Kdybyste se náhodou chtěli zeptat, proč začínám od konce a vracím se na začátek, důvod je prostý. Svoje dětství jsem pochopila, až když jsem dospěla. Bylo jako nedokončená skládačka." Tak Astrid začíná svoje vypravování. Jako dvanáctiletá žije v Kalifornii se svou matkou, krásnou umělkyní Ingrid. Ta své krásy využívá k tomu, aby manipulovala s muži. Jednoho dne ale poruší zásady a bezhlavě se zamiluje do Barryho, který ji podvádí na každém kroku a nakonec opustí. Vášnivá a zlomená Ingrid se mu pomstí a zavraždí ho jedem z bílého oleandru. Je odsouzena za vraždu prvního stupně na 35 let ve věznici s maximální ochranou. Dcera Astrid je pak přesunována z jedné opatrovnické rodiny do druhé... - See more at: http://www.filmplus.cz/program/datum/2015.11.2015.11.29/18614#sthash.scldyW0F.dpuf (Film+)

bellica

Pokaždé, když se na tento film dívám, přemýšlím, která postava je moje oblíbená a vždycky skončím u Ingrid, i když pánbíčkářská náhradní matka č.1 a citově vyprahlá neúspěšná macecha 2 jsou v těsném závěsu. Málokdy má člověk šanci vidět tak poetickou vraždu... ()

conery1

" Samota je stav človeka. To miesto nikto nikdy nevyplní." Narodiť sa v U.S.A. a dospieť so zdravým rozumom je poriadna fuška. " Sentiment je na nič, dobré je zarobiť peniaze." ()

alenka

rekneme, ze je to povedena televizni iscenace se znamymi hereckymi tvaremi, ale zadnym ohromujicim vysledkem. o cem ze to vlastne bylo? a kdy uz si maskeri prestanou hrat s temi prisernymi parukami? ()

blazenka

Film se mi líbil svým zpracováním, líbily se mi herecké výkony Rennée Zellweger a Robin Wright Penn, líbilo se mi, jakým způsobem je film vyprávěn. Tedy 65%. ()

KOZEL84

Alison Lohman je tady užasná a přehrává všechny svoje starší kolegyně.Taky výborné.Od té doby co sem tohle viděl,mám radost kdykoli ji vidím v nějakém filmu.Moc často to teda není.Trochu depresivní film ale mě se hrozně líbí. ()

Marsello

Príbeh jedného dievčaťa, ktoré putuje z rodiny do rodiny, zatiaľ čo je matka vo väzení, je zaujímavý. A viac zaujímavé je aj to, čo sa stane s tými rodinami, ktorým prešla cez prah. Krásne baby. ()

fisikk

Tento film se mi velice líbil, protože byl o dívce, která měla neuvěřitelně těžké dětství a i přes všechny útrapy se z toho zázrakem dostala, našla sama sebe a stal se z ní dobrý člověk (narozdíl od většiny lidí, kteří se po takovém tvrdém životě stanou žapšklými a rádi zraňují ostatní). Obě hlavní role byly obsazeny výborně a určitě plánuji někdy druhé zhlédnutí. ()

Fridecka

Jedná se v podstatě o snímek o ženách a vztazích mezi nimi. Muži jsou tu sice jako důležité vztahové osoby a příčiny chování jednotlivých žen, ale to je asi tak vše. Ústředním motivem je komplikovaný vztah matky a dcery. Na jedné straně chladná a vypočítavá matka neberoucí ohled ani na své vlastní dítě a na druhé straně dcera, která se po svém snaží vyrovnat s tím co jí život, potažmo matka nabízí či nenabízí. Setkává se s jinými ženami z pěstounských rodin a každá k ní jako k dceři přistupuje po svém a umožňuje jí tak získat si názor na svět, lidské vztahy a tím získat i pohled a postoj k sobě samé. Dospívající Astrid postupně zjišťuje co to vlasně znamená, když ji má někdo opravdu rád a nebere ji jen jako prodlouženou část svého já. A pokusy o vymanění se z moci matky jsou bolestivé. Závěr filmu znamená jakousi katarzi pro matku i dceru. ()

BadCough

Pre mňa jeden neuveriteľný emocionálny zážitok. Alison Lohman v hraní doslova predbehla svoje staršie herecké kolegyne. Hudbu zložil Thomas Newman a myslím, že dokonale pasuje do citlivého umelecko - vraždiaceho prostredia. ()

Ygnor

Docela příjemné překvapení na ryze (dle obalu) ženský film. Konec mne už trochu nudil... nevěřil jsem mu. Michelle studená a vybroušená jako diamant a Renée klasicky jako spařený buldoček :-P Jinak ale zasloužená trojka. ()

Luisis

Silný snímek na hranici geniality. Při prvním setkání, ve mě zanechal něco zvláštního.Nedokážu to popsat, ale cítím to jen u pár snímků.Musím si přečíst tu knihu!!! - 90% ()

fraktal

Film, jehož síla tkví v několika málo klíčových dialozích (3-4 x 2 min) , které prokládají jinak všednodenní vyprávění z dospívání. Ovšem kvůli těmto desíti minutám má cenu se na tento film podívat. A pak ještě jednou. A pak... chystám se na předlohu ()

haWranka

Víte co je problémem tohohle filmu? Že i když je zajímavej, osudy hlavní hrdinky mě zajímaly a Michelle Pfeiffer hrála takovou zvláštní mrchu, tak to bylo mooooc dlouhý. Ale jinak si myslím, že stojí za to to vidět... ()