Od tragických událostí ve Woodsboro uplynuly dva roky. Sidney Prescottová a Randy Meeks, nyní studenti Windsor College, se pokoušejí dát si své životy do pořádku. Cotton Weary je na svobodě a snaží se ze svého nešťastného uvěznění profitovat. Gale Weathersová napsala bestseller Woodsborské vraždy, který se stal předlohou pro film Bodnutí s Tori Spellingovou v hlavní roli Sidney. S blížící se premiérou filmu začíná koloběh smrti nanovo. Dewey Riley okamžitě přilétá z městečka Woodsboro, aby se pokusil ochránit Sidney, svou "náhradní sestru". V tomto pokračování slavného hororu z roku 1997 se však zužuje okruh podezřelých pouze s narůstajícím počtem mrtvol! (HBO Europe)

TV spot

ClintEastwood

Druhá porce vřískání od klasika Wese Cravena. Ne tak dobré, jako originál, ovšem stále dobře poživatelné (i když trochu překombinované) hororové pokračování, ve kterém se objeví tehdy ještě relativně mladá maminka jistého Sheldona Coopera. Za mě ve filmu ční dvě scény. První je hned ta úvodní v kině, druhá pak s omráčeným vrahem v nabouraném autě. Zbytek je lehce nevyrovnaný, ovšem stále zábavný lepší průměr. P.S. Třetí díl už je zbytečný. ()

darkrobyk

Stejně jako u jedničky zjišťuji, že jsou návraty po letech velmi příjemné a při srovnání se současnými slashery si jeden povzdechne, kde že loňské sněhy jsou. A právě s odstupem dlouhých let začínám tyhle kousky doceňovat ještě více. Občas se sice najdou hluchá místa, takové to pindání a plkání postav o nesmrtelnosti chrousta, leč vše je vyváženo několika povedenými scénkami. Již otvírák v kině navnadí, dále překvápko v parku, nahrávací studio a skvělé finále s opět jasným odkazem na Pátek 13. Ostatně odkazy se to zde jenom hemží, a to zrovna nemám na mysli jen Top Gun, ale třeba horor běžící v televizi, anžto Nosferatu je zkrátka klasika všech klasik. Nick Cave, Foo Fighters, Eels, Sugar Ray... ()

Morien odpad!

Wow, tak to bylo zklamání jako blázen. Po skvěle zkonstruovaném intru jsem byla natěšená na zbytek filmu v podobném duchu, ale sarkastické sebeuvědomění předchozího filmu se s koncem prologu a začátkem regulérního filmu vytratilo do neznáma. Nejvíc mě asi překvapilo, že Sidney už není hlavní postava. Tou se stala reportérka Courteney Cox a nejvíc času (snad i víc než vraždění) se ve filmu věnuje její romanci se skutečným životním partnerem, haha. Jako by se všechna zábavnost přesunula totálně do kontextu a film díky tomu zůstal totálně vylidněný a chladný. Ani odkazy na historii hororu či kinematografie obecně už tady nejsou tak propracované jako v původním filmu a vyjmenovávání pravidel sequelů taky už moc šťávy neobsahuje. Závěrečné odhalení se navíc drží stejných pravidel jako minulý film - kdo celou dobu mluví o filmech stejným způsobem jako hlas v telefonu? - a tak nepřichází nic překvapivého ani v tomto ohledu. Kdyby mi na tom záleželo, tak to snad beru jako zradu. ()

NinadeL

#2 Scream. Jeden z mých nejoblíbenějších kino zážitků 90. let. Tehdy jsem pravidelně chodila do horažďovického kina Otava a v Praze do nově zrenkonstruovaného bývalého kina Moskva v Ládví. A napsala jsem taky recenzi do školního časopisu. Vřískot 2 má v sobě všechno, co začínající aktivní divák ocení. Film ve filmu (Vřískot / Ostří), popkulturní odkazy pomalu v každém dialogu, humor, napětí, hodně atypickou romanci a zkarikované vysokoškolské prostředí. Hostovat se tu nebála Tori Spelling, výborně graduje vzájemné špičkování mezi Arquettovými (pokračují i odkazy na Přátelé), cituje se tu Top Gun i Upír Nosferatu. Jenom škoda, že ta skutečná filmověda nikdy nebyla tak zábavná, jako když na hodiny chodil Randy. ()

Omnibus

Jednička mě příjemně vystrašila, byla napínavá i zábavná, to vše zabalené do černého hábitu a s působivou a originálně vyšklebenou maskou. Čistě technicky vzato dvojka odvedla řemeslně slušnou práci a nic moc nezkazila. Jenže žádné z pocitů z prvního zavřísknutí se už nedostavily, kouzlo se někam vytratilo. A napětí taky. Co zbylo? Už jen ta maska. Tahle překombinovaná vybíjená byla pro mě koukatelná hlavně díky tomu, na co navazuje. Ale nic, co bych musel vidět znovu (přitom jednička na mě vřískala v kině a pak ještě dvakrát doma). ()

• Gale (Courteney Cox) se chtěla objevit na konci filmu v bílé košili a černými kalhotami, které měly být náznakem na barvy kostýmu Ghostface. (lyukassza)
  • Když Sidney Prescott (Neve Campbell) mluví v pokoji se svou spolubydlící a na dveřích visí červeno-černý pruhovaný svetr, jde o odkaz na postavu Freddyho Kruegera z filmu Noční můra v Elm Street (1984). (oje)
  • Herci, kteří byli na konkurzu pro postavu Dereka (Jerry O'Connell), byli požádáni, aby zahráli scénu z jídelny, v níž Derek zpívá píseň "I Think I Love You" bez hudebního doprovodu. (Ruuzha)

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Nekorunovaný král filmových „záporáků“ a britský džentlmen s neuvěřitelně plodnou kariérou, která čítá na dvě sta třicet filmových a televizních rolí - těmito slovy by se dal představit David Warner,… (více)