Já se bavil vlastně od začátku do konce... sice tam bylo pár hluchých míst, ale ty se dali přežít. Scénář byl skvělý, herecké výkony také.. Jediné co mne moc nesedělo je, jak úplnému neznalému ,,ňoumovi,, vše prochází a happyend je ten, že má fůru peněz a holku, která by o něj nejspíše ani nezavadila = za toto + sem tam to hluché místo dávám 4z5, ale pěkné 4 ani jsme neuvažoval o menším hodnocení. ()

Reklama

gabin(a) 

všechny recenze uživatele

Moc moc milý film, který mě totálně dojal, když jsem si uvědomila, že takhle absolutně nezkažení lidi jako Adam už snad ani nejsou, že každý člověk musí být aspoň trošku sobecký, aby s ním ostatní nevydrbali. Pěkný střet minulosti a přítomnosti, obojí samozřejmě trochu zkreslené. 60. léta nebyla tak čestná a současnost není zase tak šílená, lidi řeší pořád stejné základní problémy už od pravěku. Trošku mi to připomnělo francouzské Návštěvníky, kdy Godfroy se svou šlechtickou ctí v současnosti také dost naráží. Jinak opět vynikající Christopher Walken, škoda, že je v TOP jen 10 míst, kdyby bylo 20, určitě tam bude. Na to, co obvykle hraje, je jeho staromódní gentleman asi nejnormálnější rolí:-) Brendan Fraser je odzbrojující vždy a všude. ()

karlik4801 

všechny recenze uživatele

Krásná komedie o bláznivém otci, který se snaží uchránit svojí těhotnou manželku. A jak to může vypadat když jejich syn po 35. letech vyleze ven do současnosti. Chce potkat životní lásku a nemá ani páru jak se má zachovat. Skvělý Brendan Fraser, tohle mi prostě dělá úsměv na tváři a pomalu slzy v očích. Vím že si tuhle komedii pustím až mi bude nejhůř, protože mi pomůže se vyrovnat s problémem a rozesměje mě. Děkuju moc, že něco takového vzniklo! ()

MATADOR 

všechny recenze uživatele

Velmi pékná komedie spojená s romantikou.Rodiče jenž se báli,že bude jaderný útok,se schovají do atomového bunkru a přes třicet let tam žijí.Ano nápad je to vskutku jednoduchý a i část,která se odehrává v podzemí, má co nabídnou a Brendan Fraser hraje výborně. Velmi hezké scénky tam byly také ty,při kterých se k rodině Webberových modlil "hospodský".Příjemný film. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (22)

  • V bombovém úkrytu promítá otec na plátno projekci a tvrdí, že používá zrcadlo a schválně je kvůli tomu obraz na plátně obráceně. Pokud by však skutečně zrcadlo při projekci použil (což byla běžná technika v 70. letech), obraz by byl normální a ne obrácený, protože ho promítal zezadu plátna, čímž by se přes zrcadlo znovu obrátil. (don corleone)
  • V televizi byl párkrát vysílaný pod názvem POLOČAS ROZPADU. (bo.rec)

Reklama

Reklama