Je to podvodník a lhář, to musí být jasné každému soudnému člověku. A Líza Curryová rozhodně soudná je. Nikdo přece nedokáže přivolat déšť. Nikdo nedokáže zařídit, aby se ničivé tornádo vyhnulo právě našemu městu. A zvlášť ne za pomoci tak směšných a primitivních prostředků, jaké ten blázen lidem prodává - a jaké si ti ještě větší blázni od něj kupují. Jenomže on neprodává jen ty svoje legrační tyčky. On prodává naději. Naději, že se nebe konečně zatáhne mraky a na vyprahlou, rozpukanou půdu se snese déšť, který lidé, pole i dobytek tak zoufale potřebují. Věří mu, protože Starbuck je nejen podvodník a lhář, ale i fantasta a snílek. Snílek, který dokáže lidi přesvědčit o své pravdě, který dokáže vidět krásu tam, kde ji jiní nevidí... (oficiální text distributora)

evangelik

Matně si vzpomínám, že jsem ten film viděl kdysi dávno jako malý kluk. Nemohl jsem tomu pochopitelně rozumět. Po repríze po cca 50i letech bych řekl spíše zklamání než nadšení. Možná že vydržím podívat se na něj ještě jednou, ale to bude asi tak vše. Na některé jiné filmy se naopak dokážu dívat stále dokola. Určitě jsem několik těch nejoblíbenějších viděl i 50x. Na celé té psychologické podívané mi nejvíce překážela hlavní hrdinka. V době natáčení 49i letá. V dialogu o sobě mluví jako o prostém děvčeti - to už se mi zdá na tu dějovou konstrukci opravdu moc. Hlavní zápletka - žena která má "zůstat na ocet" = strašná katastrofa, v očích celého okolí něco neodpustitelného. Dnes, v době genderové korektnosti by byl režisér feministkami rozcupován na kusy. Ale hlavně ten "dívčí" strojený profesionální úsměv. Přišel mi jako jedna velká neupřímná dolarová atelierová křeč.... ()

amanda7

Ak by to predviedli v divadle na scéne možno by ma to aj dostalo, ale vo filmovej podobe je to horor. V divadle je v poriadku ak staršia herečka hrá mladšiu a ak gestá sú teatrálnejšie. Od toho je to divadlo. Vo filme je to patetické, prehnané a teatrálne. Pre mňa nestráviteľné. ()

alienable

Někdo tady napsal, že herci hrají jako o život. Mě zas stálo spoustu životního úsilí to vůbec dokoukat. I při snaze si říct, že je to film z padesátejch let (a je třeba tomu přizpůsobit očekávání) mě celej spektákl nudil, k pousmání jsem se donutila tak dvakrát. A že v sobě nese poselství o kráse, kterou každej spatřujem v něčem jinym, popřípadě že v životě je potřeba snít...ani to mě neoslovilo, i když jsem fanda různorodejch klišé a kýčů. ()