Roku 1607 připlouvá do Nového světa ke břehům Virginie anglická loď. Na její palubě se nachází spoutaný kapitán John Smith (C. Farrel), který má být krátce po přistání popraven za pokus o vzpouru. Je však velitelem výpravy, kapitánem Christopherem Newportem (C. Plummer) omilostněn a pověřen navázáním kontaktů s místními domorodci a získáním zásob pro nadcházející zimu. Na své cestě je zajat a život mu zachrání dcera indiánského náčelníka Pocahontas (Q. Kilcherová). Oba se do sebe zamilují, Smith Pocahontas učí svůj jazyk a ona mu zase ukazuje krásy svého světa. Jejich láska je však ohrožena, když začnou narůstat konflikty mezi nově vzniklou kolonií Jamestownem a indiány, které přerostou v otevřený boj… (Česká televize)

Diskuze

curunir

curunir (hodnocení, recenze)

No možno si nakoniec udrží tích 70%. Ale zrejme to asi klesne... Tento film by som radšej nasadil do vysielania ČT 1, tam by mal možno viacej pochopenia.

Niktorius

Niktorius (hodnocení, recenze)

Samozřejmě, že průměrné hodnocení klesne.... a objeví se tu pár komentářů typu: "To byla ale sračka a k tomu taK nudná, že jsem asi po půlhodině usnul, ale sestra to viděl až do konce a říkala, že větší kravinu nikdy neviděla, takže s jejím svolením dávám odpad...."

Darren

Darren (hodnocení, recenze)

Vyzívám všechny, kteří se rozhodovali mezi nižším a vyšším hodnocením tohoto filmu a rozhodli se špatně, ať svou chybu urychleně napraví :))

curunir

curunir (hodnocení, recenze)

No v tom filme sa vlastne nič zásadné nedeje, tak sa hádam aj celkom hodí do toho pohodového času . Kto si ho bude chcieť pozrieť, určite tak urobí, ostatní skysnú pri Popoluške či ďaľších filmoch čo sa rok čo rok opakujú. Na Vianoce určite príjemná zmena. Tomuto filmu ešte šancu na prilepšenie určite dám (i keď skôr na DVD), tá modrá mu naozaj nepristane.

CheGuevara (hodnocení, recenze)

Tak nějak si představuji svoje dokonalé filmové vánoce, ale jinak chápu, že Nový svět vydýchá o štědrovečerním večeru málokdo. :-/

Darren

Darren (hodnocení, recenze)

Renton: V zásadě souhlas... Dost mě to štědrovečerní uvedení překvapuje.

Renton

Renton (hodnocení, recenze)

Naprosto nevhodný a nezáživný film na Štědrovečerní noc u kterého se bude šťastně a vesele ve velkém usínat - takže by mělo hodnocení stagnovat (pokud majorita nových diváků usne včas) až klesat (vše ostatní).

hrefna

hrefna (hodnocení, recenze)

přestože filmy s tematikou objevování, dobývání a osidlování Ameriky, a filmy o amerických indiánech vyhledávám a nenechám si žádný ujít, tento film byl pro mě velkým zklamáním. Dlouho jsem se na něj těšila, nejsem přehnaně náročný a kritický divák, ale tady jsem se nudila. Metry vyplácaného filmu na vlnící se trávu. Možná jsem ho nepochopila, nebo se na něj dívala ve špatné osobní konstelaci, ale znova se na něj nepodívám a ani ho nemám ve své soukromé filmotéce. Možná tam mám horší díla, ale nejspíš mě tolik nenudily, jako tento film. Škoda. čekala jsem opravdu mnohem víc.

CheGuevara (hodnocení, recenze)

Santek: Jak jako zaspal dobu? Tohle není žádný trendový ani tendenční film. Ani ve snu by mě nenapadlo očekávat od Nového světa podobné kritéria.

Santek

Santek (hodnocení, recenze)

Podle mně ten film zjevně zaspal dobu. Pro někoho to je dobře a pro někoho asi špatně. Nebo že bych spíš zaspal já?

petr.c17

petr.c17 (hodnocení, recenze)

Když vidím tenhle film, mám pocit, že Kubrick se mýlil, ale ne...dejme tomu, že je to variace na jeho Vesmírnou odyseu...tedy: 1607: Odysea na Nový svět. Říkám si, proč právě Wagner zní, při vplouvání do tohoto ráje? Jaký prsten Nibelungů tu asi je? Je to Pocahontas? Nebo indiáni? Jak si říká John Smith: "jsou laskaví, milující, věrní a nemají označení pro žárlivost ani majetek" Přízračná a neskutečná krása - Nový svět, to je zaslíbená země. Možná opak Zapadákova, protože Badlands znamená také prokletá země. Ale je to jen variace na totéž - hledání krásy a splynutí

Dzelgier

Dzelgier (hodnocení, recenze)

myslim že tento film bude spravedlivě doceněn...jen to chce čas. Vše bylo precizně promyšlené, od začátku až do konce. Film stále gradoval a to se mi líbilo. Našel jsem par technických chyb, ale vem to čert...člověk nikdy nedokáže vytvořit dokonalý film, už jen proto, že je člověk!

Shadwell (hodnocení, recenze)

No dobře... ale Matrix je dost implicitní, podpovrchový film... a vsadil bych se, že spoustě kovaných filozofů by bylo ve filmové estetice Malicka poněkud těsno, byť v tomhle oboru přednášel a publikoval.

