Ztraceni

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2004–2010), 88 h 30 min (Minutáž: 40–105 min)

Matthew Fox, Evangeline Lilly, Josh Holloway, Jorge Garcia, Terry O'Quinn, Naveen Andrews, Yunjin Kim, Daniel Dae Kim, Michael Emerson, Dominic Monaghan (více)

Stroskotanci, ktorí prežili haváriu lietadla na mysterióznom ostrove uprostred oceánu tisíce míľ od civilizácie, nemajú nádej na záchranu - sú stratení! Stratili sa aj vo vlastných životoch, pretože mučivé tajomstvá, ktoré si priniesli ukryté hlboko v duši, už nemôžu vyhnať a desivé skutky napraviť. Zomreli a musia začať odznova. Nové extrémne dobrodružstvá z nich prekvapivo vyplavujú tie najlepšie aj najhoršie vlastnosti, úžasnú vnútornú silu či netušené schopnosti. Ale ak všetko na svete má svoj zmysel a nič sa neodohrá bez príčiny, prečo to všetko musia prežiť? Je všetko naozaj také, ako sa zdá? Záhadný ostrov začína vydávať svoje tajomstvá... Sledujte najlepší americký dramatický seriál roka 2005, ocenený prestížnou soškou Zlatý glóbus a troma cenami Emmy!
Štyridsaťosem stroskotancov, ktorí prežili pád lietadla, ostalo uväznených na mysterióznom ostrove kdesi uprostred oceánu, tisíce míľ od civilizácie. Pomoc neprichádza, pretože šesť hodín pred haváriou lietadlo stratilo spojenie, neplánovane zmenilo kurz a letelo tisíce míľ neznámou trasou. Ak ich niekto skutočne hľadá, potom zbytočné pátra v celkom iných končinách našej planéty. Prvé, čo doktor Jack Sheridan (MATTHEW FOX) po prebudení pocítil, bola pálčivá bolesť. Potom si všimne páliace slnko, bambusový les, dym a najmä všadeprítomný krik a plač ranených. Spoločne s vedomím prichádza aj hrôzostrašné pochopenie situácie lietadlo, ktorým cestoval, pravdepodobne havarovalo. Lekársky inštinkt mu napovedá, že ľudia potrebujú jeho pomoc. Stroskotanci prehľadávajú miesto núdzového pristátia a zistia, že sú na ostrove, kde prevláda neprístupný terén. Ani počasie tu nie je najprívetivejšie. Nepriestupnou džungľou sa navyše preháňajú tajomné tvory, ktoré nepatria k žiadnemu živočíšnemu druhu, ktorý by kedy niektorý z nich poznal. Najväčším problémom je však rôznorodosť samých stroskotancov, ktorých rozdeľuje takmer všetko, čo si dokáže človek predstaviť viera, politické zmýšľanie, rebríčky hodnôt i morálka. Nebyť veliteľských schopností a charizmy Jacka a Kate Austinovej (EVANGELINE LILLYOVÁ) mala by nehomogénna skupina len malú šancu na prežitie. Ak chcú zmätení a zranení ľudia prežiť, musia sa naučiť spolupracovať a konať ako kolektív. Je jedno, kým sme boli a čo sme predtým robili. teraz sme všetci zomreli a musíme začať znova. Nájdite spôsob, ako prispieť, pretože nikto sám neuspeje. A ak spolu nemôžeme žiť, zomrieme sami. Ostrov je zahalený nepreniknuteľnou hmlou tajomstiev a mnohé záhady a hlboko skryté mystériá z minulosti si stroskotanci nesú aj sami v sebe. Na takom mieste nie je prežitie žiadnou samozrejmosťou. Stroskotanci sa pokúšajú nájsť čokoľvek, čo by im pomohlo prežiť. Niektorí podliehajú panike, iní sa modlia za svoju spásu. Niektorí v sebe naopak nachádzajú silu a schopnosti, o ktorých predtým ani netušili. Pri prehľadávaní trosiek lietadla objavia rádiovú vysielačku a nádej na skorú záchranu vleje všetkým stroskotancom novú krv do žíl. Tajomný ostrov však zároveň vydáva ďalšiu zo svojich záhad počas pátrania narazia na kovové putá, zbraň a predovšetkým zviera, ktoré by nemalo v tunajšej tropickej klíme prežiť ani deň...
