Reklama

Reklama

Kadeřnice Gina se přestěhovala do Atlanty, aby její dcera mohla chodit do prestižní hudební školy. Zařídí si vlastní salon, který brzy začne prosperovat. Konkurenci se to však nelíbí a chce její salon zničit... Gina Norrisová je vdova, která vychovává dceru Vanessu, nadanou klavíristku. Vanessa byla přijata do prestižní hudební školy v Atlantě a tak se přestěhují z Chicaga k babičce. Gina dostala práci jako kadeřnice v nóbl salonu namyšleného Jorge Christophera. Jorge vyžaduje, aby všichni jeho zaměstnanci poslouchali na slovo a na Ginu má poněkud spadeno. Gina sice potřebuje vydělávat, aby Vanessa mohla chodit do školy, ale jednoho dne už jí s Jorgem dojde trpělivost a odchází středem pryč. Nemá zájem zase pracovat pro někoho jiného a rozhodne se, že si otevře vlastní salon. Myšlenka je to dobrá, ale aby ji mohla uskutečnit, potřebuje peníze. Spoustu peněz. A ty nemá. Banka jí zprvu odmítá půjčit, ale nakonec dostane půjčku třicet tisíc dolarů. To stačí tak akorát na zanedbaný salon, ale Gina je rozhodnutá dát to tam do pořádku. Se salonem získává i kadeřnice, které pracovaly pro bývalou majitelku. Kadeřnice mají pěkně prořízlou pusu a nebojí se říkat své názory. Dvě z nich se s Ginou nedohodnou a odchází. Nevadí, za Ginou přišla její bývalá kolegyně Lynn, talentovaná kadeřnice, které Jorge dovolil pouze mýt hlavy. Později získá ještě dobře vypadajícího Jamese, který má za sebou vězení, ale umí báječné copánky z afroamerických vlasů. Tým je nyní kompletní a jejich klientela se začíná rozrůstat. Nezůstává jen u místních, za Ginou začnou chodit i klientky Terri a Joanne z Jorgeho salonu. Gina se o jejich vlasy umí dobře postarat a navíc má svůj vlastní kondicionér, který jim prospívá a u Jorgeho ho nedostanou. (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (84)

Jaxx84 

všechny recenze uživatele

Jedna hvězda za Djimona Hounsouna, i když zde neměl prostor předvést co umí zahrát, tak je to stále sympaťák. Přesto ale ghetto přiblblých ,,kadeřnic" chovajících se hůř jak zvířata nemohlo dopadnout nijak slavně, rádoby moudré řeči a příběh, který jsem už v 5 minutě odhadl naprosto přesně jak skončí, se daly přežít jen se sebezapřením. 2/10. ()

darwin 

všechny recenze uživatele

Barbershop pro ženy. Čekal jsem hroznou záležitost výlučně pro ženské, ale byl jsem mile překvapen. Beauty Shop je pohodovým filmem s klasickou a jednoduchou zápletkou. Na rozdíl od Barbershopu zde není tolik narážek na politiku nebo sociální problémy USA, jedinou výjimkou je snad pouze černošský rasismus vůči bělounké Lynn (Alicia Sliverstone). Herci jsou v pohodě, Queen Latifah jako vždy dominuje a zastíní (doslova) :) ostatní herce. Potěší charismatický Djimon Hounsou i teplý záporák Kevin Bacon. ()

Reklama

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Další z čistokrevných amerických komedií, která se motá okolo kadeřnictví (zdravím Barbershop) a v jedné z hlavních rolích je komediální osobnost ameriky. Tentokrát byli Ice Cube a Cedric the Entertainer vyměnění za Queen Latifah, která je mnohem příjemnější než byl Cedric s jeho americky laděnými vtípky, které zbytku světa moc nedocházeli (stejně jako srandičky v Simpsnových na 50 let mrtvou politickou osobnost s nějakou tou aférkou...). Queen se snaží jak může a film působí vcelku zábavně. Totálně teplý Kevin Bacon je výborný a je příjemné vidět i takovou hvězdičku, že se nebojí ze sebe udělat šílence. Malá rolička Djimona Hounsou, Andie MacDowell a Meny Suvari jen potěší. Pokud očekáváte lehkou a příjemnou zábavu, určitě se dočkáte. ()

cineboy 

všechny recenze uživatele

Už jsem to chtěl přepnout, když se zjevila Andie, dal jsem tomu šanci a opět lituji. Nepřestávám se divit, že se k takovým stupiditám propůjčují takové osobnosti jako je Kevin, Djimon a Andie, snad už nebudou jen vzpomínat na zašlou slávu z devadesátých let a přelomu století a dostanou příležitost dokázat své kvality v důstojnějších projektech. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Černošská kadeřnická komedie. 1) Film zobrazuje mentalitu, pohled na život i životní styl černošského obyvatelstva USA lehce ironickým pohledem. Na mušku si bere i stále citlivé rasové otázky stejně jako sexuální orientaci. Na seriózní odraz je ovšem příliš povrchní. Na druhé straně tu rasové a sexuální předsudky nejsou jen do počtu jako bezbarvá kulisa, ale tvoří podstatnou část děje. 2) Svižný scénář, šmrncovní Queen Latifahová i roztomilý Kevin Bacon, který konečně odložil svůj obvyklý botulinový obličej a začal trochu hrát. 3) Chtělo by to dotáhnout některé situace a vtípky a dořešit zbytečně nevěrohodné charakteristiky (elektrikář - klavírista s decentním vkusem například). 4) Darnelle: Cappuccino? Lady in chair: No uh uh baby, I don't eat or drink nothing I can't spell. Terri: Wow, you must be like the spelling bee champ, don't look like your mouth is shy to a fork at all. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (2)

  • Natáčelo se v amerických městech Atlanta a Los Angeles. (BMW12)

Reklama

Reklama