Reklama

Reklama

„Když listujeme albem fotografií, vidíme jen šťastné chvíle našeho života. Nikdo nechce mít snímek události, na niž by rád zapomenul,“ říká hlavní postava filmu Sy Parris. Už dvacet let dělá fotky v místním obchodním domě a vede dost smutný a osamělý život. Ti, co se sem přijdou vyfotit, si sotva všimnou muže za pultem. Jen Nina Yorkinová se na něho vždy usměje, pozdraví ho a odnese si další snímek šťastné rodinky. Yorkinovi jsou jeho nejlepší zákazníci - Sy sledoval před hledáček lásku Niny a jejího manžela Willa, viděl, jak jejich nyní devítiletý syn Jakob vyrůstá z plenek, ví všechno o jejich rodinných prázdninách. A protože svou práci dělá zodpovědně a dokonale, ve svém archivu schraňuje i fotografie, které vypovídají mnohem víc o osobním životě těch druhých. Jak rád by se stal součástí Yorkinovy rodiny, která z jeho pohledu má všechno, co on postrádá. Jenže pak zjistí, že není zdaleka tak dokonalá, rozhodne se, že s tím musí něco udělat a jeho záchranná mise končí bizarní konfrontací... Film režíroval Mark Romanek, v hlavní roli uvidíme Robina Williamse. (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (250)

Caelos 

všechny recenze uživatele

Kdyby Robin Williams neumřel, tak bych to snad ani neviděl. Což by byla škoda, protože tohle je fakt těžký a chladný psychologický film. Parádní mrazivá hudba, barevná stylizace výborná a Robin Williams je řádně děsivý, s tím svým dobráckým kukučem vypadá docela psychopaticky. Takže díky pane Williams že jste umřel, tak jsem se k tomuhle dostal a myslím že je to solidní rozloučení s tímhle hercem, které jsem ale vůbec neplánoval. Prostě jsem přemýšlel na co se koukat a vzhledem k jeho smrti mi do oka padlo právě Expres foto. Pecka. ()

golfoxovox1 

všechny recenze uživatele

Vizuálně vytříbený film s důrazem na detail a psychologickou stránku osobnosti člověka, se kterým mám po zhlédnutí díla soucit. Robin Williams se ujal role Sye na jedničku, považuji ji za jednu z nejlepších, myslím si, že právě touto rolí R. Williams nechal divákům nahlédnout do svojí duše, a proto ji po přečtení scénáře sám chtěl a dostal. Napětí je ve filmu tvořené čistě jen atmosférou a obavami, co hlavní hrdina provede dál, protože nejsou hned známy jeho principy myšlení. Charakter však není vykreslován jednoznačně záporně, a tak divák až do konce netuší, proč Sy dělá, to co dělá... K tíživé atmosféře přispívá dokonalý soundtrack Johnyho Klimka a Reinholda Heila! Hlavní téma je aspoň pro mě nádherná melodie s tíhou balvanu. A to i celé vyznění tohoto filmu. Hluboký film, fenomenální obraz smutného člověka s amorálním chováním jeho okolí. Pochopení. Citlivost. Síla. Fotografie. Detail. Doporučuji. :-) ()

Reklama

Lulu13 

všechny recenze uživatele

Skvelý netuctový námet, ktorý sa v rukách Marka Romaneka stal atmosferickou bombou. Film síce má svoje drobné muchy, no to čo ho dotiahlo takmer k dokonalosti a prinútilo ma dať aj 5.hviezdu bol famózny Robin Williams. Svoju rolu narušenej osobnosti Sey-a zahral tak dokonale, až mi z neho behal mráz po chrbte! Pri tomto snímku som si opäť uvedomila aká desivá dokáže byť ľudská psychika.... ()

PauloZ 

všechny recenze uživatele

Poprvé jsem viděl Robina v roli ,,lehce psycho úchyláčka,, a zahrál to perfektně. Jenomže film měl větší potenciál, já jsem v něm nenašel nic, co by mě nějak výrazně dojalo a vzalo. Navíc jsem nepochopil fotky dcery šéfa a konec byl takový neúplně uzavřený. Silně jsem rozhodoval mezi 3* a 4*, nakonec pěkné 3*l. ()

easaque 

všechny recenze uživatele

tento thriller byl pro mě zajímavý ze dvou hledisek. Ukazuje jak je Robin W. flexibilní herec a snad neexistuje role, kterou by přesvědčivě nezahrál. A taky kvůli obrazové stránce, která nebyla rozhodně špatná. Zaujal mě i námět, ale scénář se bohužel hodně drží běžných hollywoodských postupů a nevyniká. Navíc jsem od konce čekal něco navíc a tento mě neuspokojil - proto jen silnější 2hvězdy. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Galerie (44)

Zajímavosti (18)

  • Ve filmu použitém úryvku ze seriálu Simpsonovi (od r. 1989) dabuje v českém znění Homera Simpsona Bohdan Tůma, který ve skutečném seriálu propůjčil hlas policistovi Clancy Wiggumovi. (Dvojirakri)
  • V jednej z úvodných scén je otvorený koláčik šťastia, na ktorom je napísané "Niekto chce, aby si bol šťastný." Režisér musel otvoriť 30 takýchto koláčikov, aby našiel ten správny odkaz použiteľný pre film. (U_S_O)

Související novinky

Affleck Jr. vs. Bostonský škrtič

Affleck Jr. vs. Bostonský škrtič

10.01.2014

Sériovým vrahům se na filmovém plátně rád věnuje David Fincher, který do téže řeky úspěšně vstoupil třikrát – v Sedmi, v Zodiacovi a v Mužích, kteří nenávidí ženy. Momentálně točí detektivku Zmizelá… (více)

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

22.10.2011

Ron Howard, který natočil Šifru mistra Leonarda a Anděly a démony, se na třetí langdonovku vykašlal kvůli adaptaci westernové fantasy Stephena Kinga „Temná věž“. Tu mu ale studio Universal nakonec… (více)

Klony Keiry Knightley útočí

Klony Keiry Knightley útočí

03.03.2009

Britská kráska konečně setřese dobový kostým a vklouzne do něčeho současnějšího, nebo možná dokonce futuristického. Zahraje si totiž v britském sci-fi thrilleru Never Let Me Go. Podrobnosti zápletky… (více)

Reklama

Reklama