Najsledovanejší dramatický seriál americkej stanice ABC v roku 2005, ktorý už dve sezóny fascinuje divákov na celok svete, okrem množstva iných ocenení získal v roku 2005 aj Emmy Awards v šiestich kategóriách (z 12 nominácií) ako najlepší dramatický seriál, réžia, kasting, hudba, kamera a vizuálne efekty. 16. januára 2006, na odovzdávaní prestížnych cien Zlatý glóbus (63. Annual Golden Globes) v Los Angeles, seriál LOST zvíťazil v kategórii Najlepší dramatický televízny seriál roka 2005 (a porazil pritom ostané nominované seriály CommanderIn-Chief, Grey´s Anatomy, Prison Break a Rome). Druhú sériu seriálu LOST nominovali ešte v dvoch ďalších kategóriách za najlepší herecký výkon vo vedľajšej úlohe (Naveen Andrews) a najlepší herecký výkon v dramatickom televíznom seriáli (Matthew Fox). Dramatický seriál Nezvestní nakrúcali pre televíznu spoločnosť ABC od marca 2004 a prvý diel videli americkí diváci v októbri toho istého roka. Netrvalo dlho, a práva na vysielanie si zakúpilo viacero televízií na celom svete. V Spojených štátoch zožal seriál veľký úspech, vďaka 18,7 miliónom divákov sa stal najsledovanejším dramatickým počinom stanice ABC od roku 1985, hovorí Tom Davidson, riaditeľ distribučnej spoločnosti AXN pre strednú Európu. Sme presvedčení, že divákov priam priklincuje do kresiel. Jedným z tvorcov seriálu a producentom je J. J. Abrams (za réžiu prvých dvoch epizód dostal Emmy Awards za réžiu), ktorý je známy aj vďaka seriálu Alias či scenármi k mnohým filmom. Jeho zásluhou je seriál plný dramatických zvratov a napätia, nazerá hlboko do ľudského vnútra, kde sa ukrývajú aj tie najhoršie tajomstvá. Seriál nakrúcali na Havaji. Dvojhodinová pilotná snímka stála približne 10 miliónov dolárov, a je tak jedným z najdrahších televíznych projektov v histórii. Iba doprava kusa havarovaného lietadla stála vyše 250-tisíc dolárov. Na scenároch sa podieľalo niekoľko autorov, ktorá nikdy vopred nevedeli, do čoho idú. Počas tvorby museli uplatniť znalosti z mnohých vedeckých odborov, napríklad zo sociológie, ktorá mi pomáhala vytvoriť interakciu medzi jednotlivými postavami. Keď sa začalo nakrúcanie, väčšina z tvorcov scenára si ešte stále nebola istá, ako bude dej a osudy stroskotancov pokračovať. Dôkazom je napríklad postava doktora Jacka Shepharda (MATTHEW FOX) pôvodne mal zomrieť hneď v druhej epizóde, ale tvorcom sa ho uľútostilo, a razom sa tak z neho stala jedna z najvýraznejších postáv seriálu. Veľa pozoruhodností sa udialo aj počas kastingu. Ako príklad poslúži kórejská herečka Yunjin Kimová, ktorá mala hrať pôvodne Kate. Rola však už bola obsadená, ale autori nechceli o Yunjin prísť, a tak jej napísali úlohu šitú priamo na telo. Každá epizóda sa sústreďuje na dôležité detaily života a minulosti jednej z postáv. Až vo chvíli, keď sa jednotlivé čriepky poskladajú, môže divák pochopiť, prečo jednotliví hrdinovia konajú a správajú sa, ako to vidí pred sebou na obrazovke.
Postavy
