Reklama

Reklama

Zlo pod sluncem

Trailer

Obsahy(1)

Na malebném jadranském ostrůvku tráví pár dní své dovolené menší – na první pohled různorodá, leč de facto jak pracovními zájmy, tak osobními vztahy úzce propojená – společnost. Pod lesklou slupkou společenské smetánky bují vášně, nenávisti, intriky, zloba… A tak když dojde k vraždě jedné její prominentní příslušnice, je jasné, že prakticky každý měl víc než pádný motiv ji odstranit, teoreticky to ovšem nikdo spáchat nemohl, protože všichni mají dokonalé, neotřesitelné alibi. Zdá se, že vrah vyvázne nepotrestán, neboť místní policie si s takovou záhadou asi těžko poradí. To by tu ovšem nesměl být víceméně náhodou přítomen slavný belgický detektiv Hercule Poirot, v jehož geniálním mozku se jednotlivé střípky fakt složí do překvapujícího odhalení… (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (134)

honajz 

všechny recenze uživatele

Na to, že to měl být výpravný celovečerák, je to nuda. Ano, je tu moře, pár palem, ale pak také úděsné interiérové kulisy, v nichž se žel odehrává většina děje včetně závěrečného rozuzlení, herečka, jež zde hraje dospívající dívku, je uvěřitelná jako důchodkyně v roli diblíka, a celé se to vleče neskutečně. Že to Agatha měla často totálně překombinované, na to už jsem si zvykl, ale přece jen bych chtěl vidět vraha, jak trpělivě čeká, až se nějaký Poirot vykecá, a vůbec mi často jednání postav přišlo nepřirozené a proti logice. Zlatý TV seriál se Suchetem, kde každý díl vypadá líp a nákladněji, než tento velkofilm. Herci hrají jako z musu, a ani samotný případ není nijak neprůhledný, aby se nedalo odhadnout, jak to bylo, chybí i větší nadhled a vtip. ()

aniiicka 

všechny recenze uživatele

Další z výborných hvězdně obsazených filmů s Peterem Ustinovem jako Poirotem. Je pravda, že Sucheta mám v roli belgického detektiva nejradši, ale Ustinov je rovněž výborný, obzvláště zde. Samotné provedení vraždy je tu pěkně komplikované a jednotlivé postavy jsou podle mě velmi zajímavé. Už jsem zmínila skvělé herce, v jejichž sestavě nechybí známé anglické herečky - Jane Birkin, Diana Rigg (pozn. bondgirl z r. 1969) nebo Maggie Smith, z mužského osazenstva mě potěšil Roddy McDowall. No jo, další z Poirotových dovolených, kde se nečekaně přihodí nějaká ta malá vražda. :) ()

Reklama

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Poirot v plavkách, na to nezapomenu... Tato adaptace mé oblíbené detektivky se povedla jen o trochu hůř než ta se Suchetem. Je tu spoustu rozdílů ve vedlejších zápletkách, ale to hlavní zůstává. Je to velmi atmosférické, napínavé a navíc se i docela pobavíte. Povedenější Ustinovka. Peter Ustinov se mi zdá jako Poirot docela v pohodě, je to trochu neobvyklé vidět ho jinak než jako Sucheta, ale tato podoba nám malého Belgičana ukazuje zase v otrochu jiném světle. ()

Lukin413 

všechny recenze uživatele

Můj druhý Poirot, tentokráte mnohem povedenější. Nádherné prostředí chorvatského ostrova, pestré postavy s pestrými motivacemi, ale hlavně, Ustinov je mnohem sympatičtější Poirot, než Finney. Pointu jsem byl schopen odhalit, ale pouze v takovém předstihu, aby mi to nepokazilo zážitek z filmu, naopak byl umocněn pocitem vysoké dedukční schopnosti:) ()

Mouzon 

všechny recenze uživatele

Pravděpodobně můj nejoblíbenější filmový Poirot vůbec. Adaptace s Peterem Ustinovem vynikají zejména tím, že se jedná o samostatné "lahůdky", takže odpadá určitá rutina, kterou je občas cítit z adaptací s Davidem Suchetem (ty jsou ale rovněž nadprůměrné a nad běžnou tv produkcí ční velmi vysoko). Podobně jako ve SMRTI NA NILU, i zde je přítomno výborné herectví a brilantní režie, která do snímku navíc vpustila nezbytný humor, jenž se výtečně doplňuje s klasickou "detektivkovatostí" Agathy Christie. Vražda jako popud k rozptýlení snobské společnosti? Vypointované hlášky, skvěle doplňující myšlenkové pochody slavného detektiva? Vše pro zábavnou detektivku potřebné je zde přítomno v míře vrchovaté. Jeden z mála snímků, kde je vražda pojata jako součást letních radovánek. Velmi ironický a velice vtipný film. ()

Galerie (54)

Zajímavosti (2)

  • Filmový hotel, kde se příběh odehrává, se nacházel na ostrově Mallorca. V současnosti už hotel neexistuje. (horskejvlk)
  • Interiéry byly natočeny v Lee International Studios ve Wembley v Londýně, exotický ostrov, který představuje sídlo Daphne Castle (Maggie Smith), je ve skutečnosti neobydlený ostrůvek Sa Dragonera na Baleárských ostrovech. Pláž, nad níž se vyjímá hotel Daphne Castle, je Cala d´en Monjo na ostrově Mallorca. Další hotelové záběry byly natočeny na Raixa Estate - jedné z částí ostrova nedaleko Palmy. Zátoku racků a pláž, kde byla zavražděna Arlena Stuart Marshall (Diana Rigg), představuje Cala en Feliu, taktéž na Mallorce a nakonec místo, kde Hercule Poirot (Peter Ustinov) nastupuje na loď, je malá pobřežní vesnička Deiá, která se nachází v severní části ostrova. (Cucina_Rc)

Související novinky

Zemřela herečka Diana Rigg

Zemřela herečka Diana Rigg

10.09.2020

Z Velké Británie dnes přišla smutná zpráva, ve věku 82 let zemřela filmová, televizní a divadelní herečka Diana Rigg. Informaci s odvoláním na jejího zástupce zveřejnila stanice BBC. Hereččina dcera… (více)

Reklama

Reklama