Reklama

Reklama

Fimfárum 2

Trailer

Čtyři zbrusu nové pohádky pro chytré děti a chytré dospělé z oblíbené knihy Jana Wericha. Klasik animovaného filmu Břetislav Pojar natočil slavný příběh maličkého Palečka, plný zvratů a dobrodružství o jeho cestě do světa a zase domů. Pod vedením Aurela Klimta ožijí tři navzájem si podobní hrbatí bratři. Hrbáči z Damašku přinášejí atmosféru exotického Blízkého východu s pestrostí orientálního vypravěčstvím, ale přitom o věcech nám všech dobře známých. Vlasta Pospíšilová ve Třech sestrách a prstenu vypráví vesnický dekameronský návod o tom, jak pro sázku o prstýnek zblbnout tři milující chotě. A Jan Balej dovolí bratrům Markovi a Koubovi prožít prastarý pohádkový příběh o kouzelném mlýnku, závisti, čertech s originálním vysvětlením jednoho přírodního úkazu v pohádce Moře, strýčku, proč je slané? (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (180)

jamoje 

všechny recenze uživatele

tak ako minuly rok aj tento rok je najlepsie co priniesol Bazant Kinematograf rozpravocka - filmovy prepis Werichovych rozpravociek. minuly rok mi vsak Fimfarum Jana Wericha uslo, z coho som po zhliadnuti Fimfara Dva velmi nestastny. bol som uplne nadseny rozpravockami pana Wericha a krasnym animovanym spracovanim. 95% velka spokojnost :)) ()

Belsazar 

všechny recenze uživatele

Paleček, Tři sestry a jeden prsten a Moře, strýčku, proč je slané? jsou tři pohádky, které nejsou zajímavé. Nemyslím si, že by byly vysloveně špatné, jen mi zkrátka vůbec neoslovily. Ale Hrbáči z Damašku, to je extra třída. To je to nejlepší, co Werich kdy vymyslel. Klobouk dolů. ()

Reklama

Jinny 

všechny recenze uživatele

Fimfárum 2 je okouzlující film, u kterého platí otřepaná fráze, že je pro děti, ale dospělí se u něj nebudou nudit. Werichův charismatický hlas navíc působí i roky po jeho smrti. Jelikož je ale Fimfárum povídkový film: Moře, strýčku, proč je slané 80 %, Tři sestry a prsten 70 %, Hrbáči z Damašku 60 %, Paleček 80 %. ()

Mangano 

všechny recenze uživatele

Vybrané povídky do tohoto pokračování jsou znatelně slabší než ty z prvního pásma Fimfárum. Koncept si pro mě z prvního případu nese i tehdy mnou kritizovanou rozvleklost, ony natahované prvky mezi nahranou Werichovou audiostopou tu ale působí už trochu iritujícím dojmem a jednotlivé příběhy si s sebou sice nesou lehký satirický podtón, ovšem vtip jako takový to nemá žádný. Příběh o třech sestrách je pak v tomto ohledu nejslabší, nic nenabízí, nic nepředá, nepobaví, jen tak pomalu a drhnouc uplyne. Příběhy odehrávající se mimo českou kotlinu jsou pak úplně mimo mísu. Ty nemají žádné Werichovské kouzlo, ačkoli jsou z jeho pera, nejsou prostě dobře zpracované. Fimfárum 2 jako celek špetku Wericha přece jen vykazuje a to skrze jeho hlas linoucí se z autorových úst napříč všemi příběhy. Nic moc to sice neznamená, ale svoje kouzlo to místy pořád má. ()

RadimFišer

všechny recenze uživatele

Hodnotím jako lepší a zajímavější jedničky. zejména paleček se sněžným žroutem mě dostal. Obzvláště, když si na konec pohádky vyšlapal sedmimílové boty. Tohle je jeden z mála příběhů, kdy se mi líbí moderní úpravy. Ale říkám si, že by to chtělo vymyslet nějakou novou sférouvou pohádku pro děti, aby na nás mohli vzpomínat. Udělali jsme Pottera, ale co bratři Grymmové? Nebyl by tady někdo, kdo má v hlavě novodobou pohádku? Přispěji ti obdivuhodný autore... Líbilo se mi zpracování, ale neviděl jsem všechny pohádky. Snad příště... ()

Galerie (16)

Zajímavosti (3)

  • Jednotlivé povídky se natáčely ve studiích Anima, Hafan film, Krátký film a studio Zvon. (Ded@M@tes)
  • V pohádce „Hrbáči z Damašku“ hodí nosič do řeky dva pytle, u sultána jsou však pytle 3. (Pepy)
  • Snímek byl natočen na motivy knihy „Fimfárum“ Jana Wericha. (Ded@M@tes)

Reklama

Reklama