Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zpronevěru většího obnosu z kasy konzervativců dirigentem Marcusem Pendletonem (Peter Ustinov) odhalil počítačový výpis, a nikoliv policejní chytrost. Toho se z vězení čerstvě propuštěný filištín rozhodne využít a vyrazí štěstí naproti. S důvtipem i notnou dávkou drzosti si opatří dokonalá pracovní doporučení a pod identitou špičkového počítačového programátora Caesara Smithe (Robert Morley), který zatím někde v Amazonii pobíhá se síťkou na motýly, získá pozici v pojišťovací společnosti Ta-Can-Co šéfované panem Carltonem Klemperem (Karl Malden). Pak už jen stačí v nestřežené chvíli trochu přeprogramovat hlavní počítač, založit po celé Evropě několik fiktivních společností a pravidelně kasírovat. (dopitak)

(více)

Recenze (4)

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Marcus Pendleton (Peter Ustinov) ve vězení vůbec nevychladl - naopak! Je úplně "nadržený", když se mu opět otvírá brána ke svobodě. Poseděl si v base, protože vztáhl svoji nenechavou ruku na pokladnu konzervativců - zcela z důvodů svého politického přesvědčení, jak o tom všechny přesvědčoval. Za to, že tehdy ztroskotal, vděčí pitomému počítači, a to se nezapomíná. Právě naopak - z Marcuse Pendletona se rázem stane prvotřídní "hacker" Caesar Smith... ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

NIjak mě to za srdce nevzalo, Ustinov sice vypadá jako člen pohádkového lesa ze země Oz, ale přes veškerou snahu o vtipnost většina gagů končí mírným úsměvem, a nikoliv výbuchem. Stejně tak jsem se nedokázal sžít s přítomností Maggie Smith, ani jako mladá se mi nelíbila, pořád ji vidím jako učitelku z HP. Nejvtipnější je tak postava motýlkáře Roberta Morleyho. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama