Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Major Reisman je pověřen velením projektu Amnestie, jehož cílem je likvidace elity německého velení na zámečku nedaleko Paříže. K úkolu, který je považován za sebevražedný, si po pečlivém zvážení vybere dvanáct vojáků, odsouzených na smrt nebo doživotí. Ti, kteří přežijí, dostanou milost. Navzdory všeobecné nedůvěře je major odveze do lesa k výcviku. Jeho metody jsou sice drsné, nicméně se zdá, že přinášejí výsledky. Když jednotka úspěšně projde zkouškou během manévrů v Devonshiru, má povoleno vyrazit do akce. Nepozorovaně přistanou poblíž zámečku a proniknou dovnitř. V nejméně vhodnou chvíli jsou však prozrazeni. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (294)

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Všude jsem furt jenom četl jaký, že to je geniální a kultovní válečný film. Tak jsem se k tomu jednou konečně dostal a dostavila se celkem brutální nuda. Postavy sice obsazený hereckou elitou tehdejší doby, ale žádná z nich mě výrazněji nezaujala. film má slabý tempo, je moc dlouhej. Já se prostě nudil, co nadělám.30% ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Geniálně jednoduchý námět a charismatičtí herci. Toť vše co stačí k jednomu z nejlepších klasických válečných snímků. Samotná akce je zde nepodstatná. Nejsilnější pasáží je výcvik a vztahy uvnitř netradiční jednotky. Tento film byl (je a bude) vždy hojně parafrázován, ale asi již nikdy se žádná z jeho (ne)přiznaných variací nepropracuje k takové "žánrové čistotě". ()

Reklama

johny89 

všechny recenze uživatele

Překvapivě skvělý válečný film. Nevyžívá se v přehnaně dlouhých nudných scénách jako například film Patton a je mnohem zábavnější než například Where eagles dare nebo Great Escape. Příběh zde přirozeně plyne a někteří ze špinavců mi rychle přirostli k srdci. Nejvíc mi k srdci ale přirostl neortodoxní major této grupy. Závěrečná ostrá akce má šmrnc a nápad. Dokonce jsem přemýšlel o 5*. ()

flanker.27 odpad!

všechny recenze uživatele

Hodně velká blbost, námět sice zajímavý, ovšem přetavený v dobrodružnou břečku plnou nesmyslných situací, tupých Němců (vést válku takhle, do roka jsou kaput) a zcela anachronické vojenské techniky. Přitom nejde o komedii, tam se podobné věci dají tolerovat, ale o vážně míněný film. Nechápu, jak může být taková sračka tak slavná. P.S. Nechápu to občasné porovnávání s jinými válečnými filmy své doby (Tora! Tora! Tora! a další), když to s nimi nemá absolutně nic společného. ()

classic 

všechny recenze uživatele

THE DIRTY DOZEN je KLASIKA, ktorú som chcel dlhší čas vidieť, som rád tomu, že som si konečne našiel čas, lebo by bola škoda nevidieť geniálneho Lee Marvina, ktorý nemá absolútne žiadnu chybu, v úlohe MAJORA Reismana musí mať dostatok trpezlivosti, aby zvládol splniť, čo si predsavzal, nebude to mať jednoduché, totiž dostal príkaz zhora, aby vycvičil 12 zločincov, ktorým hrozia fyzické tresty, napríklad obesením, či doživotím, potom po náročnom výcviku prichádza MISIA do okupovaného Francúzska, áno, a to tesne pred operáciou Overlord, čo je názov vylodenia v Normandii, z 6. júna 1944, ktoré po štyroch rokoch otvorilo západný front... Bolo to jednou z najväčších vojenských operácií druhej svetovej vojny. Tesne predtým sa musia dostať do špeciálne chráneného zámku, kde majú za úlohu pozabíjať všelijakú nacistickú smotánku, a vskutku je to mimoriadne štýlové, ale zároveň nech je každému jasné, že všetkým sa nepodarí prežiť! LEE MARVIN EXCELUJE, kradne si film dostatočne pre seba, druhý najlepší výkon jednoznačne VICTOR FRANKO, alias JOHN CASSAVETES, ktorý by si zaslúžil za tento výkon Oscara, a do tretice stojí za zmienku Donald Sutherland ako Pinkley, ktorý pôsobí retardovaným dojmom... Bronson je už dávno LEGENDA, Savalas taktiež strháva pozornosť! Skrátka herecké výkony sú silnou stránkou, príbeh samotný je o tom ako sa chamraď odsúdená na zánik schopila, dostali tvrdý tréning a o tom je film vo väčšine stopáže, ale podotýkam, že vyvrcholenie príde a bude stáť za to, predtým prídu i komické situácie vďaka Frankovi, ktorý je miestny KLAUN, zabáva ostatných kamarátov... Poctivá klasika 60 rokov, ktorá nie je od prachu, stále sa to dá parádne pozerať, a najmä 2/3 filmu sú o zdolávaní prekážok a potom sa lepšie bojuje na bojisku... ()

Galerie (87)

Zajímavosti (38)

  • Ernest Borgnine (generál Worden) se jako jediný z obsazení původního snímku objevil i ve všech třech navazujících filmech. (Karlos80)
  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu E.M. Nathanson. (Hans.)
  • Jack Palance odmítl roli Archera Maggotta (Telly Savalas), protože nesouhlasil s rasistickým podtextem postavy a protože věřil, že film obsahuje příliš mnoho zbytečného násilí. (Marek06)

Související novinky

Zemřel Donald Sutherland

Zemřel Donald Sutherland

20.06.2024

Přichází velmi smutná zpráva ze Spojených států. Ve věku osmaosmdesáti let odešel americký filmový velikán a plodný herec s přibližně dvěma stovkami filmových a televizních rolí na svém kariérním… (více)

47. Letní filmová škola Uherské Hradiště

47. Letní filmová škola Uherské Hradiště

07.07.2021

Od pátku 6. 8. až do čtvrtečního odpoledne 12. 8. 2021 nabídne Filmovka cestu historickým, současným a česko/slovenským filmem. Do srdce Slovácka opět zamíří hvězdy stříbrného plátna, s nimi dojde na… (více)

Pokračování fantasy Bright našlo režiséra

Pokračování fantasy Bright našlo režiséra

07.05.2020

Akční fantasy hit Bright s Willem Smithem a Joelem Edgertonem zaznamenal na Netflixu při své premiéře velmi pozitivní divácké ohlasy, zároveň s tím se film těšil vysoké sledovanosti, nikoho tak… (více)

Gotham City Sirens padá, Bright 2 vznikne

Gotham City Sirens padá, Bright 2 vznikne

10.01.2020

David Ayer (Sebevražedný oddíl, Patrola) je ten typ tvůrce, který má rád prsty ve více projektech najednou. Díky smlouvě s Warnery například mohl natočit dvojku Sebevražedného oddílu, tu ale nakonec… (více)

Reklama

Reklama