Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Sharon Stone ve své první velké roli v hrůzostrašném snímku od režiséra filmů Vřískot a Noční můra v Elm Street. Když manžel Marty Schmidtové tragicky zahyne pod koly vlastního traktoru, pozve si zoufalá vdova své nejbližší přítelkyně, aby jí pomohly se s nenadálou situací vyrovnat. Manželova smrt však není jediné úmrtí, do kterého se ženy zapletou, a tajemné nehody brzy prostoupí celý kraj. Stojí za nimi děsivá sekta Amishů, vedená fanatikem Isaiahem? Nebo snad v okolí řádí krvelačný sériový vrah? Či některá z žen skrývá více, než je ochotna přiznat? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (61)

BoredSeal 

všechny recenze uživatele

Příjemný horor, na kterém oceníte Cravenův styl manipulace s divákem. Zdánlivě obyčejné téma zpestřené sondou do života ultrakonzervativní sekty se postupně rozvine do neklidné atmosféry nepříjemného soužití jedné vdovy s podivnými sousedy. Už mě dlouho neznervóznilo nic jako zážitky Sharon Stoneové na jednom výletě za kamarádkou. Pobaví i podprahová antihomosexuální propaganda, která na přelomu 70-80. let byla v módě. 7/10 ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Další pecka od Cravena, tentokrát ale taková netypická. Film je šíleně pomalý a vražd je pomálu. Ale Craven si vyhrál s atmosférou a celkovou pěknou stylovostí. Já za sebe doporučuji hlavně konec kterej je sice takovej Cravenovskej, ale úplně dokonalej. Od začátku filmu nás doprovází skvělá atmosféra doprovázená výbornou hudbou. Sekta byla správně úchylná a Berryman je prostě takovej bůh ošklivosti. Za mě doporučuji. ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele

Veľmi slušný a napínavý detektívny horor z prostredia Amišov. Skutočné napätie prichádza ale až v druhej polovici, dovtedy skôr poznávame prostredie a postavy. Kde je teda chyba? Craven sa na môj vkus, či skôr arachnofóbiu príliš spolieha na pavúkov v kôlni alebo hadov vo vani. Vyzerá to, že má pre týchto domácich maznáčikov slabosť a tu sa s ním zásadne rozchádzam. Postavy sa nechovajú príliš racionálne, ak je možnosť vystúpiť z auta, blondínka ju nevyužije a nemá zmysel sa pýtať prečo. Záver sa vydáva novým smerom a i keď je nám naznačovaný v priebehu deja aj tento variant, mám dojem, že pre takéto riešenie nie je vybudovaný pevný základ v scenári. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Film Deadly Blessing je takovým milníkem v Cravenově tvorbě. Na jednu stranu z něj mohl být jeden z jeho nejlepších snímků které natočil, ale nakonec tomu v cestě stálo hned několik překážek, které jeho kvalitu shodili na průměrnou úroveň. Filmu nelze upřít mnoho světlých okamžiků při kterých vás zamrazí, ale mnohem časti se dostavoval pocit nudy leckdy prkenné herecké výkony ubíjeli kvalitu směrem dolů. Nejvíc si to u mě režisér pokazil zcela zbytečným závěrem, který měl náznak odpadního puncu. Mám hodně rozporuplné pocity, ale dávám 60%. ()

movie 

všechny recenze uživatele

Ranný snímek Wese Cravena. Mistr je jak se zdá v plné kondici, protože vše poctivě chytá za koule už od samého začátku, kdy se odehraje první z podivných vražd v jakési náboženské komunitě. Těžko říct zdali vraždí člověk nebo jakési monstrum, o kterém se mluví jako o Incubu a i sám konec je poněkud znejišťující. Craven si dobře pohrává se scénami vražd, ale na výtečnou zvládá i děsivější momenty, kterých je v DEADLY BLESSING až až. Tohle je sympatický klenot, který by si v našich končinách zasloužil alespoň trapnou TV premiéru. V jedné z hlavních rolí tu najdete mladou a proklatě sexy Sharon Stone a autorem hudby je James Horner, který na výtečnou vykrádá THE OMEN Jerryho Goldsmithe. ()

Galerie (56)

Zajímavosti (3)

  • Při scéně, kdy se Martina kamarádka a vesnický kluk projíždějí džípem, zazní song Roda Stewarta „Maggie May“. (K.I.N.G.)
  • V úvode filmu William Gluntz (Michael Berryman) vynadá Faith (Lisa Hartman), pričom ju mylne označí termínom "incubus". Incubus je druh mužského sexuálneho démona zo stredoveku a jeho ženským ekvivalentom je "succubus". Chybu neskôr zdôrazní aj nápis na stene. (BlackTom)
  • V jedné scéně, když hlavní postava vychází z kina, je vidět, že byla na filmu Stranger in Our House, což je odkaz na Cravenův předchozí film z roku 1978. (Campbell)

Reklama

Reklama