Příběh černé vánoční komedie Doblba! se odehrává v rozvětvené rodině Mukových. Hlavním hrdinou je Karel Muk, jednoduchý chlapík s jednoduchými sny, žijící poněkud stereotypním manželským životem s Terezou, nevlastní matkou Karlovy dcery Valinky. Řečeno slovy scénáře: Karel pracoval dlouhá léta jako správce hřbitova a s oblibou říkal : Jistá je jen smrt, ale nikdy si nepřipustil, že by se ho mohla nějak dotknout. Nebylo toho moc, za co by se ho dalo pochválit. Bratr Robert Muk je naopak sebevědomý a praktický podnikatel a nejmladší Pavel jakoby se stále nemohl rozhodnout, zda najít smysl života v ochraně šumavských hvozdů nebo v erotických hrátkách se sekretářkami. Jednoho dne, krátce před Vánocemi spadne rodině Mukových do klína nečekané dědictví. Náhlá možnost zbohatnutí je jakýmsi spouštěcím momentem pro řadu osudových událostí, které jednotlivé členy rodiny trochu svedou z nastoupených cest, některé nasměrují na cesty úplně jiné a cesty těch dalších se dostanou téměř ke svému konci. Nic už nebude jako dřív. A náhody neexistují.Všichni musí přehodnotit své žebříčky životních priorit. A přitom platí pravidlo: jakékoliv vaše činy se vám jednou v dobrém či ve zlém zúročí. (oficiální text distributora)

ChrisChilly

Své fanoušky si tato komedie najde především v řadách příznivců černého humoru, ironie, bláznivých vtipů a sarkasmu. Je to příjemné odpočinkové dílko, které po divákovi nevyžaduje filozofické přemýšlení nad dějem. Ale umožňuje ho a to především v závěru filmu. Herec Petr Čtvrtníček je tou nejlepší volbou pro takový druh filmu. Úžasně mu sekunduje Jaroslav Dušek. On byl pro mě donedávna samozřejmým komediálním hercem. Ale například v roce 2016, kdy exceloval v seriálu Pustina, mě přesvědčil o tom, že dokáže zahrát jakoukoliv roli. ()

Booxtronic

Tak tenhle počin jsem dokázal dokoukat jen do poloviny, dál už jsem neměl sílu. Své publikum si to mezi lidmi jistě našlo, ale já se mezi ně tedy rozhodně neřadím. Černý humor mi většinou není cizí, tady je ale vyhnaný do takového extrému, až to pěkné není. Místy se sice nějaký ten moment vyvedl a donutil mne prudčeji vydechnout vzduch z nozder, více než jednu hvězdu tomuto dílu ale nedám. ()

akni76

Ale veď toto bolo celkom dobré! A s pribúdajúcim časom film neklesal na kvalite, ako to pri tých "našich" s rokom zrodu 2000 plus býva, ale sa zlepšoval. Nebyť pár naozaj trápnych vtipov a-la Kameňák na začiatku a zjavnej reklame na Renault a Mattoni, dám možno aj päť hviezdičiek... ()

IGATY

Fakt nevím, co si o tom mám myslet. Možná ze 3 promilema by měl člověk konstalaci na to ten film skousnout a ve vtipech ten vtip i najít, jinak to pro mě byla opravdu trapná kravina o ničem. ()