Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Americký wrestler Jimmy King je považován za jednoho z nejlepších zápasníků všech dob, má nejdelší vítěznou sérii v řadě a zdá se, že je neporazitelný. Mezi jeho největší fanoušky patří Gordie a jeho kamarád Sean. Jednoho večera vyrážejí na wrestlingový zápas, hlavní hvězdou večera je jejich idol. Jimmy až do poslední chvíle netuší, že se jedná o jeho poslední zápas. Celých čtrnáct let vyhrával, protože jeho soupeři měli agentem nařízeno, aby ho nechali vyhrát. Nyní se ho rozhodl zbavit. Gordie a Sean jsou zdrceni, když King končí v poli poražených. Když se vracejí domů, rozrušený Sean nezvládne řízení a havaruje. Jejich fekální vůz, zdroj obživy, je zničený. Zklamaní mladíci netuší, jak naloží se svými životy. Nakonec se rozhodnou, že se pojedou do Atlanty, najdou Jimmyho Kinga a pomohou mu znovu se postavit na nohy. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (35)

Dale 

všechny recenze uživatele

Neviem, kto dostal nápad obsadiť Olivera Platta do úlohy wrestlingového šampióna, ale musel byť riadne ožratý alebo sfetovaný. Váhovo by tam aj patril, ale popri tých naozajstných svalnatých wrestleroch vyzerá neskutočne smiešne, no zúfalo smiešne. David Arquette hrá svoju typickú úlohu idiota s IQ 50 a celý film je jedna veľká volovina s nefunkčným humorom a premrštenou stopážou. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Já vím, když se podíváte, kolika procenty hodnotím tenhle film, řeknete si, že jsem se zbláznil, ale tohle je film mých telecích let, srdcovka, kterou si vždycky rád pustím, a to jedině v češtině. K filmu jsem se dostal náhodou, a vůbec, za to, že je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů, může několik náhod, které se sešly ve skutečně pravou chvíli. V roce, kdy jsem film viděl poprvé, myslím, že to byl snad přímo rok premiéry, nebo nejpozději rok 2001, jsme měli asi na měsíc HBO. Takovéto, že když se vám to bude líbit, můžete si ejčbíou předplatit. Nepředplatili jsme si, ale stačilo, abychom ještě v demoverzi chytli právě tenhle film - "Hromy a blesky". Ale ještě důležitější bylo, že tenkrát jsme s bratrem doslova žrali wrestling, který se objevil na nějaké sportovní stanici. Snad to byla Galaxie, ale už nevím. Ten film nás dostal. Dabing je zde neskutečný a později jsem zjistil, že i vtipnější než originál. Já vím, že tenhle film je kvalitativně poměrně nízko a dostal by se tak na 50 %, ale to mě nezajímá. Já mu dávám prostě maximální hodnocení. I dnes si s bráchou a kamarády připomínáme některé hlášky z filmu, které mezi námi doslova zlidověli. Miluji "Hromy a blesky" a přiznávám se k tomu. Pro mě je to skvělý film, o wrestlingu snad nejlepší komedie, co jsem kdy viděl. Ono jich zase tak moc není. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/06/karate-kid-parchanti-hromy-blesky-uca.html ()

Reklama

choze 

všechny recenze uživatele

Jen velmi nenáročná komedie s dobrým námětem, ale slabým scénářem, fajn herci, kteří se ale moc nepředvedli a efektními zápasnickými scénami, kterých ale mělo být mnohem víc. Prostě samá ale a ve výsledku průměrný film, ničím zvláštní a nijak zvlášť zábavný. David Arquette nezapře komediální talent, ale kde nic není ani smrt nebere, Scott Caan je stejné herecké dřevo jako jeho slavný otec James Caan a Oliver Platt a Joe Pantoliano překvapivě zklamali (ne že by měl Pantoliano co hrát). Pro fanoušky wrestlingu bude mít tenhle film ale asi úplně jiný rozměr, já znal ze všech těch skutečných wrestlerů jen Goldberga. Dvě a půl. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

No prostě a jednuduše zábava, nic jinýho to neni, jako film to stojí za hovno, ale bavil sem se skvěle. Spousta známejch westlerů v čele s Dallasem Pagem a Billem Goldbergem, k nim jako záporák Joe Pantoliano a skvělá dvojička David Arquette a Scott Caan a parádní wrestlerský finále, jen ten Platt tam nějak neseděl jako wrestler, ale jelikož neukazoval sádlo a byl vždycky v nějakým oblečku, tak to nevadilo. A ta závěrečná titulková scéna se setřihem všech kopanců do koulí z celýho filmu byla fakt sugestivní ()

blackJag 

všechny recenze uživatele

Přijde mi to skoro neuvěřitelné, že jsem kdysi jako školou povinný capart celé to wrestlingové divadlo taky žral :-) Kupoval si časopisy, nahrával si zápasy na VHSky - z éry, kterou jsem sledoval, se ve filmu dokonce jedno/dvě okostýmované individuum mihne (Bam Bam Bigelow a Macho Man), nicméně z celé té taškařice mám rozpačitý dojem. Námět je vlastně výborný, Platt jako odepsaný wrestlingový bard je skvělý, ale scénář jde jako obyčejně proti veškerým kvalitám. Škoda. 50% ()

Galerie (30)

Zajímavosti (6)

  • Po záverečných titulkoch nasledujú krátke scény. (figis20)
  • Postava Titusa Sinclaira (Joe Pantoliano) je inšpirovaná Ericom Bischoffom, niekdajším výkonným producentom a prezidentom WCW. Ten si mal pôvodne vo filme zahrať fiktívnu verziu seba samého, ale krátko pred začiatkom natáčania bol z WCW prepustený. (GTS_PUNK)
  • Scott Caan neměl kaskadéra, vše natočil sám. (Caelos)

Související novinky

Hvězdy pro Murphyho

Hvězdy pro Murphyho

20.04.2006

Je to už nějaký ten čas, co se kariéra Eddieho Murphyho svezla směrem k infantilním komediím a nachází se v stavu akutního nedostatku kvalitních rolí pro kdysi veleúspěšného herce. A ani jeho… (více)

Reklama

Reklama