Štyridsaťosem stroskotancov, ktorí prežili pád lietadla, je uväznených na opustenom, v oceáne stratenom ostrove. Ak chcú prežiť, musia sa naučiť spolupracovať a konať ako kolektív. Taký je začiatok nového seriálu Nezvestní, ktorí fascinuje milióny divákov na celom svete. Netreba sa čudovať, veď príbehy o stroskotancoch, ktorí riadením osudu stroskotali a zostali uväznení na opustených ostrovoch uprostred oceánu, fascinujú človeka už oddávna. Samozrejme, v dnešnej dobe satelitov, keď je možné zistiť, ako je niekto oblečený na inom kontinente, a keď stačí dotknúť sa niekoľkých tlačidiel na telefónu a dovoláte sa na druhý koniec sveta, sa zdá niečo také priam nemysliteľné. Novodobým stroskotancom predsa stačí nájsť si len úkryt a počkať tam na najmodernejšie vybavených záchranárov, ktorí im o niekoľko hodín poskytnú všetku potrebnú lekársku starostlivosť, stravu a sprostredkujú aj kontakt s vydeseným príbuzenstvom. Nie vždy však všetko beží podľa zabehnutých pravidiel a schém. Postavy seriálu sa o tom veľmi rýchlo presvedčia. Nielenže je ostrov, na ktorom uviazli, zahalený nepreniknuteľnou hmlou tajomstiev, ale mnohé záhady a hlboko skryté mystériá z minulosti si nesú stroskotanci aj sami v sebe. Na takom mieste nie je prežitie žiadnou samozrejmosťou. Najväčším problémom je však ich rôznorodosť. Stroskotancov rozdeľuje takmer všetko, čo si dokáže človek predstaviť viera, politické zmýšľanie, rebríčky hodnôt aj morálka. Nebyť veliteľských schopností a charizmy lekára Jacka Sheridana (MATTHEW FOX) a Kate Austinovej (EVANGELINE LILLYOVÁ), mala by nehomogénna skupina len malú šancu na prežitie. Stroskotanci sa pokúšajú v troskách lietadla nájsť čokoľvek, čo by im pomohlo prežiť. Niektorí podliehajú panike, iní sa modlia za svoju spásu. Niektorí v sebe naopak nachádzajú schopnosti a silu, o ktorých predtým ani netušili. Prvá séria seriálu zachytáva štyridsať dní v živote stroskotancov. Istá podobnosť s biblickým motívom nie je vôbec náhodná. Napríklad Kate Austinová (EVANGELINE LILLYOVÁ) sa nikdy predtým nestretla s nejakými zdravotníckymi kurzami, teraz obväzuje a zašíva rany ako skúsená sestra s mnohoročnou praxou. Svojím nezameniteľným zmyslom pre humor a optimizmom všetkým dodáva odvahu srdnatý Hugo Hurley Reyes (JORGE GARCIA). Charlie Pace (DOMINIC MONAGHAN) je pohasínajúca rocková hviezda s mnohými tajomstvami z minulosti i prítomnosti. Sayid Jarrah (NAVEEN ANDREWS) zase musí bojovať so zažitými rasovými predsudkami, ktoré si priniesol z rodného Stredozápadu. Tŕňom v oku je mu predovšetkým kórejský pár Sun a Jin Kwonovci (YUNJIN KIMOVÁ, DANIEL DAE KIM), ktorých od ostatných cestujúcich delí nielen bariéra kultúrna, ale aj jazyková. James Sawyer Ford (JOSH HOLLOWAY) medzi ostatných tiež príliš nezapadá, môže za to najmä jeho ustavičné fabulovanie a preháňanie. Michaela Dawsona (Harold Perrineau) čaká na ostrove zoznamovanie sa so svojím deväťročným nevlastným synom Waltom Lloydom (MALCOLM DAVID KELLEY), ktorého dostal do opatery, pretože mu chvíľu pred cestou zomrela matka, Michaelova exmanželka. Záhadnou postavou je John Locke (TERRY O´QUINN), tajuplný muž, ktorý je s ostrovom zviazaný akýmsi osudovým putom. Nechýba ani egocentrická Shannon Ruthefordová (MAGGIE GRACEOVÁ), ktorá je schopná robiť si pedikúru aj vo chvíli, keď okolo nej zomierajú ľudia, a jej hádavý a hašterivý brat Boone Carlyle (IAN SOMERHALDER). Pozoruhodnou postavou je aj mladučká Claire Littletonová (EMILIE DE RAVINOVÁ), ktorá je v deviatom mesiaci tehotenstva a pripravuje sa na nastávajúcu úlohu matky... (oficiální text distributora)

