Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hendersonovi se vracejí z rodinného výletu z hor. Otec George srazí autem na silnici podivné zvíře, jde se podívat a zjistí, že tvor vypadá jako yetti. Zdá se, že je mrtvý, naloží ho tedy na auto a odvezou domů s tím, že druhý den rozhodnou, co s ním. Yetti ale v noci ožije, nejdřív vyplení lednici a pak začne postupně demolovat dům. George je amatérský lovec a chce ho zastřelit, smutný lidský pohled yettiho mu však nedovolí zmáčknout spoušť. Brzy se ukáže, že yetti je vegetarián a nechce nikomu ublížit, naopak je něžný a laskavý. George je rozhodnut si ho ponechat. Nejprve přemýšlí, jak by s jeho pomocí mohl přijít k penězům. Když ale jednou v noci yetti uteče a začne děsit sousedy, převáží starost o jeho bezpečnost. Celé město je vzhůru nohama, všichni nakupují zbraně, ale hlavně po yettim, kterému Hendersonovi mezitím začali říkat Harry, začne pátrat krutý lovec LaFleur. (TV Nova)

(více)

Recenze (24)

tron 

všechny recenze uživatele

Oneskorená, ale sympatická a príjemná odozva na E.T. - Mimozemšťana (rodina ukrýva "votrelca" pred svetom, zlými vedcami a zákernými vládnymi agentmi). Pozitívny, hravý film, proste ako od Spielberga (ktorý to produkoval). Pohodové herecké obsadenie (hlavne samozrejme tradične skvelý Lithgow) dopĺňa Kevin Peter Hall: bývalý basketbalista, ktorý to ako Predátor svojho času komplikoval Arnoldovi. Celosvetová tržba necelých 50 miliónov síce nepredstavovala žiadny zázrak, ale v porovnaní so skromným 10-miliónovým rozpočtom to nebolo zlé. O 4 roky neskôr vznikol fajn sitkom, kde Lithgowa nahradil Bruce Davison. ()

Vlad 

všechny recenze uživatele

Zatial co primitivny a dost trapny serial zachranovala jeho jasna infantilnost a miereny bol v ramci rodiny zjavne na deti, vo filme sa snazili podchytit celu rodinu, teda aj dospeleho divaka, co sa urcite podarilo a film sa teda od serialu pocitovo lisi, kvalitativne je na tom lepsie. Celkovo to vsak ziadna slava nie je. Maska Harryho sa ale urcite vydarila. Oboje za 2* - serial ledva, film 2 aj nieco. ()

Reklama

OG_Swifty 

všechny recenze uživatele

Dost debilní variace na rodinku Griswaldů s Chevy Chasem, kterou vede v tomto případě (im)potentní John Lithgow, s bonusovým prvkem trapnýho Yettiho. Je až s podivem, že tahle píčovina získala Oscara, a že s tím vůbec něco má společnýho Spielberg. Jednu hvězdu dám třeba za trapnýho padoucha v podání Davida Sucheta. ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Moc moc hezký film, ve kterém funguje všechno přesně jak má - fantastický Yetti si Vás získá okamžitě, ať už demoluje dům, nebo se snaží chovat jako člověk, dále tu máme skvělou rodinku v čele s úžasným Lightgowem (v komedii jsem ho nikdy snad neviděl), tunu gagů a hlášek, fungující dramatické, akční i dojemné pasáže. Dohromady to tvoří přesně takový ten film, kvůli kterým mám rád 80. léta. ()

Galerie (21)

Reklama

Reklama