Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Sir Robert Chiltern, úspěšný politik a dokonalý gentleman má vše, co si mohl přát. Spolu s milující manželkou představují dokonalý pár. Potíže však nastanou, když se v Londýně objeví paní Chieveley, která by mohla odhalit nebezpečné tajemství z jeho minulosti a tak ohrozit jeho kariéru i manželství. Nezbývá mu nic jiného než se obrátit na dlouholetého přítele lorda Goringa - sukničkáře a svůdce žen. Ten je tím však zatažen do pavučiny lží a je vážně ohrožen jeho rajský staromládenecký život... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (83)

kareen 

všechny recenze uživatele

Ne, že by Rupert Everett neměl dostatek šarmu a Julianne Moore nebyla v roli proradné pletichářky skvělá, ale na Oskarovi Wildeovi byly vždy nejlepší jeho vtipné a břitké dialogy a jelikož jich v této adaptaci dost vypustili, nemá to takovou sílu jako původní předloha. Přesto je to pořád i tak velmi příjemná komedie. ()

Austen 

všechny recenze uživatele

Oscar Wilde a jeho glosy říznuté zromantizovanou adaptací. Kdo by se nesmiloval nad zkroušeným Robertem Chilternem. V málokteré adaptaci mi to osladili tak skvělým obsazením. Svižné, romantické, břitké, chci na to jít do divadla. Kam na to ten Wilde chodil? Duely mezi Everettem a Julianne Moore a Everettem a Blanchettovaou a Driverovou a vůbec všemi. Vím, že to je divadelní hra, ale opravdu umění konverzovat tak upadlo?...................................................... - ty vole, to neřeš. Ach jo. ()

Reklama

Nathalie 

všechny recenze uživatele

Contradictio in adiecto? :-) Britská herecká smetánka, konverzační humor a ironie ve službách Oscara Wildea. Countess: Aren't you going to congratulate me? Lord Arthur Goring: Congratulations. Countess: Aren't you going to ask what for? Lord Arthur Goring: What for? Countess: I've made a great decision. I've decided to get married. Lord Arthur Goring: My God! Who to? Countess: That part is yet to be decided. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Můj drahý otče, když jde člověk na návštěvu, je to proto, aby marnil čas druhých, ne svůj vlastní." Netuším, zda je na vině má neomluvitelně dlouhá divadelní absence či se jedná o příznaky propukající senility, ale já jsem se u tohoto snímku královsky bavil. Hlavním podezřelým z mý skvělý nálady je lord Arthur Goring, kterej jako noblesní povaleč disponoval úchvatně cynickým pohledem na aristokratickou etiketu, ale měl kolem sebe i několik dalších podezřelejch, kteří si svý role rozhodně užili. ()

Kingjiri 

všechny recenze uživatele

Filmy na motivy historickejch divadelních inscenací asi nebudou nikdy muj šálek čaje a nejspíš si příště budu hodně rozmejšlet, jestli si takovej biják pustim jen na základě pozitivních hodnocení. Kritizovat minimální výpravu nebo až otravný množství dialogů by asi vzhledem k námětu nebylo fér. Naopak se ale nezdráhám označit námět za nepříliš zábavnej nebo dokonce humornej. Tenhle styl humoru holt neni nic pro mě. Za mě velká nuda, který však musim k dobru příčíst dobovou atmosféru a solidní casting. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (2)

  • Manželé Chilternovi sledují představení „Jak je důležité míti Filipa“, které je stejně jako „Ideální manžel“ od Oscara Wilda. Obě tyto hry zfilmoval Oliver Parker a v obou hrál Rupert Everett. (sluppka)

Reklama

Reklama