Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film natočený podle knihy Nicka Hornbyho Fotbalová horečka. Jako malý chlapec se Ben s rozvedenou matkou přestěhoval do Bostonu, kde byl velice osamělý. A tak ho jednoho dne matka svěřila strýci Carlovi, který ho zavedl na baseballový zápas. Ten den se zrodila jeho obrovská láska ke klubu Red Sox, která trvá dodnes, kdy je Benovi třicet… Ben je povoláním učitel a jednoho dne jede s několika vybranými žáky na matematickou exkurzi. Během ní pozná půvabnou Lindsey, která se o ně stará. Mezi oběma mladými lidmi brzy vzniká milostné pouto. Je tu ale potíž: Ben má ještě po strýci předplacená místa na stadionu, kde nepromešká jediný zápas svého milovaného klubu. Lindsey je zase zapálená pro svou práci, v níž si vede velmi dobře a možná ji dokonce čeká povýšení. S Benem začne chodit na zápasy, ale jeho vášnivému nadšení pochopitelně tak zcela nepropadne. Pak nazraje čas, aby představila Bena rodičům. Právě v téže době se ale hrají velice důležité zápasy, na kterých Ben samozřejmě nemůže chybět. A tak odjíždí Lindsey do Baltimoru sama, zatímco Ben s kamarády, kteří jsou stejně jako on posedlí Red Sox, odjíždí na Floridu. Po návratu pokračují společně v návštěvách baseballových zápasů, kde se Lindsey seznamuje s dalšími nadšenci, kteří po léta zasedají na stejná místa na tribuně, aby horlivě povzbuzovali svůj klub, přestože jeho úspěchy nejsou právě nejoslnivější. Pak přijedou rodiče Lindsey do Bostonu a společně jdou všichni čtyři na večeři. Rodičům se sice zdá Ben poněkud divný – nechá si totiž u stolu zacpat uši, aby neslyšel z rádia, jak hraje jeho klub, protože si zápas nahrává – ale když pomůže otci Lindsey proniknout do velmi uzavřeného golfového klubu, vezmou ho na milost. Pak ale jednoho dne přichází Lindsey a nápadem: letí služebně do Paříže a chce, aby ji Ben doprovázel. Ovšem je tu zase stará známá potíž: právě v té době se hraje mimořádně důležitý zápas, na kterém by Ben nerad chyběl... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (103)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Je ve vnějším poli vlhká tráva?" Tak to je ta jediná správná otázka, když za vámi vyvolená statečně přeběhne při zápase MLB přes hřiště s udýchanými pořadateli v závěsu za svými kmitajícími nožičkami. Tedy pokud jste seriozní sportovní fanatik a právě se nejistě rozhodujete mezi láskou k ženě a láskou ke skupině propocených chlapů v dresech. Já jsem se přitom tedy pobavil poměrně slušně, ale fandou Red Sox jsem se nestal a ani záhadu obliby baseballu jsem opětovně nedokázal odhalit. ()

Jordan 

všechny recenze uživatele

no . . . pravdupovediac ja skutočnie nie som to, čo by ste pri dobrej vôli nazvali fanúšikom romantických komédií, všetky mi totiž pripadajú skoro rovnaké a skoro o tom istom, ale keďže v tejto hrala krásna a sexy Drew Barrymore a nebola až príliš trápna navyše som zaregistroval celkom solídny počet vtipných hlášok, situácií a scénok (naozaj ma príjemne prekvapilo, že to režírovali úchyláci farrellyovci) dávam s prižmúrenými očami 3 hviezdičky (čo je podľa mňa maximum, aký môže romantická americká komédia dosiahnuť). "Why Are You Shaveing My Bools?" "Relax, I Am Doctor!" ()