chmíří

První i druhá serie neskutečné zjevení na poli seriálové tvorby. Později trochu ztrácí dech, ale nikdy neupadne do průměru. Jenom už je složité stíhat sledovat děj spolu s tvůrci a neztratit se v něm...90% ()

medlo odpad!

Po prvých dvoch častiach 6. série mením hodnotenie. Prvá séria si ale stále zaslúži päť hviezdičiek. ()

chamba

Začalo to celkom nevinne a tak trošku otrepane ako havária lietadla na ostrove o ktorom nikto nič nevie. Vyzeralo to na obyčajný seriál ako sa pár pozostalých bude snažiť prežit a dostať sa z ostrova speť do civilizácie. No to čo sa z Lostov stalo som naozaj nečakal... Jedna záhada striedala druhú bez väčších vysvetlení až je z toho pre niekoho jeden obrovský chaos, no postupne nám tvorcovia konečne prezrádzajú rozuzlenia jednotlivých tajmostiev. Nemožem ešte zabudnúť spomenúť na do vtedy nevídané flashbacky v takomto formáte bez ktorých by Lost nebol tým čím je. Tak posledná séria neskutočne skalamala, autori vysvetlili úplné minimum vecí a tie ktoré vysvetlili mali pointu, ako keby ich vymyslel môj 6 ročný bratranec. Z pôvodných 5 znižujem na 3 hviezdičky s krásnymi spomienkami na prvé série. ()

iXtr3m3

Tak toto je seriál, ktorý vás dokáže natoľko vtiahnuť do svojho sveta a tak nenásilnou formou, že úplne zabudnute na čas mimo. Dokonca ani jeho možno až prílišná rozťahanosť kvôli čo najväčším zárobkom mu vôbec neuškodila. Vďaka za originálny námet a skvelé technické spracovanie. Pred rokom som dohral aj rovnomennú PC hru, ktkorú môžem zarytým fanúšikom len a len odporučiť. *****+ Ponechávam plné hodnotenie aj napriek upadajúcej kvalite a totálne odfláknutému záveru, pretože prvé dve série boli fakt že neskutočné. ()

Spike23

Seriál to nebyl perfektní, naopak postupem času začínal v některých dílech značně ztrácet na kvalitě, nic to ale nemění na tom, že to byl první seriál, který si mě získal takový způsobem, jako nic, co jsem předtím viděl. K dokonalosti chybí Lost hodně, nic to ale nemění na tom, že to byl ve všech ohledech revoluční a nadčasový seriál, bez kterého, dovoluji si říci, by ostatní nebyly, co nyní jsou. Nejlepší chvíle mého života u televizní obrazovky (od 3. série spíš u monitoru) patří právě Lost. ()

M.Niccals

kdo viděl až do závěrečné epizody a nemá srdce z kamene, musí dát jednoznačně 5*. nečekejte od seriálu mnoho odpovědí, ale čekejte hlavně výjimečnost, zábavu a na konci pořádný doják! ||| EDIT 2017: Někdy v roce 2010, kdy tento seriál končil, jsem byl - musím si přiznat - seriálový panic, který si nebyl vědom toho, co bude následovat v další dekádě. Boom velkorozpočtových seriálů od té doby vyplodil mnoho skvostných kousků, které Ztracené hravě strčí do kapsy. Mých dřívějších 5* proto přičítám svojí nevědomosti a emoční vlně, na které jsem jel po shlédnutí posledních dílů. S větším odstupem si přece jen člověk uvědomí spousty nedostatků a také dějových nesmyslů a hlavně fakt, že tvůrci opravdové vysvětlení všech záhad vlastně pěkně odflákli. Za 4* ()

leon_id

Prvni serka mozna za 5, pak uz to slo ale s kvalitou dolu az sem to ke konci vylozene protrpel. Kazdopadne se vubec nedivim, ze se z tohoto serialu stal takovy kult. Produkce je promakana po vsech strankach a cely pribeh byl nataceny v krasnych lokacich, na ktere bylo radost pohledet. Stejne tak vyber hercu a popis jejich charakteru vas nutil u serialu vydrzet tak dlouho, ale tolik dilu se opravdu nedalo udrzet na zajete urovni. ()

bruceman7

Promyšlené, napínavé, plné nečekaných zvratů ve vývoji. Pro člověka sledujícího každý třetí díl nepochopitelné, pro fanouška úžasná skládanka (nutno podotknout, že se mezi ně řadím - přesto jsem si občas nebyl jist, na čem vlastně jsem). Třebaže moc nemusím dílka založená na "něčem mezi nebem a zemí" a vítám ta, která jsou postavená na "něčem racionálním mezi nebem a zemí", zde to lze dobře překousnout. Postavy, příběh - paráda. Jelikož jsem však zřejmě jednodušší člověk, někdo mi bude muset vysvětlit ten konec, snad jediné místo, které jsem nějak nezvládl. No, jistě ale vím, že hned bych se na Ostrov přestěhoval. Za 5* ()

divak84

výborné dílo. zajímavý nápad. vsadím se, že i ti kteří to dnes nenavidí, první řadu hltali. nepatřim k těm bláznům kteří serial brali jako podstatnou čast života a poslouchali radia kde se odehravaly ty pitome soutěže, hráli PC hry apod.. první řady byly super, ale ukončení bylo hodně alibistické ikdyž zkompletované. ()

