Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Clay je typický teenager, který právě přišel na univerzitu a je natěšený na život plný večírků. Místo toho ale poznává, že škola není alkoholová projížďka sexuálními fantaziemi, tak jak si to dosud představoval. Je odhodlán udělat vše pro to, aby získal dívku svých snů. Rozhodne se hrát gaye, aby mohl snáze proniknout do jejího života. Tato nevinná hra jej však uvrhne do středu zájmu různých aktivistů a přináší nejednu bláznivou situaci. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (34)

Pythonator 

všechny recenze uživatele

Taková ta příjemná teen kokotina amerického střihu. Chlastající studentíci prahnoucí po sexu, úchylná bratrstva s prasáckými rituály, univerzální američtí dementi, každý druhý je homosexuál apod. Tohle je navíc obohacené o ujetou homozápletku a o nadpozemský půvab Marly Sokoloff, která bohužel hraje druhé housle v malé roli. Jo a John Goodman jako buzna... to se musí vidět. ()

Mandalorian 

všechny recenze uživatele

Playboy z prváku není rozhodně ani tipycký ani běžný... Přirovnání k American pie je asi jako srovnávat Star Trek a Star Wars. Freshman orientation je film především vyprávějící o týpkovi kterej hraje gaye kvůli holce, kterou chce přefiknout. Mimo to je ale propleten vedlejšími příběhy a zaobírá se nejen myšlenkou menšinové orientace ale i dnešní doby: "Klasická ženskost je mrtvá, Matte. Dnešní holky jsou něco jinýho..." rozhodně se film nesnaží dohnat American pie. Svýma názorama ho totiž s přehledem předežene... 100% ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Zpočátku se tahle komedie snaží jít proti zaběhaným schématům teenage komedii, nešetří vulgárními vtípky a divákovu pozornost se snaží upoutat netradičně obsazený Sam Huntington i John Goodman v roli barmana gay clubu. Pak ale přibližně v polovině filmu dojdou forky a celé to nakonec spadne do obvyklých stereotypních kolejí teenage komedií. Režie je čistě průměrná, ale výsledný dojem není úplně nejhorší. ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Teenagerovská komedie, která je však nezvykle povedená a která se mi líbila, to je výsledek oněch 90 minut, které jsem s tímto filmem strávil. A že to byl čas příjemně strávený, o tom rozhodně nemůže být pochyb. Jistě, nedělalo by mi problém film zkritizovat a dát nízké hodnocení. Je zde mnoho klišé, zápletka není buhvíjak originální, ale přesto se mi film líbil a považuji ho za příjemné zpestření. A důvodů je hned několik. Především je to prostředí vysoké školy, které mám rád od doby, co jsem poprvé viděl Road Trip, dále je to několik sympatických herců, kteří navíc docela dobře hrají, a potom je to v naprosto úžasně vtipné roli John Goodman, který zde hraje homosexuálního barmana. Jeho role prostě nemá chybu a já si užil každou jeho kreaci. Takže ač tenhle film možná nepatří ke skvostům nebo ač není příliš originální, přesto neváhám ho na tomto místě pochválit, protože já jsem od něj dostal přesně to, co jsem očekával, a má očekávání tak byla zcela naplněna. Nelituji toho, že jsem tuhle komedii viděl a uděluji čtyři hvězdičky. ()

Pepinec odpad!

všechny recenze uživatele

Ani moje studijní výsledky z prváku nebyly tak špatné jako tohle. Na tom bych se určitě jako na jedné z mála věcí shodnul i s vedením katedry. Hrát před holkou teplometa, to je originální asi jako běžkovat po sněhu. Pravda, nikdy jsem tuhle fintu nezkoušel, vždycky mně přišlo lepší rovnou holce říct, že se mi líbí. Správný americký playboy tak ze mě holt nikdy nebude, stejně jako z tohohle odpadu nikdy nebude film. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (2)

  • Natáčelo se v New Orleans (Louisiana, USA). (BMW12)
  • Celosvětová premiéra proběhla 18. ledna 2004 na filmovém festivalu Sundance v Utahu (USA). (BMW12)

Reklama

Reklama