Desetiletý Lucas Nickle nemá žádné kamarády a neustále je šikanován chlapci ze sousedství. Svůj hněv si vybíjí týráním bezmocných mravenců na svém dvoře. "Zázračný mravenec" Zoc se rozhodne tento problém vyřešit pomocí kouzelného nápoje, který Lucase zmenší na mravenčí velikost. Pokud Lucas chce, aby ho akceptovali, a pokud chce získat svobodu a vrátit se do svého světa, musí se nejdříve naučit, jak se stát mravencem. Pomáhá mu v tom přátelská mravenčí zdravotní sestra Hova. Pobyt v kolonii mravenců naučí Lucase sebedůvěře, pomůže mu uvědomit si důležitost rodiny i přátel, získá nový náhled na svět, a hlavně - stane se sám sebou. (TV Nova)

Malarkey

Pro menší děti je Mravenčí polepšovna jako stvořená. Sice jsem se i já docela dobře zasmál, ale ze začátku mi to zbuzovalo právě opačný dojem. Přiznám se, že jsem na film koukal s českým dabingem, což mi ani jak koukám líto být nemusí, podle toho kdo co píše se ten originální ani moc nepodařil, což samozřejmě není pravda ohledně českého, který naopak dopadl velice dobře a možná díky jemu jsem se v druhé půlce skvěle bavil. Jak řikám Petr Rychlý je hrozný herec, ale skvělý dabér a i nyní to znatelně prokázal. Po grafické stránce je Mravenčí polepšovna ztvárněna vcelku dobře a rozhodně je to jeden z těch lepších animovaných filmů v dnešní době, ale i tak to není na více jak tři hvězdičky. --- Řiká se, že se k nám jednoho dne vrátí a medovice bude pršet z nebes jako déšť. - Takže vy chcete aby z nebe padali teplý bobky? - Ano to by byl požehnaný den! ()

themic

Já bych to nějak špatně nehodnotil, mě se to docela líbilo.Sice je film natočen spíše pro děti mladší dvanácti let, ale i přesto. Poslední dobou se s animovanými pohádkami roztrhl pytel, jedna je pomalu lepší než druhá. Mravenčí polepšovně nemám úplně co vytknout, nic zásadního, možná jen to, že příběh o mravencích je už trochu okoukanou záležitostí. Přesto se to řadí mezi ty lepší animované pohádky, pokud srovnám jiné takovéto animováky, tak tento má rozhodně lepší a zábavnější příběh.Celý film je zábavný, hodnotím ho kladně 4*. ()

Jazzzz

Já myslím, že tento film není tak špatný... Jednouchá záminka, příjemná animace a hlavně myšlenka. Chápu, že mnozí vidí v mraveništi to co já a tudíž ideologii komunismu dohnanou k dokonalosti. Vyšším cílem je budování lepších zítřků nejen pro mě, ale pro nás všechny... Může to fungovat? Samozřejmě, že ne, ale hezky se na to kouká... Mravenec pomůže vždy jinému mravenci - proč, protože to tak má být..Člověk není mravenec- bohužel či bohudík. ()

Lateef

Příběh zasazený do života hmyzu se mi (jako studentovi biologie) velice líbil. Animace je také dobrá, ale jinak je film jedno obrovské klišé a všichni, včetně toho nejmenšího drobečka v hledišti od začátku vědí, jak to nakonec dopadne. Supr voice sestava. Animované filmy obecně se začínají neskutečným způsobem množit a lidé zákonitě nemohou stíhat sledovat všechny. Vybírají si tak ty kvalitní (většinou Pixarovky), a proto na sebe Ant Bully, jenž posbírala v drtivé většině průměrnou kritiku, v kinech jen tak tak vydělala. 70% 50 miliónů dolarů(rozpočet)/55 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Bauer

62% je podle mého názoru velmi málo!! Je možné, že to bude tím, protože já animované filmy mám velmi rád. Je to ten typ filmu, který mně pobaví a potěším, takže tento film by si i těch 75-80% zasloužil. Určitě to má originální příběh, i když je pravdou, že ten u animáků najdeme vždy!! Je to plné zábavy ale především mně překvapila akce. Například konec s tím létajícím hmyzem ( nevím co to bylo zač ) byl skvěle akční. To samé hudba bylo výborná, taková dynamická, kterou bych klidně použil do akčního filmu. A samozřejmně výtečná animace!! Právem zasloužené 4*!!!! ()

• Mezi animovanými mravenci rozeznáte pohlaví podle toho, že samečci mají tykadla obrácené dopředu a samičky dozadu. (imro)
  • V jednom záběru, když se babička zvedá ze židle, můžeme na jejím opěradle vidět zednářský symbol – spojený úhelník a kružidlo. (Nick321)

Blizard ve filmu

Blizard ve filmu

10.05.2006

Resident Evil, Doom, Mortal Kombat, Alien vs. Predator, Street Fighter, Super Mario Bros, Wing Commander a Dvojitý drak mají něco společné s novým projektem v těchto chvílích dorážejícím na pracovní… (více)