Reklama

dr.horrible 

všechny recenze uživatele

Autobiografická predloha Nicka Hornbyho sa zaoberá veľa vecami; od detstva a jeho prvej návštevy štadiónu, cez úspechy aj neúspechy jeho tímu, až k postupnej posadnutosti. Vzťah, ktorému futbal tak trochu zabraňuje, je iba jednou z vedľajších dejových línií. Sama o sebe je to kniha takmer nezfilmovateľná. V roku 1997 sa o jej sfilmovanie pokúsil David Evans a ako hlavnú dejovú líniu si vybral práve vzťah hlavnej postavy (ako vždy výborný Colin Firth) k učiteľke Sarah, a Arsenal, ktorého stále sa stupňujúce ligové úspechy mu v ňom zabraňujú. Bratia Farrellyovci a ich Fever Pitch potom v podstate neadaptujú Hornbyho knihu, ale skôr remakujú Evansov film. Ibaže urobili zásadnú a naozaj fatálnu chybu: pokúsili sa príbeh upraviť pre americké publikum a futbal zamenili za basseball. Osobne nezdieľam vášeň ani pre jeden z týchto športov, ale v prvom filme Evans výborne vykreslil atmosféru a vtiahol nás do deja, a keď Arsenal nakoniec zvíťazil, nejeden divák prežíval eufóriu. Tu je hlavná postava fanúšikom tímu, ktorý nikdy nezvíťazí, navyše zábery zo zápasov sú natočené nudne, nestrhujúco a nikto nemôže chápať, prečo je tým tímom / športom vlastne posadnutý. Navyše romantická línia odsúva šport na vedľajšiu koľaj a skvelý anglický záver nahrádza - ako inak - happy endom. A charakterového herca nahrádza komikom z talkshow. Fallon nie je Firth, basseball nie je futbal, Red Sox nie sú Arsenal. Čo ale Farrellyovcom vyšlo, je veľmi pekne napísaná postava Linsey a jej dokonalá predstaviteľka. Drew Barrymore nikdy nebola taká rozkošná, sladká a roztomilá, a zachraňuje dokonca aj ten nereálny americký záver, ktorý nakoniec - aj cez to všetko - robí predsa len trochu dojemným. Drew je proste úžasná a verím tomu, že bez nej, by tento film nebol ničím. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Komedie, které příjemně pobaví můžou být natočeny i bez trapáren a nejrůznějších vulgarismů. Sem by se ani takové věci nehodily, protože by potom z toho byla jenom fraška. Nevadilo mi, že je od začátku jasné, jak to celé dopadne. Nelituju ani toho, že jsem filmu věnovala svůj čas. Nebudu se ani bránit tomu, abych viděla film znovu. Já jsem se příjemně bavila. Jimmy Fallon byl roztomilý a sladký. Drew Barrymore se k němu hodila akorát, takže spolu vytvořili pěknou dvojici. ()

Šimpy 

všechny recenze uživatele

Docela povedené, ani jsem nečekal, že se u romanťárny budu celkem bavit. Občas mě překvapil trochu drsnější humor, ale když jsem si v titulcích přečetl jméno režiseérů, tak tu vlastně toho drsnýho humoru bylo na bratry Farrellyovi dost málo. Ale jinak celkem originální provedení...fakt jsem nečekal, že to bude o lásce k Red Sox :-D. nejlepší hláška? "Proč mi holíš koule?!" "Nelíbí se Ti to?" "Ne od tebe!" :-D ()

Galerie (36)

Zajímavosti (3)

  • I přes to, že Jimmy Fallon ve filmu ztvárňuje postavu Bena - fanouška Boston Red Sox, ve skutečnosti je herec velikým příznivcem týmu New York Yankees, jednoho z jeho největších rivalů. (Dio_Padre)
  • Film vznikol podľa románu známeho britského spisovateľa Nicka Hornbyho Futbalová horúčka. Bratia Bobby a Peter Farrellyovci, od ktorých sme zvyknutí na drsnejšie, tzv. fekálne komédie (napr. Niečo na tej Mary je), tento raz zostali veľmi umiernení. Posadnutosť hrdinu futbalom sa v americkej snímke zmenila na lásku k jednoznačne americkejšiemu športu – bejzbalu. (ash99)
  • Film je remakeom osem rokov starého anglického filmu s totožným názvom Fever Pitch (1997). (genetique)

Související novinky

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Pokuď možno nazvat nějaké tvůrčí seskupení opravdovým samorostem bez pudu sebezáchovy, tak se s velikou pravděpodobností jedná o Petera a Bobbyho Farrellye. Režírujíci bratrská dvojice proslula hitem… (více)

Reklama

Reklama