V roce 1965 prosila malá Lucy Cullinsová úpěnlivě Santu, aby jí přivedl ve zdraví domů tatínka, bojujícího ve Vietnamu. Když otec navzdory jejím prosbám zahynul, zahořklá Lucy zanevřela na svátky a přestala věřit na Santa Clause. Nyní je dospělá, energická a značně cynická, zejména pokud jde o Vánoce. Pracuje jako producentka firmy prodávající v teleshoppingu různé cetky. Její necitelnost se vyrovná snad jen chamtivosti jejího šéfa. A tak si Lucy neudělá si čas ani na to, aby se zašla podívat na malou neteř a její vystoupení na vánoční besídce. Letos se však mnohé změní. Santa Claus se totiž po dvou stoletích chystá do penze. Musí si najít náhradu a jeho tajným favoritem je právě Lucy. Pro ni však Vánoce znamenají tak málo, že nemá příležitost ji pro službu získat. Skřítek Ralph ho však začíná uhánět, protože pokud Santa nebude mít nástupce včas, začne polární čepice tát, a to by znamenalo katastrofu. A tak Santa využije příležitosti, když Lucy hledá pro natáčení reklamy představitele Santy, a přihlásí se. (TV Nova)

suicide

ALe tak nemůžu říct, že by nepadlo pár skvělých nápadů. Santa Claus je funkce, v níž se lidé střídají po 200 letech, jinak by roztál severní pol. Škoda jen, že Santu Clause vymyslela Coca-Cola. Ale kde jsem už vážně padal smíchy je místo, kde se všichni dozvíme, že novým Santa Clausem se má stát ženská aještě k tomu všemu černoška a aby toho nybalo málo tak ještě v podání bláznivé Whoopi Goldberg. Ten souhrn nápadů je natolik ujetý, že si nemyslím, že by obsdazení kohokoli jiného do havní role přineslo nějakké zlepšení. Whoopi Goldberg je sice v tomhle filmu strašně kýčovitá, nesympatická a vůbec nefunguje, ale když se zamyslíme, tak nefunguje jiným možným způsobem, který se dá snést - máte-li náladu na zhlédnutí kraviny podobného druhu. ()

selfesteem

Jak vidím, jsem jedna z mála, kdo dal tomuto filmu vyšší hodnocení. Měl pro mě velké kouzlo tím, že v něm (mimochodem vizuálně naprosto bezchybný) Santa Claus svým tradičním veršováním dával povel svým věrným sobům, aby daly jeho sáně do pohybu. To jsem do té doby nikdy v žádném jiném americkém vánočním filmu neviděla. A klasickou scénu letících saní tažených soby, které se blíží k zářícímu měsíci, to jsem do té doby viděla jen na obrázcích. Pak ale přišel Polární expres a vše bylo zapomenuto. Ten je pro mě, z těch amerických, králem vánočních filmů. ()

chrispe

Vánoční film, který se vlastně odehrává ve čtyřiceti stupních, převážně v teleshoppingovém studiu, kde má být Santa Claus černoška středního věku, která se obléká jak houmles a kašle na rodinu, a kde santova dílna, víc než co jiného připomíná dětský koutek, který byl na chvíli opuštěn, aby si tam filmaři mohli natočit pár scén s elfy. Pravda je ta, že "starý santa" v podání Nigela Hawthorna byl kouzelný a Whoopi má každý (nebo skorokaždý) rád, a mně se tento vánoční film líbil, i když je řádně "americký" a sníh se tam moc nevidí. Ale zasmála jsem se. ,,Že já se na ten Titanic díval!" ()

blackrain

Whoopi Goldberg s dredama co by Santa Claus? To musel být nějaký vtip. Bohužel ale velmi špatný. Proti herečce a nápadu s černošskou ženou nemám ani to nejmenší. Jenže potenciál je tady trestuhodně nevyužitý. Chtělo by to více přitáhnout za vlasy a přidat na bláznivosti. Tohle totiž skoro po celou dobu jedna velká nuda, kterou občas něco pročísne. Ale toho bylo málo. ()

ostravak30

Tak mám trochu pocit, že po Sestře v akci šla kariéra Whoopi Goldberg strmě dolů. Pravda, všechny její následné filmy jsem neviděl, ale tady hraje ženu, která zanevřela na Vánoce, protože jí zemřel otec. A to se dá pochopit. Otázka však zůstává jedna a je celkem důležitá. Pakliže Santa Claus má vybírat ze všech lidí na celičkém světě, proč by si vybral zrovna Lucy, která Vánoce prakticky z duše nesnáší a navíc má docela pokřivenou duši, když lidem prodává šunty a ví to. Celé je to o tom ji přesvědčit, komediálního ducha to docela postrádá. Vánoční nálady se ale člověk přeci jen dočká, lehce milé scény tu jsou. Jinak je to ale strašná blbost doplněná hroznými triky, scénářem i dialogy a umělým sněhem, který je patrný na první pohled nejvíc na střeše, když W. G. leze do komína. Nutno dodat, že to bylo rozloučení Nigela Hawthorna s filmem...tak nevím, zda povedené ačkoli on asi byl na snímku to nejlepší. ()