Brilantní newyorský právník a zástupce státního návladního Tom Logan (R. Redford) se dostává k případu krádeže obrazu slavného umělce Sebastiana Deardona, který měla ukrást malířova vlastní dcera Chelsea Deardonová (D. Hannahová). Její obhájkyně Laura Kellyová (D. Wingerová), známá svými nekonvenčními soudními postupy, věří v její nevinu a s poukazováním na několik nesrovnalostí žádá Toma o přezkoumání případu. Chelsea totiž dostala obraz s věnováním na rubu k osmým narozeninám od svého otce, ale spolu s ostatními malbami měl padnout za oběť požáru v roce 1968, při němž zahynul i samotný Deardon. Když Tom a Laura navštíví poškozeného Williama Forrestera (J. McMartin), zjistí, že žalobu náhle stáhl a obraz prodal galerii Viktora Tafta (T. Stamp). Ten jim poté dotyčný obraz ukáže, ale věnování k narozeninám na jeho rubu není. Případ se tedy zdá být bezpředmětný – žaloba byla stažena a v galerii se o Chelsein obraz nejedná. Jenomže v noci Chelsea vyhledá Toma s obavami, že ji někdo sleduje, a následně se Tom málem stane obětí útoku neznámého muže. Ráno zase Lauru navštíví detektiv Cavanaugh (B. Dennehy), který před sedmnácti lety řešil Deardonovu smrt s přesvědčením, že šlo o vraždu. Dá jí také seznam umělcových obrazů, který tehdy zpracovala pojišťovna – vyplývá z něj, že obraz, který viděli v Taftově galerii, měl být rovněž sežehnut plameny. Laura má nyní v rukou jasný důkaz o pojišťovacím podvodu a k objasnění případu musí s Tomem zatlačit na Tafta… (Česká televize)

zigíš

Víceméně ve všech scénách Redforda a Debry Winger, to má ´své momenty´, dialogy jsou fajn a Reitmanova režie sympatická rutina, ale ten scénář (?!) nevzpomínám, kdy jsem koukal na něco tak šíleného. Ani komedie, ani drama, natož soudní drama a bizarní kreace Daryl Hannah (ano, ještě střelenější než ve Wall Street) jako bonus. Strašně by mě zajímal proces schvalování tohoto dílka :) ()

Jara.Cimrman.jr

"Vznášíte námitku proti návrhu vlastní strany?" Mám rád právníky typu Logana. Jsou sarkastičtí, stepují po nocích v koupelně, nevidí problém v sexu s podezřelými a když je nejhůř, tak neváhají vysokozdvižným vozíkem prorazit vrata. Kdybych měl žaludek na hájení zmetků, tak bych chtěl být jako on. A mít kolegyni Kellyovou s jiskrou v oku a poťouchlým hlasem Taťány Medvecký. A mít klientku parametrů Chelsey by taky nebylo špatný. Jestli já jsem nakonec neviděl svůj vlhkej sen. Asi jo, takže moje hodnocení je dle mýho objektivního názoru naprosto subjektivní. ()

Belmondicek

"Hej, co to vyvádíte?...Kradu si vlastní auto!" Po fenomenálním úspěchu Krotitelů duchů se dal do kupy režisér Ivan Reitman s Robertem Redfordem, který se v osmdesátých letech moc neobjevoval před kamerou, ale spíše za ní a natočil hravou směs komedie, krimi a soudního thrilleru. Vedle sebe má šarmantní Debru Winger ( její řízení bez řidičáku nemá chybu) a okouzlující Daryl Hannah. V závěru zazní hit Roda Stewarta "Love Touch", který si kdykoli s chutí poslechnu. Lehce stárnoucí, ale stále fešácký Redford drží snímek nad vodou i v těch nejslabších chvilkách, má odpovídající atmosféru, humor, akci a po celou dobu udržuje relativně svižné tempo, které skoro neumožní se nudit. Dalším pozitivem je velmi slušný dabing čt v čele se Soukupem a Medveckou. ()

ostravak30

Orlové práva je zajímavý film hlavně tím, kdo na něm pracoval. Předně si ho střihl Ivan Reitman hned po filmu Krotitelé duchů. Scénáristi oba teprve začínali a navíc v tentýž rok napsali i mnohem slavnější Top Gun. Že to měla být komedie jsem si teda nevšiml ani nepochopil. Mě z toho vyšlo celkem snesitelné soudní drama s lehkými romantickými prvky. Ovšem na Roberta Redforda se dobře dívá o tom žádná. ()

Orlau32

U tohoto filmu jsem si uvědomila jak velkou roli hraje obsazení filmu hereckými hvězdami. Kdyby v tomto snímku nehrál Robert REDFORD a Debra WINGER, tak bych už asi po 30 minutách přerušila vysílání DVD. Je to úplně obyčejná kriminálka s námětem z umělecké sféry, jakých jsem už viděla s menšími obměnami stovky. Jenže hraje zde stále ještě roztomilý Redford (dobře se na něj kouká) a tak jsem vydržela. Ovšem známka za film jenom průměr, neboť se jedná o kriminálku bez překvapení. ()

• Ke snímku bylo vytvořeno několik alternativních závěrů. (Terva)