Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Trochu vyšinutý novinář dr. Hunter S. Thompson se na svém ranči zuřivě snaží dokončit příběh o svém advokátovi Carlu Lazlovi. Při psaní článků nezapomíná na neuvěřitelně bláznivé situace, které prožil nejen se svým advokátem. Bitka v soudní síni, útěk oknem z nemocnice, ragby v hotelovém pokoji? Žádný problém. Tenhle novinář to totiž v hlavě opravdu nemá v pořádku. A to si ještě často bere na pomoc drogy, alkohol a násilí... (North Video)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (38)

Visáč 

všechny recenze uživatele

Ne, tohle opravdu není Fear and Loathing. Bill Murray a jeho filmové začiatky, čerstvo po odchode z SNL, kedy sa hľadal. Postava Huntera Thompsona je priveľký kaliber aj na takého machra ako on. Depp ju v Gilliamovom filme uchopil s omnoho väčšou razanciou a dodal jej tretí rozmer. V Murrayho verzii je to len vocas, ktorý trepe dve na tri. Najviac však zamrzí až divadelná statickosť filmu a ošemetná réžia. ()

Circumscriptor 

všechny recenze uživatele

Oproti Strachu a hnusu v Las Vegas je tento film rozhodne len akousi slabou a lacnou paródiou na Huntera S. Thompsona. Bill Murray je fajn herec, ale postava večne nadrogovaného a pološialeného novinára sa mu v jeho hereckých začiatkoch jednoducho vymyká z rúk a mnohé herecké výkony v tomto filme pôsobia tak trochu úsmevne. Ale no čo, aby som bol objektívny, tak za pokus to stálo a pár vtipných scén sa tu tak isto našlo. ()

Reklama

-tHESWINe- 

všechny recenze uživatele

Panebože ... Bill Murray paroduje Johnnyho Deppa ve Strachu a Hnusu v Las Vegas. (Až na to, že to je vlastně naopak, Where The Buffalo Roam je o 18 let starší. Bohužel filmy, jak se zdá, s léty nezrají tak jako víno.) Tohle nemůže dopadnout dobře. A nedopadne ... dějová linie je mírně prořídlá, až plytká, takové parodie vymýšlí studenti na základních a středních školách. Na druhou stranu, pár vtipných momentů se najde, Bill Murray perlí co to dá. ()

Dale 

všechny recenze uživatele

Depp je môj obľúbenec, no po tomto si Fear and Loathing asi nikdy nepozriem. Netuším o čom bol alebo mal byť tento film, no scenár buď nikdy neexistoval, alebo to niekto dokafral v strižni, ale žiadny dej tu neexistuje (čo by mal byť taký základ akéhokoľvek filmu). A ako pozerám na hodnotenie, tak podobne ako hlavná postava, aj tu viacero ľudí na niečom fičí... Pretože okrem toho, že to bol jeden chaos, tak to nebolo ani za mak vtipné. ()

Javert 

všechny recenze uživatele

Where the Buffalo Roam je prvním a o dost méně známějším z oněch dvou filmů, ve kterých se setkáváme s výstředním novinářem Hunterem S. Thompsonem a jeho právníkem a společníkem Dr. Gonzem (který se zde jmenuje Carl Lazlo). Musím říct, že Gilliamovu verzi miluju a možná i proto dám tomuhle filmu jen 4*. Bill Murray ač se snaží seč může na Deppa nemá, zato Peter Boyle je jako Gonzo minimálně stejně tak dobrý a zajímavý jako ten del Torův. Nějaké zásadní výhrady nemám - pobavil jsem se (i když ne tak jako u Fear and Loathing) a jsem rád, že se mi podařilo na tenhle film náhodou narazit. Jinak bych totiž byl ochuzen o další bláznivou jízdu H. Thompsona... ()

Galerie (36)

Zajímavosti (5)

  • Na začátku filmu Thompson řídí auto, píše při tom na stroji a míjí policistu, který prohledává 3 mladíky. Na zdi, na kterou dávají prohledávaní ruce, je napsáno "Fear and Loating", což je odkaz na Thompsonovo dílo. (venus)
  • Ralph Steadman, který ilustroval Thompsonovy knihy, kreslil také úvodní titulky pro tento film. (venus)
  • Hunter S. Thompson napsal několik alternativních začátků a konců pro tento film, žádný z nich ale nebyl použit. (venus)

Reklama

Reklama