Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Záhadná vražda svede dohromady soukromé očko, herečku snažící se prorazit a zloděje předstírajícího, že je herec. (Filmbox)

Videa (1)

Trailer

Recenze (703)

Fr 

všechny recenze uživatele

být detektiv je těžká práce. zvlášť když jste ještě před chvílí byli bezvýznamným zlodějíčkem a kradli v hračkárně. ženský umírají, chlapi se olizujou a když náhodou v šoku pomočíte mrtvolu, musíte mít strach, jestli je ,,stopa" nedovede až k vám...... . tak tohle mě dostalo!! zajímavé vyprávění (jako bych tenhle vypravěčskej styl už někde viděl), spousta překvapivých situací, žádná nuda, dobrý hlášky, V.Kilmer a R.Downej Jr. působí dojmem, že si natáčení dost užili. odvaz a pohoda vyzařují z jejich rolí. a když je konec, mám dojem, jako by se to doopravdy stalo. i stou drsňárnou se staříkem na konci. tak HNUSNÝ SPANÍ. ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Nenápadný klenotek se spoustou výborných nápadů - od originálního stylu vyprávění, přes perfektní dialogy, až po vkusný a dá se říct i inteligentní humor. Hlavním těžištěm filmu jsou jednoduše postavy a paradoxní situace, jimiž prochází, není to přímo komedie, ale není to ani krimi. Detektivní linie je vlivem zábavných interakcí postav odsunuta na druhou kolej a do popředí se dostává jen díky své (pře)kombinovanosti, což je asi tak jediná chyba. Jinak je ale film neuvěřitelně živý, vtipný, ale ne příliš veselý, aby neevokoval parodii (všimněte si, že kvůli náznaku ponurosti se většina odehrává v noci)... Lepších 8/10 ()

Reklama

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Shane Black .. Překvapivě dobrý výlet do L.A. a ironický pohled na dění v Hollywoodu. Shane Black, scénáristický otec série Lethal Weapon nebo filmu Last Boy Scout se rozhodnul pro svůj nejnovější scénář chopit také režie. Ta není zrovna nejnápaditější, za povšimnutí přesto stojí. Těžiště snímku ovšem stojí jinde. Je to právě scénář, který je směsicí buddy detektivky, svěžího komediálně-parodického přístupu plného narážek, cool hlášek či dialogů a zajímavých postav, které jsou velmi dobře obsazeny. Herci Val Kilmer a Robert Downey Jr. si svoje role poctivě vychutnávají, naopak oko potěší Michelle Monaghan a spousta dalších holek, které se "snaží" stát herečkou. Zamrzí jen mírná rozvleklost, až přílišná překombinovanost, kdy jsem si několikrát řekl, to už je moc a nevyrovnané tempo, které trochu sráží tuto jinak skvělou nevážnou záležitost. 75%. ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

Shane Black je scenáristicky boh to sme vedeli už dávno, ale réžiu si vyskúšal až teraz. A nedopadlo to vôbec zle, však prečo by aj malo keď si tak skvelý scenár plný hlášok napísal sám. Kvôli tomu som si aj pozrel tento film. Robert Downey Jr. a Val Kilmer sú skvelý herci na tých som si zvykol už dávno, ale čo sa týka Michelle Monaghan, tak musím povedať, že mal som trošku obavy, pretože mne moc do filmov poslednú dobu napasuje, ale teraz sa ukázala nie len ako sexi kosť (vidíte tie nohy), ale aj ako dobrá herečka. Čo sa týka filmu, tak ma fakt skvelú dejovú kostru na ktorú je nabalený celý arzenál krimi akcii, skvelého humoru a hereckého talentu. Už od začiatku je to veľmi zaujímavé sledovať, pretože takým štýlom aký má tento film, sa veľa filmov v tomto žánri pochváliť nemôže. Jediné čo ma sklamalo je trošku záver. Nie že by bol zlý (pán prsteňov potešil), ale trošku sa ubralo na tempe čo je škoda. Ale inak rozhodne fajn zábava. Pokiaľ hľadáte krimi komédiu, tak toto je skvelá voľba. 90% - 5* ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Úloha v komédii Downeymu Jr.ovi veľmi sekne a tento film práve on spravil veľmi príjemnou pohodovkou. Kilmer ako drsný buzik je absolútne unikátny. Veľmi nápadité vyprávanie príbehu a kamerovo-vizuálne spracovanie. Príbeh tiež veľmi originálny, robí si srandu sám zo seba a z určitého uhla pohľadu sa jedná o veľmi vkusnú paródiu. Shane Black potvrdil, že je pán hlášok. Takže v skratke sa jedná o veľmi fajn film, ktorý stojí na dobrých hercoch a to isté platí o scenári. 85%. ()

Galerie (42)

Zajímavosti (32)

  • Val Kilmer v rámci prípravy na úlohu Gaya Perryho experimentoval s viacerými spôsobmi rečového prejavu, nosil špeciálne topánky značky Louis Vuitton a používal rôzne druhy lakov na nechty. (sackrebleu)
  • Vyzvánění Perryho telefonu je píseň „I will survive.“ (HellFire)

Související novinky

Shane Black a Robert Downey chystají film

Shane Black a Robert Downey chystají film

21.02.2022

Tak se zdá, že si režisér a scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Správní chlapi) a hvězda marvelovek herec Robert Downey Jr. (Iron Man 3) opět po letech zopakují spolupráci. Vedle zmíněného Iron… (více)

Další Predátor je na cestě

Další Predátor je na cestě

17.02.2016

Z Shanea Blacka, scenáristy Smrtonosné zbraně a Posledního skauta, se stal v poslední dekádě úspěšný režisér. Jeho cit pro nahláškované buddy movies (aka parťácké filmy) se znovu probudil v Kiss Kiss… (více)

Gosling, Crowe a smrtonosná vražda

Gosling, Crowe a smrtonosná vražda

12.07.2014

Scenáristický klasik Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) se před pár lety skamarádil s Robertem Downeym Jr. a dali dohromady hned dva chválené filmy. Kiss Kiss Bang Bang následoval… (více)

Smrtonosný skaut Tony Stark?

Smrtonosný skaut Tony Stark?

11.02.2011

Jon Favreau se vykašlal na Iron Mana 3 a raději natočí rodinnou fantasy komedii z Disneylandu Magic Kingdom. On tvrdí, že ho tahle látka naplňuje víc, zlí jazykové mají za to, že se skrblíci z Marvel… (více)

Reklama

Reklama