Režie:
Nick LoveScénář:
Nick LoveHudba:
Ivor GuestHrají:
Danny Dyer, Frank Harper, Neil Maskell, Jamie Foreman, Dudley Sutton, Tamer Hassan, Roland Manookian, Frida Farrell, Steven Lawson, Luke Healy, Kara Tointon (více)Obsahy(1)
Příběh Tommyho Johnsona, kterému je něco přes dvacet a jediné pro co žije jsou víkendy. Jeho víkendy vyplňují náhodný sex, drogya občas se někde s někým porvat. Vlastně kdekoliv a s kýmkoliv. Tomyho život se odehrává mezi bitkami a sexuálními scénami. Obsese z násilí u něj pomalu přechází v noční můra a Tommy se dostává do stavu, kdy se sám sebe ptá, jakou cenu má jeho život. (oficiální text distributora)
(více)Recenze (184)
Předpokládám, že tento film byl u kritiků i diváků velmi úspěšný, poněvadž filmy o choromyslných (dementech) úspěšné bývají. Toť snad výstižně podaný můj názor na tuto nižší formu lidí a problémy s nimi spojené. Strašně rád bych se o tomhle rozepsal na několik stran, ale to si zas můj koment nikdo nepřečet. Jinak film velmi pěkně natočený, přesvědčiví herci i ta správná atmosféra. Sice film asi neposkytne těmto chorým mozkům žádné ponaučení a asi ani zatím nedefinované mladší vrstvy nepřinutí k hlubšímu zamyšlení, ale i tak jsem spokojen. Možná i ten závěr mohl být trochu pesimističtější a mravokárnější. ()
Zcela jistě tohle britské drama nabízí o mnoho lepší podívanou než o rok mladší americký film stejného názvu. Sice se jedná o stejný námět, ale jinak je tohle zpracování po všech stránkách daleko věrohodnější a rozhodně přináší divákovi realističtější pohled do života tvrdého jádra proslulých anglických chuligánů, než jeho mladší kopie s E. Woodem. Miskou na pověstných vahách pro mě byl mimo jiné i představitel hlavního hrdiny Danny Dyer, který se hlavní role zhostil víc než důstojně, zatím co E. Wood v prostředí fotbalových Rowdis opravdu nemá co pohledávat... ()
Film přesně v tom stylu, jakej mi vyhovuje. Formou mi nejvíc připomínal asi Trainspotting, kterej je sice kvalitativně o něco lepší (to bude spíš už v knižní předloze), ale tohle byla zase větší prča. Nebo taky Human traffic. Naštěstí chybí jakýkoli pitomý moralizování, který by mě fuckt sralo. Film co zmlátí každou blbou náladu. Oi! ()
Je to několikatý (asi čtvrtý) film o hooligans co jsem viděl a tak se rozhodně nemůžu a ani nechci bránit srovnání s těmi ostatními. Football Factory bych řadil někde na lepší střed toho, co už jsem měl možnost shlédnout. Takovýhle típky bych ale k fotbalu moc nepřirovnával, protože během celýho filmu se nedostali ani na jeden zápas :-) A na závěr malá poznámka ... Fuck off Chelsea. ()
Drogy, nezávazný sex, alkohol, a nadměrné násilí. O tomhle všem je tenhle film. Je to vlastne taková anglicka verze českého filmu Non plus ultras. To se však nedá srovnávat. Hlavní hrdina filmu hooligans Johnson mi byl celkem sympatický. Nechapu jen tenhle koníček. . . (jestli se to koníčkem dá nazvat). Mlatit se hlava nehlava, do toho šňupat Heroin a chlastat do němoty, tohle neni z myho soudku. Ale jinak film byl docela dobře zpracován. Dokonce i trocha srdcervoucich momentků. Hlavne kdyz jeden z veteránů umře, a taky když druhý se zastává imigrantů a málem zkolabuje. ()
Galerie (21)
Zajímavosti (16)
- Právě tímto filmem se Danny Dyer dostal do povědomí mnoha fotbalových chuligánů, což mu připravilo dobré podmínky k proniknutí mezi skutečné chuligány ve svém dokumentu Hooligans - Zákon tribuny (od r. 2006). (FCBLFC)
- Rod hraje ve filmu v jedné scéně hru "Grand Theft Auto: Vice City", kterou produkuje firma Rockstar Games. Jde o společnost, která se podílela na produkci filmu. Danny Dyer mimo jiné pro ně namluvil i hlas Kent Paula ve této hře. (don corleone)
- Když se film promítal v Malmö ve Švédsku, skončilo to rvačkou mezi fanoušky Malmö FF a Helsingborg IF. Po tomto incidentu byl vydán zákaz označení klubové příslušnosti v kině. (don corleone)
Reklama