Břichomluvectví je zvláštní druh zábavné produkce, rozšířený především v anglicky mluvících zemích. Jde o druh umění, při kterém herec vodí loutku a zároveň za ni mluví, aniž by pohyboval rty. Břichomluvecké loutky obvykle působí velmi živě a vyvolávají dojem, že mají vlastní osobnost. Právě takovou si jednoho dne vybere nesmělý židovský mladík Steven poté, co se rozhodne odejít z nezajímavého zaměstnání. Dřevěný panák mu záhy přiroste k srdci a stane se jeho nerozlučným průvodcem. Právě díky němu dokáže Steven vyjádřit to, na co se dřív neodvážil ani pomyslet. Je také nejvyšší čas: Stevenovi totiž v životě ujel nejeden vlak. Zdá se, že dřevěný společník pomůže svému majiteli nastolit pořádek v nefunkční domácnosti jeho rodičů, a také mu zajistit sympatie jedné krásné ženy... (oficiální text distributora)

Mahalik

To je tak, když mě chytí "brodyovský" amok. Toho kluka mám strašně rád (viz. má óda na něj v mé TOP) a Loutka prakticky nic nenabízela. Jasně, maximálně pozitivní náladu, kterou pak můžete přenést na jiného tvora. Adrien ale vytvořil svou roli tak precizně a s úctou, že mám pocit, že ten kluk je chodící "zvedač filmů". Když už křičíte, tak křičíte nahlas. A on? Zařval pořádně a s takovou vehemencí, že mám husí kůži ještě teď. Je to nezávislák, ale jeden z nejlepších a taky nejpravdivějších. Fakt, že Steven je de facto předobrazem mojí duše..no, tak to je potom zase jiná pohádka. ()

RAiken

Slaďoučký pokrm, který chutná v jakémkoliv množství a v jakoukoliv noční či denní hodinu. Láskyplná sonda do života jednoho obyčejného člověka, který chtěl jen získat respekt svého okolí, splnit si svůj odvěký sen a nadto získat i ženu svých snů. Rovněž krásná studie herectví, ať už v případě poeticky hrajícího Adriena Brodyho, kterému se zrodily herecké geny i v břiše a dokáže zastat i herectví dřevěné loutky a dodat jí emoce či v případě Milly Jovovich, které byl dán prostor, aby si zkrátka zahrála co chtěla, a to se jí i podařilo, i když její ztřeštěná postava asi nesedne každému. Jeden z filmů, které dokoukáte, i když se vám bude chtít sebevíc spát a ještě pak usnete s kouzelným úsměvem na tváři, neboť pochopíte, že to, co jste viděli bylo obyčejné hřejivé lidské umění a po tomhle filmu propadnete filmovému světu znova a docela... ()

hirnlego

Neuvěřitelně pozitivní, milý malý film, u kterého se budete po většinu času přihlouple usmívat od ucha k uchu - roztomile nesmělý Adrien se svou loutkou, jeho pošahaná famílie, dokonale švihlá Milla a její nechuťácká matka, kupa vtipných či lehce absurdních momentů, skvělý konec. Označení "romantická komedie" mě vždy spolehlivě vyděsí, avšak musím uznat, že tahle se opravdu povedla... ()

Lacike

Príjemný typický nezávislák svojej doby. Sympatický hanblivý hrdina (Brody je v tejto polohe najuveriteľnejší), ktorý absolvuje cestu premeny k schopnejšiemu človeku plus kopa zábavne divných vedľajších postáv. Najviac ma bavila totálne trhlá Milla Jovovichová. Nakoniec všetky drobné línia sa pekne uzatvoria. Iba tri hviezdy tomu dávam preto, že síce sa na film dobre pozeralo a ani na chvíľu nenudil, ale nijak zvlásť ma za srdce nechytil. Proste príjemná jednohubka. 6/10. ()

PKD

Milla v roli frackovité punkerky a příležitostné zlodějky, je absolutné nepřekonatelná!!! 2.polovina je sice už méně vtipná a vice romantická (nic proti tomu) ale i tak vznikl velmi dobrý film. Dodnes mám záchvaty smíchu při scéně, kde plachý Brody, pustí na svém vysněném 1.rande desku (kterou pro něj ukradl, hádejte kdo?) a v intimně osvětleném pokoji, začne bez varování hřmít jeden se slavných pochodů od Johna F.Sousy (která btw, je použitá ve znělce Monty Pythonů, nekecam). To je skoro na infarkt. Jsem moc rád, že jsem si tenkrát přečetl ten tip v Tvmagazínu:-) a též se zde pro mě po1. objevuje Jared ´Crozier-Legasov-Moriarty´ Harris v totálně ujeté roli, u které nevíte...zda se mu smáti, či z něj býti znechuceni.;-) ()

• Učitel břichomluvectví ve filmu (Alan Semok) navrhl ústřední loutku a rovněž učil tři týdny Adriana Brodyho. (HellFire)
  • Obchod, ve kterém Steven koupí svou loutku je „Halloween Adventure“ v New York City. (HellFire)