Reklama

Reklama

Goldie Hawnová a Chevy Chase v komediálním thrilleru, nominovaném na Oscara, o sanfranciské knihovnici a nemotorném policistovi, jejich trochu divoké lásce a o jedné mikrokazetě, jejíž obsah až příliš přitahuje pozornost nekalých živlů... (oficiální text distributora)

Recenze (29)

danecek24

všechny recenze uživatele

36. Zlatý Glóbus za rok 1978 - nominace (7) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Goldie Hawn, Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Chevy Chase, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Dudley Moore, Nejlepší scénář - Colin Higgins, Nejlepší filmová píseň - "Ready To Take a Chance Again" - Hudba Charles Fox, text Norman Gimbel, Objev roku (herec) - Chevy Chase ()

YumiOkami 

všechny recenze uživatele

chevy chase v celkem seriozni roli porucika, jenz se zamiluje do naivni blondynky goldie hawn. tu pronasleduji mizejici mrtva tela a banda zlocincu, ktera chce spachat atentat na papeze; docela jsem jim i fandila, #taxtherich. — neskutecne me pobavil uchylny vyznavac disco muziky, pak taky dedek pronajimatel, co ovlada bojove umeni. — pribeh nic moc (hlavne na konci to uz bylo nudnejsi). || ❝𝐖𝐚𝐧𝐭 𝐚 𝐣𝐨𝐢𝐧𝐭? 𝐘𝐨𝐮 𝐤𝐧𝐨𝐰 𝐰𝐡𝐚𝐭 𝐭𝐡𝐞𝐲 𝐬𝐚𝐲, 𝐜𝐨𝐩𝐬 𝐡𝐚𝐯𝐞 𝐭𝐡𝐞 𝐛𝐞𝐬𝐭 𝐝𝐨𝐩𝐞.❞ 🎞🔫🌂 ()

Reklama

Javert 

všechny recenze uživatele

Goldie věru rád nemám a filmy s ní tudíž nevyhledávám. K tomuto kousku jsem se dostal přes filmografii Chevyho Chase a nakonec vůbec nelituji. Zástup pestrobarevně vykreslených postav tu prochází filmem, kterému popis komedie/thriller sedne jako prdel na hrnec. Režisér Higgins si zde s humorem pohrává s klasickými fimovými klišé, takže nezůstaneme ochuzeni ani o zlotřilého albína. A hlavní představitelé? Chase zase nedostal tolik prostoru, jak jsem čekal, hlavní postavou je zde spíše Hawn (která obstarává i většinu komediálních čísel) ... a krabička Marlborek. Králem humoru je zde ovšem perverzní Dudley Moore. Škoda, že zhruba od poloviny filmu tempo vyprávění a kadence vtipů upadá. I přesto je to ale jedna z těch lepších krimikomedií a plně si zasluhuje čtyři hvězdy. ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Krimikomedie, která jako by už byla z 80. let. Ve filmu zní dobové hity (v tomto případě dvě písničky u nás neznámého Barry Manilowa); v hlavních rolích Hawnová a prakticky debutující Chevy Chase, ve vedlejších se kromě Mereditha a Moora mihne také Brian Dennehy. Samotný film začíná jako solidní thriler, kdy mladou knihovnici chce někdo zabít, ona sama neví proč a nikdo ani policie ji to nevěří; přičemž nechybí pár řádně napínavých scén. Brzy se to však přehoupne do komedie, což je možná trošku škoda, protože to spojení mírně skřípe. Samotný vražedný plán je pitomý a přehnaný, záporáci karikatury. Ovšem některé komediální scény nemají chybu - nebohý trpasličí prodavač biblí nebo Moorův (disko)milovník amatér :) Navíc je tu i nějaká romantika a parádní honička ulicemi San Francisca. Já tenhle styl ala 80s mám rád, vyrůstal jsem na tom, tak si trošku nadhodnotím na 4*. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Dabing redakce převzatých pořadů, v českém znění: Vilma Cibulková, Pavel Trávníček, Jaroslav Vágner, Jiří Novotný a další. Film, ve kterém to Goldie sluší ještě více než v Kaktusovém květu. Výborná, i když zdánlivě nenápadná krimi komedie s výraznými prvky parodie. Nenechte se ošálit, rozhodně se nejedná o mysteriózní thriller. Jakkoliv se pomalu rozjíždí, s prvním tanečním číslem Dudley Moora na velký hit Bee Gees vám na tváři naskočí úsměv, kterého se už do konce nezbavíte. Dobrou letní pohodu ještě podtrhuje skvělý český dabing. ()

Galerie (60)

Reklama

Reklama