Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Sharon Stone ve své první velké roli v hrůzostrašném snímku od režiséra filmů Vřískot a Noční můra v Elm Street. Když manžel Marty Schmidtové tragicky zahyne pod koly vlastního traktoru, pozve si zoufalá vdova své nejbližší přítelkyně, aby jí pomohly se s nenadálou situací vyrovnat. Manželova smrt však není jediné úmrtí, do kterého se ženy zapletou, a tajemné nehody brzy prostoupí celý kraj. Stojí za nimi děsivá sekta Amishů, vedená fanatikem Isaiahem? Nebo snad v okolí řádí krvelačný sériový vrah? Či některá z žen skrývá více, než je ochotna přiznat? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (63)

LION-MR.T 

všechny recenze uživatele

Wes mě zklamal,celý film se pořádně nic neděje a,když se najede na nějakou dobrou scénu tak je slabě natočená,Sharon si tu odkecala svůj text,aby se hnula z místa k lepším filmů. Hudba ujde,atmosféra je sice dobře stavěná,ale s nudným a odfláknutým koncem a úplný závěr u mě zkazil celý film. U mě tentokrát Wes dostává dvě hvězdičky,jeho následující šílenost Msta přichází z močálu se mi líbilo na pět hvězdiček. ()

Karamanlis 

všechny recenze uživatele

Rozbiehajúci sa Craven si tu toho zobral na plecia dosť, ale zvládol to celkom dobre. Výsledkom je whodunit slasher so šialenou náboženskou sektou medzi ktorej členmi nechýba ani Wesov svojrázny obľúbenec Michael Berryman, duchárskymi a démonickými prvkami. Týmto hrozbám čelia tri mladé fešandy (začínajúca Sharon Stone je z tohto tria asi najmenej atraktívna), identita vraha je ťažko odhaliteľná a nechýba ani patričná dávka napätia. Nemôžem sa zbaviť pocitu, že Deadly Blessingom sa do určitej miery inšpirovali aj tvorcovia o čosi mladších hororov Unhinged a Sleepaway Camp. Najväčším zabijákom bol pre mňa úplný záver filmu - to som fakt nečakal a doteraz neviem, čo si mám o tom myslieť... ()

Reklama

BoredSeal 

všechny recenze uživatele

Příjemný horor, na kterém oceníte Cravenův styl manipulace s divákem. Zdánlivě obyčejné téma zpestřené sondou do života ultrakonzervativní sekty se postupně rozvine do neklidné atmosféry nepříjemného soužití jedné vdovy s podivnými sousedy. Už mě dlouho neznervóznilo nic jako zážitky Sharon Stoneové na jednom výletě za kamarádkou. Pobaví i podprahová antihomosexuální propaganda, která na přelomu 70-80. let byla v módě. 7/10 ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Svým způsobem velmi poctivá práce. Na druhou stranu je vidět, že Wes stále ještě nabírá dech. Velmi zajímavé scény se mísí s méně zajímavými, občaqs tempo zvolní tak moc, že se zájem smeká z háčku, pak zase přijde výborně podaná scéna. Matení zápletkou a "žánrem" je spíše zklamáním. V konečném výsledku však jde o docela zajímavý film a to hned z několika důvodů (ne jen díky mladičké Sharon Stone). ()

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Wes Craven je v hororovým žánru určitě velkým pojmem. Má na svým kontě spoustu povedenejch filmů včetně kultovních The Hills Have Eyes(1977), A Nightmare on Elm Street(1984), Scream(1996). V tomhle snímku se sice objeví spoustu známejch tváří i tak ho ale řadím k těm míň povedeným kouskům který Wes Craven natočil. Navíc ten konec mi přišel těžce nezvládlej. ()

Galerie (57)

Zajímavosti (3)

  • Při scéně, kdy se Martina kamarádka a vesnický kluk projíždějí džípem, zazní song Roda Stewarta „Maggie May“. (K.I.N.G.)
  • V úvode filmu William Gluntz (Michael Berryman) vynadá Faith (Lisa Hartman), pričom ju mylne označí termínom "incubus". Incubus je druh mužského sexuálneho démona zo stredoveku a jeho ženským ekvivalentom je "succubus". Chybu neskôr zdôrazní aj nápis na stene. (BlackTom)
  • V jedné scéně, když hlavní postava vychází z kina, je vidět, že byla na filmu Stranger in Our House, což je odkaz na Cravenův předchozí film z roku 1978. (Campbell)

Reklama

Reklama