Austin Powers - Goldmember

• Česko Austin Powers v Goldmemberu (více)
USA, 2002, 94 min

Režie:

Jay Roach

Kamera:

Peter Deming

Mike Myers, Beyoncé, Seth Green, Michael York, Robert Wagner, Mindy Sterling, Rob Lowe, Michael Caine, Fred Savage, Verne Troyer, Aaron Himelstein (více)

Neodolatelný lamač ženských srdcí Austin Powers (Mike Myers) se vrací už potřetí. Tentokrát však bude jeho poslání ještě těžší, než v předchozích dvou dílech. Doktor Evil si totiž pro své zákeřné světovládné plány našel silného společníka, arcilotra a ničeho se neštítícího gaunera Goldmembera. Jejich společná akce na sebe nenechá dlouho čekat. Podniknou cestu časem a unesou Austinova otce Nigela Powerse, jednoho z nejrafinovanějších špiónů, jakého měla kdy Anglie k dispozici. Austin neváhá ani minutu a vrhá se do roku 1975, aby společně s lovkyní gaunerů Foxy Kleopatrou (Beyoncé Knowles) osvobodil svého otce. A otázkou zůstává, zda se podaří i tentokrát supersvůdnému superšpiónovi nepadnout do sítí lásky a naopak chytit své protivníky do sítí zákona... (oficiální text distributora)

Galadriel

Mě osobně teda přišel tenhle díl nejlepší ze všech Powersů - Myers je pořád stejně potrhlý (někdy až moc), víc jak půlka vtipů sice není vůbec vtipná, ale musím ocenit fantastický úvod filmu (s účastí Toma Cruise, Stevena Spielberga, Britney Spears,...). Výsledek je asi takovýhle - pokud máte rádi ztřeštěné komedie nebo pitvoření Mike Myerse, budete v sedmém nebi. Pokud ne, odečtěte si od mého hodnocení tak 2 hvězdičky a ruce pryč (jenom se kdyžtak koukněte na ten skvělej začátek filmu, stojí za to ;-)). ()

Tommassi3

"Dobrá zpráva je, že až se unavíš, můžeš to používat jako stojan.." ;) Koho by napadlo, že někdy uslyší sira Michaela Cainea říkat podobně bizarní repliky ?? Mně tedy rozhodně ani náhodou, byť mě stále ještě ve vzpomínkách straší jeho role v Aljašce v plamenech, která jasně naznačuje, že nemá zrovna velké potíže udělat si legraci sám ze sebe, což mu však v mých očích lze jen přičíst ke cti.. Ostatně Goldmember stojí za pozornost už jen tou nečekaně velkou účastí hvězd, i když převážně jen prostřednictvím cameí, v čele se Stevenem Spielbergem, Kevinem Spaceyem či Tomem Cruisem, ačkoliv tohle jistě samo o sobě dobrý film nedělá !! Nicméně lehce nedoceněný režisér Jay Roach znovu zabodoval, když mám ten závěrečný film Myersovy trapnotrilogie, která místy vyznívá dokonce především jako sebeparodie, vlastně nejraději., ()

lakikaki

Filmy s Austinom Powersom mám v celku rád, hoci nemám ani poňatia prečo. Mike Myers je podľa mňa v role Powersa skvelý, ale film žiaľ nie je príliš zábavný. Sú scény, nad ktorými sa pousmejete, scény, počas ktorých vám príde nevoľno (Goldmemberova koža) a scény, počas ktorých vybuchnete smiechom, ale ani to nič nezachraňuje. Páčila sa mi tu najmä úvodná scéna so známymi hercami a inými celebritami (nepochopím, ako ich všetkých mohli nahovoriť na cameo v takomto filme), na tej som sa celkom pobavil. Inak slabé, opakovanie vtipov z predchádzajúcich častí, zabávanie sa na opakovaní týchto vtipov atď. Dávam 3x* ako som dal aj ostatným "Powersovkám", ale to len preto, že ich mám rád. ()

Gilmour93

Jedině Michael Caine disponoval nějakým „mojo“, jinak jsem byl svědkem zastydlé trapnosti, laciných frků, Myersova přiblblého pitvoření a barvičkových kulis. Tak to dopadne, když japonská dvojčata Fook Me a Fook Yu odmítnou upozornit diváka a nevezmou sebou bráchu jménem Fook This.. Ani nevím, za co vlastně dávám dvě hvězdy. Snad za to, že série Austina Powerse má svou tvář. Sice kreténskou, ale má.. ()

Radyo

Muehehehehehehe, to byla legrace k nepřežití. Smíchy se mi potrhala bránice, takže tohle píšu z nemocnice pouhé dvě hodiny po úspěšné operaci. A ten konec! Takový doják! Celou noc jsem probrečel (to měla ale asi na svědomí ta potrhaná bránice - bolelo to jako svině). Vážně - to se nedá vypovědět slovy, to musíte vidět! Ta hluboká myšlenka, morální poselství, skvělé herecké výkony, originální a humornými nápady překypující scénář, na tomto filmu prostě nenajdete ani náznak chybičky! Jen díky totálnímu ignoranství Akademie vyvázl A.P.-G. bez Oscara, ačkoliv si jich zasloužil nejméně 12! A Austinu Powersovi bych postavil v Hollywoodu pomník velký alespoň jako Socha svobody, jelikož jde bezesporu o nejvýraznější filmovou postavu historie lidstva! ........ Připadá vám to jako parodie na komentář? On totiž Austin Powers 3 je parodií na sebe sama. Bohužel tou nejhorší možnou parodií. A směšného na něm není skoro nic. Zato trapností je zde tolik, že kdyby trapnost zabíjela, tak ten film přežijí jen krysy a potkani - ale ti prý přežijí i atomový výbuch. ()

• Austinovo auto SWNGR 3 je upravený Cadillac Eldorado Fleetwood. (Ruuzha)
  • Ústřední melodii nazpívala Britney Spears. Písnička se jmenuje "Boys" a ve videoklipu, který se natáčel v Los Angeles, se objevuje i Mike Myers jako Austin. (HappySmile)