V ulicích Los Angeles řádí přízrak z jiného světa, vlkodlak! Jak změní osudy trojice mladých lidí, kteří dosud žili pokojným, bezstarostným životem? Stačí jedna úplňková noc a přízrak, který se vynořil ze stínů, zaútočí s tragickými následky. Během jízdy po Mullholand Drive ztratí Ellie (Christina Ricci) kontrolu nad řízením a narazí do jiného vozu. Když dívka a její spolujezdec, Elliin mladší bratr Jimmy (Jesse Eisenberg), přispěchají na pomoc zraněnému řidiči, stávají se obětí útoku podivného tvora. Jimmy je přesvědčený, že to je vlkodlak...

Když pak sourozenci u sebe objeví zvláštní, nadpřirozené schopnosti, zprvu nemohou uvěřit, že nejde o náhodu nebo omyl. Dokáží se vzepřít osudu, který by je každé úplňkové noci měnil v krvežíznivá monstra? Nebo se trpně podřídí a stanou se jen dalšími roznašeči nákazy v hrůzném, nekonečném řetězci Zla?

Ellie nehodlá na své budoucnosti nic měnit: chce být producentkou televizní show a chodit s milovaným Jakem (Joshua Jackson). Jimmyho však možnost nového života neodolatelně přitahuje...

Prokletí jsou novým společným dílem mistrů hororu režiséra Wese Cravena (série Vřískot, Noční můra v Elm Street) a scenáristy Kevina Williamsona (série Vřískot, Tajemství loňského léta, Fakulta). Hlavní role ztvárnili Christina Ricci (Zrůda, Ospalá díra) a Joshua Jackson (Vřískot 2, Velmi nebezpečné známosti). (oficiální text distributora)

Astaroth12

Hviezda za kamerou i pred kamerou a aj tak nie je ničím výnimočný. Ešte vlkodlak bol dobre znázornený, ale to som od známeho hororového tvorcu aj očakával. Lenže príbeh bol totálne hlúpučký a aj dosť úsmevný, hlavne tam kde sa bral príliš vážne. Bol hrozne predvídateľný a dokončil som ho už len s čírej zvedavosti, ako to cele dopadne i keď, žiadna originalita sa ani tu nekonala. ()

genetique

Ak by Craven v tom istom roku nenatočil druhý film ,asi by som naňho zavrhol. Je to ponuré, má to dobrú hudbu. Ale toť vše. Triky sú pod moju úroveň očakávaní, ľakacie scény sú presne tam, kde by ich divák čakal, bez prekvapenia, teda aj málo účinné a o nejakom scenári sa tu moc hovoriť nedá. Všetko to navyše asi umocňuje fakt, že Ricci mi prišla znovu nadmieru nesympatická. Hlavne, že to zbytočne nenaťahovali. 40%. ()

honajz

Čím dál hůř vypadající Christina Ricci (holt mi přijde divně stavěná a ty vypouklé rybí oči, brr) ve filmu režiséra Wese Cravena hraje dívku, která se se svým bratrem snaží zlomit prokletí, jehož se jim nečekaně dostane. Napadne je totiž podivný tvor a oni se za úplňku měsíce mění ve vlkodlaky. Do vlkodlačí komunity se jim ale nechce. Ani komedie, ani horor. DVD: na úvod disku trailery na Panenství na obtíž, Daltoni, Silentium, v bonusech na další tři, na tento film plus záběry z natáčení (7:45) – bez titulků. ()

Lucasion

Rozhodně to není nejlepší film, co Wes Craven udělal. Ale řekl bych, že ani nejhorší. Já si na Prokletí budu pamatovat, protože patří do série filmů, které jsem viděl s tátou v kině, kdy jsme si nemohli tehdy vybrat film. Horor to není, komedie taky ne. Spíš vcelku zábavný film obojího, přesně jak to Wes umí. Vtipné je, že tady najdete mnoho zajímavých herců, kteří se později uchytili. Třeba Judy Greer a nebo Jesse Eisenberg. Já si z roku 2005 a z kina pamatoval pouze finální scénu. Po dlouhých šestnácti letech se můj názor nikterak nezměnil. Ale to, že jsem si na něj vzpomněl po šestnácti letech něco vypovídá že... Každopádně záplatka je snadno předvídatelná, ale rád jsem se nechal ukolébat tím, že nevím jak to dopadne. Stále je to slušná jednohubka o Vlkodlacích v LA. A není to žádná romantika se skákáním po stromech a se třpytivou kůži. (55 %) ()

B!shop

Je fakt, ze Craven uz natocil lepsi kousky, ale me se tenhle film libil daleko vic nez precenovanej Vriskot. Ale samozrejme ani tohle neni nic extra. Problem je, ze film neprinasi nic novyho, i kdyz ono je tezky uz neco originalniho o vlkodlacich vymyslet. Na druhou stranu, to, co uz bylo k videni v jinejch filmech, je tu natoceno docela stylove a misty napinave. Navic potesi par vtipnejch scen, jako treba fuckujici vlkodlak. Ale zase zklame, ze tu neni zadna poradne krvava scena a vlkodlak v cely svy krase vypada dost trapne, hlavne v "obliceji". Navic mel Craven stesti na herce, nejsou tu sice zadny hvezdy, ale svy role zvladaj naprosto bez problemu. Nebavil jsem se tu tolik jako u Moje sestra vlkodlak, ale zase sem byl napnutejsi, i kdyz mi bylo dopredu jasny, kdo je ten master vlkodlak. Proste slusna oddechova zabava. ()

• V několika scénách v baru během souboje s vlkodlakem je možné spatřit jako výstavní kus masku Ghostface z Cravenovy úspěšné série Vřískot. (Lorge)
  • Motív trstiny na displeji na začiatku filmu je rovnaký, aký bol použitý v Búrke storočia (1999). (misterz)