KoRner

3* - Dal by som menej ak by som dopozeral tretiu sériu, to ale ma už nik nedonúti. A začalo sa to celkom sľubne... ()

blueskin

první dvě série řadím k tomu nejlepšímu, co jsem kdy na televizní obrazovce (nebo spíš monitoru počítače) viděl. pak se ale kouzlo zlomilo, přestalo mi záležet na tom, kam se příběh bude dál vyvíjet a nakonec jsem se přestal dívat úplně. z lostu se totiž postupem času stal úplně jiný seriál, než na jaký jsem se začal dívat. mrzí mě, že se nikdy nedozvím, jak by býval dopadl ten původní. ()

Billie777

Když se to začalo na Nově vysílat, trochu jsem se toho zdráhala ale nakonec jsem se na to podívala a vyloženě mě to překvapilo.Originální a moc povedený seriál. Dlouho se mi nestalo, abych byla celý týden šíleně natěšená až bude mít premiéru další díl. Bylo to neuvěřitelný, jak jsem hltala díl po dílu doslova poblázněná, co bude příště a ať už je zase konečně premiéra. Bohužel postupem času mě seriál přestával tak trochu bavit, protože nešlo jen o ztroskotání letadla na pustém ostrově ale o to, že tenhle ostrov není jen obyčejný ostrov a časem se v seriálu objevovaly takové sci-fi nesmysly, které mě osobně nebyli tak úplně při chuti a docela jsem smutně vzpomínala na ty začátky seriálu, kdy to bylo takový víc reálnější. A celý konec se mi vyloženě nelíbil. Právě proto musím strhnout jednu hvězdu. Škoda... Jinak jeden z nejlepších seriálů poslední doby a taky konečně něco jinýho než ty věčný Kriminálky. ()

Jiriczzcek

Pro mně kultovní a jeden z nejlépe natočených seriálů. Výborní herci, krásné prostředí a atmosféra, je to oč tu běží. Leč pravda, že atmosféra, zejména v posledních dílech dosti ztrácela. Ale co naplat, byly to krásné chvíle... ()

Wicky

Takže už mám shlédnuty všechny díly i všechny série a zhrneme si to. Po mě je to asi nejlepší seriál všech dob a určitě se mi po něm bude stýskat, protože to byli pro mě asi nejlepší 4 seriálové měsíce. Záhad na tajemném ostrově je prostě strašně moc že se potom i divíte jak je to možné:D. Mě se líbily asi všechny postavy na ostrově. Prostě navždy budu vzpomínat na Jacka, Soyera, Johna Loca, Charlieho, těhotnou Claire, Jina i Sun, Saida, Kate, Mr. Eca, Boona, Shannon atd atd...Takže: 1 série byla neskutečně výborná = začátek všeho a děsuplné záhady, seznamování s postavama. 2 série byla též výborná, v téhle sérii se hlavně o nejlepší a nejtajemnější chvíle staral Benjamin Linus a jeho Ti druzí. 3 série už byla jen dobrá = Držení hlavní trojice v klecích bylo sice fajn, ale trvalo to moc dlouho a v téhle sérii byl nejlepší opět Benjamin Linus s Desmondem a Charliem = poslední díl 3 série kraluje jako nejvěčí hrdina rozhodně Charlie. 4 série byla úplnej průměr a asi nejslabší ze všech šesti. 5 série byla výborná, ta neustálá změna časoprostoru a poté návrat na tři roky do sedmdesátých let s Dharmou taky vynikající. No a poslední 6 série = Tady se to motá hodně kolem té zahádné kouřové příšery a kolem člověka ( ehm Jacoba ) který hodně dlouhou dobu ostrov řídíl. A velký finiš tudíž úplně poslední díl je velkým překvapením. Takový závěr jsem vůbec nečekal. Ale i po posledním díle a po posledních 5 minutách vám bude nezodpovězeno hoedně otázek . Doporučuji všem. Pro mě asi můj nejoblíbenější dramatický seriál. 100%!! ()

xaver

Pár dílů mi trvalo, než mi došlo, že si režisér z diváků dělá srandu a pak jsem to přestal sledovat. Pěkná ptákovina. ()

