Malé město. Malá banka. A v ní sejf plný peněz. Tři noví zaměstnanci (PAULO COSTANZO, WOODY HARRELSON, ALICIA SILVERSTONE) se rozhodnou, že ji o víkendu vykradou... až na to, že jeden neví o plánech toho druhého. A k tomu zaměstnankyně místního obchodu s oděvy (RACHAEL LEIGH COOK) plánuje pomstu místnímu milionáři (JOHN CLEESE). A pak, že na maloměstě bývá nuda! (oficiální text distributora)

Anderton

Ako taká blbosť, ktorá chodí občas na Filme + to celkom ujde. Je to pomerne vtipné, tvári sa to ako nezávislý nízkorozpočtový film, režisérovi sa doňho podarilo nacpať hviezdne obsadenie a vďaka jeho krátkej stopáži sa nezačnete nikdy nudiť. Bohužiaľ ani poriadne zabávať. Iba tak dostatočne na slušné hodnotenie. Keď už mám v obsadení Johna Cleesa, tak to treba poriadne využiť. Škoda. ()

cross

Průměrná komedie která měla našlápnuto na mnohem větší finální hodnocení - vždyť považte jenom to obsazení - Alicia je krásná a vypadá jako převtělení Meg Ryan, Woody a Paulo Costanzo vás prostě baví jen svojí přítomností a jako třešnička, John Cleese, který je se svým pitvořením jednoduše geniální... Pár úsměvných vtípků ale bohužel chabý scénář a nevýrazný střed filmu nezachrání a to i přes velmi milý konec... ()

cariada

Podobvný filmy mám rád, sledujeme příběh několika lidí a zárověn zaměstnanců jedné pouštní banky, jak se jim nedaří v životě až se rozhodnou že jí vykradou, každý na vlastní triko aniž by o tom ten jiný věděl. Celé je to prošpekováno dobrým homorem. A i pěkným koncem. Za zmínku stojí pěkná Alicia, kterou jsem znal z klipů Aerosmith. ()

lennyd

Místní banka v malém městečku má tu smůlu, že se stane cílem všech tří zaměstnanců, kteří se rozhodnou zmocnit uložených cenností. Jenže ani jeden z nich netuší nic o plánech ostatních. A každý z nich má pro loupež jiné důvody ... Podobně nenápadné krimi komedie mám docela rád, protože si na nic nehrají, a mohou jen překvapit. A to se povedlo i Bláznivému sejfu (kdo probůh vymyslel takovýto název?). Nicméně mne bavilo sledovat jakým způsobem se všichni probíjí ke svému cíli - ať už to byl skvělý Woody Harrelson (se svojí kachnou), či Paulo Costanzo (se svojí depkou) a nebo Alicia Silverstone. Stejně tak potěšil i John Cleese, který si vystřihl excentrického milionáře par excellence. ()

otík

Milá komedie z prostředí banky, kde ústřední roli hrají její zaměstnanci, kteří ač poctiví přeci jen mají s penězi svých zákazníků jiné plány. Více postav a více příběhů se klasicky setkává na jednom místě, aby v pravou chvíli udělali to, nač celou dobu všichni čekáme - vybílili sejfy. Sešla se zde hodně zajímavá partička lidí, kterou doplnily chytlavé a dobře vybrané písničky. Malý, hezký, pohodový a hlavně usměvavý film až do konce. ()

• Natáčení probíhalo v kalifornských lokalitách Santa Clarita a Palmdale. (Terva)