Emily touží po lásce svého otce, chce v něm vzbudit zájem, a proto se rozhodne zinscenovat vlastní únos. Zatelefonuje mu a přes zkreslovač hlasu a žádá milion dolarů výkupného. Pak se sama sváže a zavře do kufru svého auta. Její otec se spojí s policií, ale místo Emilyina pobytu se nepodaří určit, protože volala z mobilního telefonu. Otec se zachová podle instrukcí a shodí z mostu na plující loď kufřík s výkupným. Všechny peníze však skončí v moři, po otevření kufříku je rozfouká vítr, způsobený policejním vrtulníkem. Emily čeká v kufru auta na vysvobození, ale stane se nečekaná věc auto ukradne zloděj. Policisté, připraveni u výjezdu z garáží, ve kterých má být Emily nalezena, se snaží ujíždějící auto zastavit. Mladému zloději, Vincentovi, se ale podaří ujet a šťastně dorazit do skladiště, úkrytu kradených aut. Z kufru se začne ozývat bouchání a volání a Vincent s hrůzou zjišťuje, že v něm leží svázaná žena. Znovu kufr zavře a informuje o nečekané komplikaci svého kumpána. Emily se z kufru nakonec dostane, ale ze zamčeného skladiště se jí utéct nepodaří. Najde alespoň svůj mobilní telefon a volá do otcova domu. Mluví se svým strýčkem Raymondem, žádá ho o pomoc, ale musí hovor přerušit, protože se vrací Vincent s komplicem (oficiální text distributora)

neo93

Docela dost slabý film. Rozhodně jsem čekal o něco víc, než se mi dostavilo. Jasně, neočekával jsem žádnou filmovou přehlídku, ale i přesto o kapku více. Problém je již možná v samotném zařazení snímku do žánru. Film se tváří jako krimi, komedie či romantický film, ale ve výsledku není ani jedno. Od každého si bere něco, ale dohromady to příliš nefunguje. V celém filmu se skoro nezasmějete, o nějakém milostném poutu mezi hlavními hrdiny se nedá hovořit a po kriminální stránce se toho taky moc nestane. Samotný pár v podání Alicia Silverstone a Benicio Del Toro mě opravdu zrovna nenadchl. Alicia má sice hezkou tvářičku i postavu, ale to je tak vše, a Del Toro zase se svým monotoniím výrazem a nevýraznými postoji, taktéž neuchvátí. Jediným, kdo celou situaci zachraňuje, je Christopher Walken, který je jako povedený strýček výborný. Jinak ale film, nemá nic moc co nabídnout a nemá cenu se s ním dále zabývat, resp. nestojí za to ho někdy znovu vidět. ()

John80

Nafingovany vlastný únos dcéry ,aby sa dostala do priazne otca , ktorý sa jej nie až tak úplne vyplatil na ale aj s iné nevýhody s ktorymi dcéra ,ktorá to na seba nahrala nepočítala 3* ()

kolacky

Poněkud nešikovný český název (lepší by bylo otrocké Přebytečné zavazadlo nebo prostě Přítěž...což chudák Emily byla skoro pro všechny kromě strýčka Raye... a Vincenta, když přišel na to, že je s ní taky legrace). Příjemná pohádka o tom, jak smolařský loupeživý rytíř skrzevá čarodějníka přece jen k princezně přišel... Beniciovi to tady neskutečně sluší, přiznávám nekriticky. ("Máme rum, tequilu, rum... rum a tequilu. Co si dáš... ?") ()

Pitryx

Začátek ujde, vyvíjí se to vcelku slibně, jako komedie, ale pak to zabředne do červené knihovny a začíná nuda. Navíc jsem to nepochopil s tím oblečením. V tašce to neměla, tu přece kontroloval ten zloděj. Do motelu ji odveze večer v bílém triku, ona vychází v černém a hned nato má na sobě hnědé triko. No to není zas tak důležité, fakt je to že pak snímek ztratí „šťávu“ a stává se víceméně statický. Nakonec to je ještě dobré, ale mezitím je opravdu nuda. 20130721nest.s.Nova Cinema ()