Reklama

Reklama

Horká vlna zaplavila L.A., všichni se chystají na velkolepé oslavy 4. července a svět stojí na pokraji katastrofy.  Vlna veder zaplavila Los Angeles. Všichni se chystají na velkolepou oslavu 4. července 2008. Hlavní postavou je boxer Santaros, který trpí amnézií a jehož osudy se spojí s pornoherečkou Krystou, která rozjíždí vlastní televizní projekt. Svět stojí na pokraji společenské, ekonomické a ekologické katastrofy a policejní důstojník Ronald Taverner má důkazy o spiknutí obrovských rozměrů. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (367)

Shit 

všechny recenze uživatele

Do teď vlastně nevim o co tam přesně šlo, protože příběh je neskutečně složitej, má spoustu postav a každá z nich má svůj příběh, kterým se nakonec nějak propojuje s ostatními, hrozně těžce sem se v tom orientoval a v podstatě se mi to moc nepodařilo, ale stejně to byla paráda. Film disponuje dokonalou audiovizuální stránkou, perfektní atmosférou a i když se člověk v tom příběhu moc neorientuje, tak ho to prostě uchvátí i tak. Tohle je po Donnie Darko další aspirant na kultovní film od Richarda Kellyho, snad při dalším skouknutí se mi odkryje celej příběh a já to celý pořádně pochopim ()

Bebacek 

všechny recenze uživatele

Věřím, že kdo si nepřečetl aspoň část komiksu nebo nezná Kellyho psýchu, tak na to čumí jak tele na nový vrata. Já jsem tím jen zabila čas v práci a trochu zalitovala, do jakého hnoje se režisér mého nejoblíbenějšího filmu zahrabal. Škoda. Prostě jen podprůměrný film s podprůměrnými herci. ____ Každý máme nějakou úchylku. Kellyho patrně vzrušují vystřelená oka... ()

Reklama

Traffic 

všechny recenze uživatele

Je pro mě záhadou, jak může film, který se od první do poslední minuty očividně nebere vážně, přesto působit neskutečně sebestředně a povýšeně. Tohle je tvář postmoderny, kterou nevidím rád, ačkoli její jednotlivé části mi za jiných okolností vůbec nevadí, naopak. Dokážu i pochopit, čím je tenhle film svým způsobem výjimečný a místy dokonce i vtipný ve své absurditě, ale je tam tolik otravných věcí, že hodnotit pozitivně se nedá. Kdo tvrdí, že samolibým popkulturním masturbátorem číslo 1 je Tarantino, nemohl vidět Kellyho Southland Tales. ()

petero 

všechny recenze uživatele

Moby asi mal radosť keď videl ako Kelly zakomponoval jeho skladbu do scény šukajúcich aut. Nebudem v tomto filme hľadať nejaké posolstvo, keď ho tam nevidím tak to proste nebol film pre mňa. Čo však vidím je to, že Kelly sa opakuje a to dosť, až to zaváňa tvorcovou obmedzenou „genialitou“. Film to nie je zložitý ale je sproste podaný. Nehovorím že DONNIE DARKO je geniálny film ale aspoň je chytro natočený, herecky dobre zvládnutý a riešia sa tam zaujímavé veci a to čo sa nerieši necháva na divákovu fantáziu, čo mi úplne na 5* stačilo. SOUTHLAND TALES sú až príliš divné, riešia sa tu absurdné a nezaujímavé veci a herecky to tiež nie je žiadna sláva, ešte aj herci z DD tu vyznievajú ako karikatúry. Zaslúžený prepadák. ()

Arachneuss 

všechny recenze uživatele

HODNOCENÍ JE TOTÁLNĚ ZCESTNÝ! A to že fakt je... Ne vážně, už při pohledu na DVD jsem byl vykulenej, o čem to teda sakra bude. Ale, když už jsem se rozhodl napsat koment, musím přiznat, že jsem na filmu nechápal zhola nic a zároveň všechno. Že se mi film totálně hnusil a zároveň jsem si ho zamiloval. Za celý život mne nic nedonutilo takhle dlouho o filmu přemýšlet tak urputně, jako se stalo se Southland Tales. V jednu chvíli jsem měl chuť rozmlátit televizi, v druhou chvíli brečet dojetím. Taky naprosto nechápu, co mně tak strašně imponovalo nad Dwayne "The Rock" Johnsonem, když si hrál s prstíkama a měl vykulený oči nebo finální scéně s létající dodávkou. Nejhorší ale na celém zážitku je, že když se ráno vzbudím a úplně náhodou na něj pomyslím, tak dostanu chuť ho ihned fláknout na první místo v mé top filmy a druhé ráno mu dát odpad. Něco takového se mi opravdu nikdy, nikdy, nikdy nestalo a za to má Kelly moji poklonu. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (22)

  • UPU znamená Urban Pacification Unit (Městská jednotka smíru). (HellFire)
  • Režisér Richard Kelly pozdržel uvedení filmu o víc než rok a kompletně ho přestříhal kvůli vlažnému přijetí obecenstva. (CrypzzXD)

Související novinky

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi

12.03.2012

Richard Kelly (foto) je tak trochu „one hit wonder“. Navíc Donnie Darko vlastně ani nebyl hit, jen postupem času získal kultovní status. Každým dalším filmem Kelly nahrává svým odpůrcům, kteří tvrdí,… (více)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Mezi ČSFD uživateli s nejvíce body jsme udělali malý průzkum, které filmy se jim v roce 2008 líbily nejvíce a které nejméně. Nejedná se o žádné „ČSFD Oskary“ ani žádnou oficiální statistiku, jde… (více)

Horor od tvůrce Donnieho Darka

Horor od tvůrce Donnieho Darka

04.07.2007

Režisér jednoho z nejkultovnějších filmů nového tisíciletí (je neuvěřitelné, že si vynikající Donnie Darko doposud nenašel cestu na tuzemský DVD trh!) se stejně jako další originální tvůrci (třeba… (více)

Vůz plný zlata

Vůz plný zlata

01.06.2006

Zatímco čeští filmaři stahují své snímky z většiny festivalů na protest proti nepochopitelnému jednání naší vlády, která neodsouhlasila novelu zákona o české kinematografii, v Cannes se tuto neděli… (více)

Reklama

Reklama