Režie:
Nick LoveScénář:
Nick LoveHudba:
Ivor GuestHrají:
Danny Dyer, Frank Harper, Neil Maskell, Jamie Foreman, Dudley Sutton, Tamer Hassan, Roland Manookian, Frida Farrell, Steven Lawson, Luke Healy, Kara Tointon (více)Obsahy(1)
Příběh Tommyho Johnsona, kterému je něco přes dvacet a jediné pro co žije jsou víkendy. Jeho víkendy vyplňují náhodný sex, drogya občas se někde s někým porvat. Vlastně kdekoliv a s kýmkoliv. Tomyho život se odehrává mezi bitkami a sexuálními scénami. Obsese z násilí u něj pomalu přechází v noční můra a Tommy se dostává do stavu, kdy se sám sebe ptá, jakou cenu má jeho život. (oficiální text distributora)
(více)Recenze (184)
Klasika jako Sbal prachy a vypadni, škoda jen, že taková problematika u nás nezajímá mnoho lidí. Každopádně děj filmu, který má spád a až na trochu toho sadismu, na který se příliš vaše partnerka nebude nejspíš chtít dívat se nikdo při tomto filmu nebude ani na vteřinu nudit. Trošku více se mi ale líbilo Green Street Hooligans, ale jinak je to podobnej film jak do tématiky, tak převyprávěním příběhů, a méně romantiky jak u Green Street. (( :: ()
Co se filmu nedá upřít je ta správná fotbalová slangová mluva. Slovníček fanoušků Chelsea je přesně takový jak jsem si ho představoval. Ale co je veliký nedostatek, je naprostá absence fotbalového prostředí. Nikde žádný náznak toho, že jde o fotbalové fandy, za celý film se tak nepodíváme ani na minutku na zelený trávník. A to vzhledem k tomu, že se jedná o fotbalové fanoušky, i když poněkud radikálně smýšlející, je zkrátka veliká chyba. ()
Je to několikatý (asi čtvrtý) film o hooligans co jsem viděl a tak se rozhodně nemůžu a ani nechci bránit srovnání s těmi ostatními. Football Factory bych řadil někde na lepší střed toho, co už jsem měl možnost shlédnout. Takovýhle típky bych ale k fotbalu moc nepřirovnával, protože během celýho filmu se nedostali ani na jeden zápas :-) A na závěr malá poznámka ... Fuck off Chelsea. ()
Drsnější náhled na radikální fanoušky britského fotbalu. Postava Tommyho v podání Dannyho Dyera bezkonkurenční. Nutno však dodat, že oproti americkému Green Street Hooligans (zde se připomínka a srovnání hodí, poněvadž filmy byly natočeny v odstupu jednoho roku) pokulhává v dějové vyváženosti, kdy to vypadá, že se točilo vše, na co se v ten den přišlo. Dobrá munice, výhoda britské národnosti a zkušenosti, ale silná nedotaženost v struktuře ubírá filmu na kvalitě. 70 %. ()
Nevěděl jsem, co od filmu čekat. Četl jsem knihu Fotbalová fabrika, která neměla chybu a čekal, co z toho udělají filmaři. Byl jsem překvapený, sice se to s knihou v mnoha věcech liší, ale natočeno to bylo slušně. Asi hlavně díky tomu, že film točili Angláni, kteří ví hodně o fotbalovém chuligánství a neudělali z toho slátaninu připomínající akční film. ()
Galerie (21)
Zajímavosti (16)
- Tamer Hassan, který hraje ve filmu šéfa chuligánů Millwallu, tomuto týmu fandí i ve skutečnosti. (don corleone)
- Během zápasu juniorů, kdy po sobě vyjedou Billy Bright a Millwall Fred, improvizoval Frank Harper hodně svých replik, včetně rasistických urážek. Vyprovokoval tím Tamera Hassana k reálně vypadající reakci. (don corleone)
- Poslední film, ve kterém se objevil herec John Junkin, který hrál postavu Alberta. (don corleone)
Reklama