Známý šerif Wyatt Earp, skončil s prací šerifa a rozhodl se spolu se svými bratry Virgilem a Morganem a svými manželkami odjet do Tombstonu, v jehož okolí je velké naleziště stříbra. Po příjezdu to Tombstonu je uvítá okresní šerif John Behan, který se o bezpečnost města příliš nestará. Pak se bratři seznámí s místním šerifem Fredem Whitem, který jim řekne, kde co seženou a varuje je před návštěvou baru Orientálce, jelikož tento bar už nestojí za nic. To Wyatta zaujme a jde se seznámit s majitelem Miltem. Wyatt se dá s Miltem do hovoru a hned pochopí proč není tento bar vyhledávaný. U hráčského stolu sedí John Tylor, vykřikuje a chová se celkově neomaleně, což se Wyattovi nelíbí a zakročí. Tylor neví s kým má tu čest, ale když to zjistí odejde a Wyatt se s Miltem domluví na pětadvaceti procentech zisku za ochranu, proti podobným živlům a bar začne zase prosperovat. Tombstone má problémy s kovboji, kteří se zákony neřídí a díky své brutalitě dostanou vždy co chtějí. Jeden z kovbojů, Kudrnatý Bill, zastřelí šerifa Whitea, který chtěl Billa zastavit, když si jen tak pro radost střílel ve městě. Wyatt Billa odzbrojí a hned na to přijdou usedlíci, kteří chtějí Billa pověsit, ale Wyatt je spolu s šerifovými pomocníky zastaví, stejně tak i Billovu partu. Další den se prožene městem banda kovbojů a Virgil Earp se zakouká do vyděšené tváře matky a rozhodne se ujmout funkce šerifa. Město vydá vyhlášku o zákazu nošení zbraní a k Virgilovi se přidá i bratr Morgan, ale Wyatt je naštvaný jejich rozhodnutím, jelikož se už nikdy nechtěl dostat do žádné přestřelky. Wyatt se sám dostane do potíží s kovboji, kteří se chtějí pomstít všem Wyattům, a když se téhož dne kovbojové vrátí s bojovnou náladou, přidá se k bratrům i Wyatt a jeho kamarád, karbaník Doc Holliday vážně nemocný tuberou. Vydají se za kovboji, aby je odzbrojili, strhne se přestřelka, Earpové vyhrají jen Virgil má postřelenou ruku. Když je po všem chce je okresní šerif zatknout, ale Wyatt mu to nedovolí. Okresní šerif si všiml, že se herečka Josephine, kterou chtěl mít pro sebe zakoukala do Wyatta a vysvětlí jí, že město ovládne jen jeden muž a Wyatt to není. Herečka běží večer varovat manželky Earpů, že se na ně něco chystá, a když tam nějaký muž vejde do dveří, začne pálit, ale děvčata se schovají. V baru je zastřelen Morgan a byl napaden i dům starosty a zastřelena starostova žena. Venku osloví Wyatta tři kovbojové, kteří hodí na zem červené šatky označující kovboje a nabídnou Wyattovi svou pomoc, jelikož nechtějí mít nic společného s útokem na bezbranné ženy... (TV Prima)

movie

70% Povedená westernová akce od režiséra Geroge P. Cosmatose (RAMBO II a COBRA) s až neobvykle našláplým obsazením, ze kterého vyčnívá především Val Kilmer, který většinu i tak solidního ansáblu přehrává o několik met. Kurt Russell tu se svým masivním knírem vypadá poněkud nepatřičně a můj oblíbenec Powers Boothe (EXTREME PREJUDICE) si tu celkem vydatně užívá dalšího z řady svých oblíbených padouchů. TOMBSTONE má atmosféru westernů Johna Forda, já bych si jen přál, aby v něm bylo míň hollywoodu a víc naturalismu. ()

Kothy

Western s dost dobrým obsazením. Film vypráví příběh slavného šerifa Wyatta Earpa a jeho příbuzných/přátel. Sice se tomuto řemeslu dlouho vyhýbá, ale nakonec se k němu stejně vrátí. Takzvaní kovbojové, kteří ohrožují město Tombstone mu totiž nedají spát. Výběr herců je opravdu pestrý, což filmu pomáhá. Celkově to působí dost výpravně a je tam hodně akce. Možná to mohlo být o něco kratší. Určitě to tehdy neměli jednoduché. "Jsi jediný člověk, který mi dal v životě naději." ()

baribal

Nudné jako Wyatt Earp, aspoň ne tak nesnesitelně natažené. Ty kníry možná vypadaly cool, ale se za nim ukryje celej xicht kurta russella, tak jednotlivé postavy mohl hrát klidně bolek a lolek. Westerny 60. let jsou zkrátka nedostižné, existuje pár světlých výjimek jako The Unforgiven, v podstatě i Django... stačí se podívat na žebříček westernů a uvidíte o čem mluvim. ()

Gilmour93

Motto ve znaku města Tombstone je „The Town Too Tough To Die“, já ale viděl jen přestřelku u KFC Corralu.. Nevadily kníry, za které by se styděli Adolf ilustrátor i Adolf vůdce, ty prostě patřily k dobovému image, ale ta paperbacková dramatizace, upocené romantizování a vůbec ten idealizující způsob uchopení westernového žánru tak typický pro mainstreamový Hollywood. Přišlo mi to umělejší než bronzové opálení Powerse Boothe.. ()

tron

„Možno sa mstí.“ – „A za čo?“ – „Za to, že sa narodil.“ 3*, ale s nebezpečným nábehom na štvrtú. Vyzerá to robustnejšie a bombastickejšie, než konkurenčný (a neskutočne nudný) Wyatt Earp Kevina Costnera. Kurt Russell je super a má megafúzy, skvelý je však i Val Kilmer ako jeho najlepší priateľ. A na rozdiel od Dennisa Quaida, ktorý rovnakú rolu stvárnil vo Wyattovi Earpovi, má Kilmer dôstojný, veľký priestor a i preto sa mi Tombstone páčil oveľa viac, keďže priateľstvo medzi šerifom a drsným pištoľníkom je už z princípu veľmi pôsobivé. ()

• Wyatt u O.K. Corralu neměl Buntline special Colt, jeho oblíbenou zbraní byl Smith and Weston ráže 44. (liquido26)
  • Mattie Earpová nezemřela krátce po opuštění Tombstone, ale dala se dohromady s Nosatou Kate a žila ještě dalších 8 let. (liquido26)