Ďábelská lest

• USA Diabolique (více)

V prestižní chlapecké škole vládne nekompromisně a tvrdě ředitel Guy Baran. Jeho drsnému drilu se neochotně podrobuje i jeho manželka Mia a milenka Nicol. Oběma však jednoho dne dojde trpělivost a rozhodnou se despotického Guya zavraždit. I přes komplikace při vraždě a ukrývaní mrtvoly se zdá být vše v pořádku až do chvíle, kdy zjistí, že mrtvola záhadně zmizela... (oficiální text distributora)

oje

Thriller, který se dostane na televizní obrazovky jen v nočních hodinách všedních dnů, od kterého nic neočekáváte a také nic nedostanete. Vyčkávání, zda-li dámy s "kostlivcem ve skříni", v tomto případě téměř do slova, dostihne ruka zákona v podobě nevyzpytatelné policistky, rozhodně nedoprovází atmosféra, při níž by tuhla krev v žilách. Film od průměrného dojmu nezachrání slušné obsazení hlavních rolí ani pár zvratů, o kterých napovídá sám název filmu. Propracovanější alternativou na podobné téma je snímek Nebezpečné hry. Alternativa: Wild Things. ()

Madison

Dokonale omieľané klišé, ktoré má však správne hororové napätie a mysteriózny podtext. Sharon Stone je diabolskejšia než celá hollywoodska plejáda hviezd a rozkošná Isabelle Adjani mi často pripomínala Sophie Marceau. Pointa je pomerne očakávaná, ale hustú atmosféru nejde ignorovať, aj teraz mi totiž behá mráz po chrbte. ()

FromHell

Podľa mňa dosť neprávom podceňovaný remake Francuzského Les Diaboliques z roku 1955.Ústrednej dvojici Sharon Stone a mojej obľúbenej Isabelle Adjani som to bez problémov uveril a film na mňa zapôsobil podstatne viac,ako pôvodný snímok a to sa mi naozaj často nestáva... ()

Derek

Námet to ma skvelý a vôbec sa nečudujem že to pôvodne chcel sfilmovat aj sám Hitch, ale práva mu nakoniec vyfúkli Francuzi. Chechik ma však od velkého Alfreda dost ďaleko a tak i napriek tomu že má k dispozícii silné herecké kombo Stone, Adjani a Palminteri (Kathy Bates mi prišla slabá v konkurencii ústrednej trojice). Diabolique dokáźe miestami budovat´ slušnú thrillerovu atmosféru hlavne vďaka Edelmanovej hudbe a noireovskej kamere, ale zmatočne to pôsobi hneď od začiatku... ()

Falko

Onedlho sa pustim do originalnej francuzskej verzie tohto filmu DABELSKE ZENY (1955), takze som zvedavy, o kolko je original lepsi, pretoze ked som tento film videl v kine a teraz pred nedavnom opät, nemam ten pocit, ze by bol az taky slaby, aby som mu dal iba 2 hviezdicky. Dobre, mozno bol scenar pre mnohych blby, alebo aj herecke vykony, ale ja s tym proste nesuhlasim. Napätie bolo vo filme dost velke, takze zostavam pri styroch hviezdickach... 09.04.2010 _______ Sharon Stone - (Nicole Horner) +++ Isabelle Adjani - (Mia Baran) +++ Chazz Palminteri - (Guy Baran) +++ Kathy Bates - (Det. Shirley Vogel) +++ Shirley Knight - (Edie Danziger) +++ Hudba: Randy Edelman +++ ()

• Natáčení filmu probíhalo v okolí Pittsburghu. (Terva)
  • Film byl natočen podle knihy „Celle qui n'était plus“ (1952) Pierra Boileaua a Thomase Narcejaca. (Terva)
  • Producent James G. Robinson odešel od projektu v době, kdy Sharon Stone odmítla natočit scénu, kde měla být nahá. (Terva)