Reklama

Reklama

Přejezd Cassandra

  • Československo Přejezd Kassandra (více)

Obsahy(1)

Skvěle obsazený katastrofický thriller plný napětí o tom, jak teroristé při přestřelce ve výzkumném ústavu rozbijí baňky s plicním morem a ukryjí se pak v mezinárodním expresu. Ten je izolován a má být odvezen do karanténního tábora... Mezinárodní zdravotnickou organizaci v Ženevě přepadnou teroristé. Postřelený strážný stačí zalarmovat ostrahu, jeden z teroristů však unikne. U druhého doktorka Stradnerová diagnostikuje vysoce nakažlivý plicní mor, kterým se nakazil v přepadené laboratoři. Pacient zanedlouho zemře. Terorista, kterému se podařilo uprchnout, se schová v transkontinentálním expresu směřujícím do Stockholmu – i on je s největší pravděpodobností nakažený. Případ vyšetřuje plukovník Mackenzie. Při kontrole seznamu pasažérů expresu zjistí, že ve vlaku se nachází též známý neurolog Jonathan Chamberlain. Plukovník se s ním zkontaktuje a pověří ho, aby zjistil, zda se terorista opravdu nachází v tomto vlaku. Jonathan se svou exmanželkou Jenny objeví teroristu ukrytého v zavazadlovém prostoru. Zdá se, že nákaza u něj už značně pokročila a protože se předtím pohyboval mezi cestujícími, u mnohých z nich se také začínají projevovat příznaky plicního moru. Situace je kritická. Mackenzie dostane příkaz odklonit vlak přes přejezd Cassandra do Polska, kde má skončit v karanténě. To by ale pro většinu postižených znamenalo smrt… (TV Prima)

(více)

Recenze (177)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Klasicky priklad filmu, ktory ma sice hviezdne obsadenie ako skvelu Sofiu oren a dobreho Burta Lancastera, ale behom casu priserne rychlo zostarol a dnes uz posobi nepatricne ale hlavne zostarnuto. Atmosfera ma ale nieco do seba a obcas sa aj napinavejsi okamih najde. No ale stale len priemer, George P. Cosmatos sa teda niajko nepredviedol : 60 % ()

cariada 

všechny recenze uživatele

Film má dobrou atmosféru a napětí. Co bych mu vytknul je ona přestřelka ve vlaku to mě přišlo přehnaný. Film nám vlastně dává otázku ,jak se v takové situaci zachovat? Obětovat několik stovek lidí ,aby se nešířila nákaza a nebo se jim snažit pomoc..... to je ta otázka. Je tu ještě jiná věc ,která docela dost aspon mě nešla na rozum a to ,že za doby takzvané "studené války" se vlak sice z neutrální země ,ale přece jen ze západu se rozhodne vlak z nebezpečným virem poslat na východ do Polska a ty ho tam klidně pustí. Poněk divné nemyslíte? Pochybuju ,že by na to Poláci přistoupili. Pěkně ten západ s náma zachází jenom bordel sem posílá. ()

Reklama

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Dobrý námět je nudně natočen. 1) První třetina dnes už vyšeptalého filmu silně nudí, po odjezdu vlaku se to trochu zlepší - snímek nudí tak nějak normálně včetně akčního závěru._____ 2) Některé z četných nesmyslů filmu výstižně popisují ve svých komentech Subjektiv*** či RHK***. A to, prosím, ani nejde o americký film._____ 3) Zaujal mě 36letý Martin Sheen (horolezec, gigolo Robby). ()

Hennes 

všechny recenze uživatele

Scénář určitě výborný a obsazením Sophie Loren, Martina Sheena a Richarda Herrise získal film další velké plus. Vlak plný lidí nakažených smrtelným virem, musí být na příkaz vlády a armády zničen. Vhodným místem se stává přejezd Kassandra na polském území. Jedná se o vysoký železniční most, který není od roku 1948 používán pro svůj technický stav. Zlom nastává v momentě kdy paní doktorka zjišťuje možnost zničení viru kyslíkem a možnost uzdravení všech lidí ve vlaku. Informace je ovšem pro pana plukovníka zprávou, na základě které nezmění svůj postoj a rozkaz nechává vyplnit. Boj obyčejných lidí uvnitř vlaku v čele lékařem rozhodne o tom zda zahynou všichni, nebo se podaří některé cestující včetně mnoha dětí zachránit. Trikové scény jsou samozřejmě ovlivněny rokem 1976. Dnešní počítačová technologie by určitě snímek zase o trochu posunula nahoru. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Na Přejezd Kassandra jsem se těšil nejen kvůli obsazení, ale i tématicky(vlaky). Výsledek mě mile překvapil, i když v několika nelogických momentech jsem jen těžko držel jazyk za zuby. Ať už je to umístění vysoce nebezpečné látky do laboratoře na okraji budovy (s pěkným výhledem a možností utéct po střechách) až po způsob fungování brzd ve vlaku. Přesto tyto mouchy zachraňuje samotné téma boje proti (ochranářskému, ale "byrokratickému") systému smíchané s bojem proti nebezpečnému organismu (viru). Na svou dobu má film vynikající tempo a herecké výkony, které v mých očích kazí snad jen nehorázně tragický makeup Sophie Loren (pod očima bílá, jinak opálená?). Vytvoření iluze ďábelského monstra v podobě přejezdu se podařilo během dvou hodin natolik dokonale, že finále už bylo jen sladkou tečkou na téhle projížďce peklem. Víc takových filmů. ()

Galerie (93)

Zajímavosti (9)

  • Rychlík ze Ženevy táhne elektrická lokomotiva Re 420 (Re 4/4), vyráběná v letech 1965–1985. (Robbi)
  • Charlton Heston odmítl hlavní roli, protože se mu nelíbilo 12 týdnů natáčení v Itálii a Švýcarsku, a byl také přesvědčen, že filmům o nemocech se nikdy nedaří v pokladnách kin. Peter O'Toole a James Coburn také odmítli hrát ve filmu. (Marek06)
  • Filmový Cassandřin most je ve skutečnosti 565 metrů dlouhý a 80 metrů vysoký obloukový Garabit Viaduct, stojící v jižní Francii v provincii Cantal. Most stojí už 130 let a na rozdíl filmu se stále těší provozoschopnému stavu. (Lateef)

Související novinky

Zemřel O. J. Simpson

Zemřel O. J. Simpson

11.04.2024

Ve věku šestasedmdesáti let zemřel ve středu 10. dubna v nevadském Las Vegas bývalý profesionální hráč amerického fotbalu, úspěšný herec a později jedna z nejkontroverznějších osob americké kultury a… (více)

Reklama

Reklama