Msta přichází z močálu

• Česko Msta přichozího z močálu (více)

Dr. Alec Holland prošel hroznou změnou. Jako oběť děsivé chemické nehody se stal mutantem, který musí opustit společnost a je odsouzen k prodírání se slizkým bahnem v bažinách, jimž se každý vyhne. Jeho jediným cílem je pomsta. Když se nakonec střetne s ďábelským maniakem, který je za jeho stav odpovědný, je scéna připravena na nelítostný boj na život a na smrt. (McLushi)

Han22

Tak tady jsem měl nezasloužené dvouhvězdičkové hodnocení a nelichotivý komentář. Po opakovaném shlédnutí a hlavně shlédnutí starších hororů musím uznat, že jsem ten film hodně podcenil. Craven si střihl naprosto parádní poctu monster filmům. Jeho Swamp Thing odkazuje na Netvora z Černé laguny, ale možná ještě dál, k samotnému nešťastnému Universalovskému Frankensteinovi. Nechybí ten ten smutek, romantika, ale také spousta skvělé béčkové akce se žoldáky a výborný monster souboj ve finále. K tomu výborně natočené bažiny, krásná hudba a hlavně skvělý vzhled samotného monstra (to druhé dopadlo o poznání hůře), které nesleze prakticky z obrazovky. Jo někdy se člověk s hodnocením napoprvé netrefí. ()

MM_Ramone

Začiatkom osemdesiatych rokov minulého storočia sa v nepreskúmaných a nezmapovaných močiaroch na juhu Spojených Štátov Amerických stretol tvorivý génius jedného muža (Dr. Alec Holland) s diabolským snom druhého (Dr.Anton Arcane). Z ich konfrontácie vzniklo monštrum. Zrodil sa "Swamp Thing". Netvor príliš silný, aby mohol byť zničený a príliš inteligentný, aby sa nechal chytiť. Rozsiahle bažiny sú jeho teritoriom. Tento snímok je jedným z prvých celovečerných filmov z dielne horrorového mága Wesa Cravena. Béčkový monster horror s nádherne gýčovými prelínačkami medzi scénami. ** ()

Astaroth12

Ja som až pri pozeraní zistil, že toto dielo je od Wesa Cravena. A to mi naozaj hlava neberie, že taký majster čo stal u zrodu napríklad Freddyho, stvoril aj tento čistý trapas. Hlavne maska hlavného monštra bola tak nedokonala, ako keby ju robila troma a to mi bolo naozaj dosť divne, keďže Craven pred týmto a aj po tomto filme mal niekoľko trikovo fascinujúcich filmov, no tento k nim rozhodne nepatrí. Príbeh je z tých lacnejších, ale ešte sceny odohrávajúce sa v bažine sa celkom dajú, ale keď film začne do toho polemizovať a hodí tam i nejakú tu romantiku, tak to je už ťažký prúser. Po Vezmi si moju dušu je tento druhý najhorší Cravenov film, aký som videl. Ešte ich je niekoľko, ktoré som od neho nevidel a tak už len dúfať, že to až taká hrôza, ako bol tento film už nebude. Slabé 2*. ()

PetrPan

Tento film se zapsal do mé osobní sbírky rekordů, kterou si nepíšu, ale 5 x jsem u toho usnul a nepodařilo se mi na něj dodívat, teď po šesté konečně ano a cítím se jako vítěz . Sice je to blbost na kvadrát s ubohým téměř vším na co si jen vzpomenete, masky, škaredá ústřední hrdinka ( ukáže sice ňadra, ale fakt není o co stát) scénář a režie ( bažiňák dělá uáá a každýho zahodí jako Hulk medvěda ) , ale taky se dá říct..a teď jsem zapomněl myšlenku. No každopádně, tohle je horor, na který můžete mrknout i s ratolestmi a oči jim budete zakrývat akorát tak při té scéně s kozama. ()

Djkoma

Extrémně béčkové ve všech směrech, což několik odhalených ňader opravdu nezachrání... Jako komiksová adaptace obsahuje možná dostatek materiálu pro fanoušky předlohy, ale ta je u nás znám asi jako Čtyřlístek v Americe. Tři čtyři akční scény, které jsou většinou o tom, že hlavní ženská postava přepere kdejakého vojáka a ten chlap v podivné masce zase se všemi hází jako s malými kamínky... ()

• Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu Lena Weina a Berniho Wrightsona. (Hans.)
  • Kostýmy příšer se ve vedru neustále rozpadaly, a to dokonce i na hercích, a musely se tedy stále lepit. (LION-MR.T)

Swamp Thing našel režiséra

Swamp Thing našel režiséra

05.09.2018

Očekávaný seriál Swamp Thing od nově založené služby DC Universe má konečně režiséra. Nějakou dobu se šířily spekulace, že by pilotní díl mohl natočit producent seriálu a mistr hororů James Wan … (více)