terin.manka

Asi můj neoblíbenější serál, jinak bych taky nedala pět hvězdiček. Když jsem na Losty začala koukat, nevěděla jsem že mě to začne tolik bavit a jsem ráda že mi ho přítel doporučil. Koukala jsem na ně docela dlouho ale když jsem byla u šesté série a dokoukala ji, nebyla jsem ráda že to celé skončilo. První tři série( 100 %) byli hodně napínavé a moc mě bavilo na to koukat, ale další mě bavili asi o trošku méně a bylo to takové celé zamotané, ale přece jen tam bylo něco zajímavého co jsem musela dokoukat. Čtvrtá série( 90%) , pátá série( 95%) a šestá série(100%) .Přemýšlím že na tento seriál zase začnu koukat od začátku do konce. Samozdřejmě se mi nic na seriálu nikdy nezhnusilo, doteď mám nejradši Sawyera,jak podle vzhledu tak podle osobnosti co hraje v seriálu. ()

honzii

O tom, jak Abrams napálil své diváky a nikdy neotevřel svou tajemnou krabičku. Na jeden z nezásadnějších seriálových projektů americké televizní produkce celkem slušný výkon. Ale vážně. Ztraceni jsou napínavým, mysteriózním a dobrodružným vysavačem vašeho času. Skvěle vás zabaví, klade otázky a odpovědi fikaně přetváří v další otázky, až zbude jedna velká otázka, jejíž nezodpovězení tvoří odpověď. Ze Ztracených nebudete nikdy moudří, ale ta honba za vlastním ocasem je tak poutavá, že před jeho tvůrci musím smeknout. ()

Lisabellla

Takže - hrdě prohlašuji, že patřím k té trošce, která viděla seriál do konce a celý. A chápu ho. Nebo alespoň chápu dostatečně na to, abych mohla říct, že vím, o čem všechno je. Musím uznat, že na vysoký počet hlavních postav je seriál povedený a najdete si cestu k mnohým z nich, což není úplně běžné... Nápad je to velmi dobrý - ne úplně originální, všichni známe Robinsona a tady je Robinsonů nad hlavu... Rozhodně perfektní podívaná pro každého, kdo má rád psychologii postav, vztahové kompilace a charakterové symfonie. ()

Milano33

Lost sa z počiatku javil ako jednoduchý survival seriál, ktorý sa zameriava na medziľudské vzťahy. A to najmä kvôli skutočne bohatému a rôznorodému ansámblu postáv, ktorá každá jedná z nich mala mimoriadne zaujímavú minulosť, bolo možné. Ale nepotrvá dlho a táto pôsobivá podívaná vás vyvedie z omylu. Sila tohto diela spočíva v nikdy nekončiacom hľadaní. Jedná záhada nasleduje druhú a tento počinu sa zmení k nepoznaniu. Experimentuje sa naprieč žánrami, či už mysteriózny, fantasy alebo sci-fi. Tajuplná atmosféra je mimoriadne citeľná a je naozaj vzrušujúce skladať túto precíznu skladačku, tento úchvatný hlavolam. Podmanivý štýl vyprávanie, luxusná výpravná stránka, komplexný a chytro napísaný príbeh, ktorý je každou sériou čoraz viacej zamotanejší, vám pripravia nezabudnuteľný zážitok. ()

Hanys_

Co napsat? Seriál, který se stal vlastně kultovním už v době svého vzniku. Docela chápu zklamání některých, kterým vadí nekonečnost tohoto seriálu..Některé díly jsou skutečně slabší, ale zase po nich příjde naprosto geniálních 50 minut, o kterých přemýšlíte a debatujete 7 dní až do dalšího dílu. Další věc - pokud to někdo začal sledovat na "nově" s několikaletým zpožděním a přišel o ten boom, kdy se na internetu rozebírala doslova každá prkotina v záběru a každá věta, tak přišel o hodně. Tohle udělalo ten seriál kultem. Oprávněně.__Mám za sebou 3. díl 5. série a odvažuju si říct, že jeden z nejlepších. Důkaz, že tvůrcům nedochází dech a že nebloudí bezradně v kruhu. Nene..oni moc dobře ví co dělají. Všechno do sebe krásně zapadá. 95% ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

17.03.2022

Dočkáme se rebootu Ztracených?

Dočkáme se rebootu Ztracených?

07.02.2019

Stanice ABC v posledních letech holduje rebootům svých starých hitů, a má dobrý důvod. Z oživené Roseanne se stal v zámoří obří hit a seriál dosahuje vysokých ratingů i po vyhození hlavní herečky a… (více)