Davson

Davson (hodnocení, recenze)

Shadwell: nevím, co hceš demonstrovat. Střet lidské civilizace a přírody je téma prostupující celou Malickovou tvorbou. Chápu ale, že pokud jsi navyklý na srozumitelnou, explicitně vyřčenou filozofii Matrixu, těžko přijmeš Malicka, který si vyžaduje divákovu aktivní spolupráci.
Ale i kdyby jeho filmy měly být, jak říkáš "o obrazech, ale o ničem víc", mělo by to snad být něco špatně? Film je přece o obrazech, byl a vždy bude především obrazovým médiem.

Shadwell (hodnocení, recenze)

"Výrazný filozofický rozměr" - to jsou moc silná slova, Davsone. Rozměr možná, ale ty předchozí adjektiva by chtělo nějak konkrétně demonstrovat.

Davson

Davson (hodnocení, recenze)

Shadwell: haha, ty jseš ale srandista. Malcik je jen tak mimochodem profesorem filozofie a výrazný filozofický rozměr jeho děl může přehlédnout snad jen úplný ignorant. Třeba ty :)

CheGuevara (hodnocení, recenze)

flanker.27: Ale ty odsunuté premiéry jsou taky možná dílem druhé strany, která nestihne poslat dostatečné množství hratelných kopií (ale to nevím a samotné důvody neznám). Ostatně celá distribuce se točí hlavně za boj o kopie. Neboť většinou dostáváme ošoupané kopie ze zámoří (mluvím-li o Hollywoodu) a je to mnohem méně nákladnější, než si nechat vyrobit nové (exkluzivita prostě něco stojí). Navíc od sousedů to přebírat taky nemůžeme, neboť ti si to většinou nadabují. Takže pokud jsi distributor a rozhoduješ se, zda-li do toho narveš dvojnásobně víc peněz, musíš dobře vědět, že se ti to vrátí (Harry Potter a ostatní trháky). Ale jsou i filmy, kterým odsunutí premiéry vůbec neublíží - Once nebo třeba Pokání. A taky musíš počítat s tak nepříjemnou věcí, jako je konkurence. Tvé filmy by si neměly konkurovat navzájem a taky musíš počítat s nabídkou konkurence. Samotná distribuce je hodně složitá a opravdu si myslím, že si jen tak nenechají ujít větší zisky, přece jenom jsou to lidi, kteří se tím živí. PS: Ale ano, souhlasím s tebou, že film, co je k dostání na Amazonu na DVD, je u nás teprve nasazený do kin, to je trošku už "weird". Tož tak.

flanker.27

flanker.27 (hodnocení, recenze)

CheGuevara: No taky jsem jednou mluvil s člověkem, co dělal pro Wanery. Kromě dalšího chodil po kinech a sledoval návštěvnost (řikal, že film Dožeň co se dá viděl 14x a nikdo na něj nechodil). Chápu, že není úplně jednoduchý vybírat filmy pro kino, ale rušení premiér na poslední chvíli nechápu (vždyť už do toho museli dát peníze na lokalizaci a podobně). A když je premiéra třeba půl roku a víc po zemi původu, to už nejenže to můžou mít lidi nastahovaný, ale v tý době to třeba už jde i zcela oficiálně objednat na Amazonu a podobně. Takže rozumím, že musí být selekce, ale moc by mě zajímaly pravidla, podle kterejch se to řídí.

CheGuevara (hodnocení, recenze)

flanker.27: Samozřejmě, že sledují, již jsem se bavil se dvěma distributory a byli to všichni rozumní lidé, kteří měli ke všemu pádné argumenty. Ostatně zeptej se betelgeuse, ten taky dělá v distribuci, jak to jde a funguje. Pak si ještě vezmi kolik na světě vzniká filmů a pak kolik se jich na tento omezený trh dostane? Naprostý zlomek, pak je naprosto pochopitelné, že některé filmy jednoduše sítem nepropadnou. A in ten Faunův labyrint se sítem nakonec prodral. Myslím, že jsme na tom pořád dobře a ty nejzásadnější nové filmy se k nám stejně dostanou (bůh žehnej DVD distribuci). Ostatně pochybuji, že Faunův Labyrint se promítal ve všech státech světa (stejně jako Pokání se nedostalo do každé země, a to ani evropské). A pak mi tedy netvrď, že všude na světě je filmová distribuce obsazena samými hlupáky.

flanker.27

flanker.27 (hodnocení, recenze)

Berg.12 + oLí: Osadníci - takoví i takoví, spousta životních ztroskotanců, ale i spousta dobrodruhů, kteří snili o zbohatnutí, v každym takhle velkym podniku se najdou lidi všech druhů. CheGuevara: Komerční potenciál? A to si říkáš Che? :)) Ale upřímě, každoročně se na plátna kin dostává spousta filmů, jejichž komerční potenciál je ještě mnohem menší. Na Malicka pudou aspoň jeho fandové, protože to jméno přecejen v kinematografii něco znamená. Tipuju, že by přišlo víc lidí, než na takový Hoax (a to je to komerční film). Já prostě tvrdím, že distributoři nasazujou filmy dost hloupě. Co třeba Faunův labyrint, celosvětově kladný recenze, tři oskary a málem to nebylo v kinech. Sledujou oni vůbec dění v kinematografii?

berg.12

berg.12 (hodnocení, recenze)

oLí: Tenhle rozměr si tam spíš vnášíš sám, tohle není "Tanec s vlky". Osadníci, kteří přežili první zimu v Novém světě, rozhodně nebyli žádní imperialisté, ale spíš ztroskotanci, vyděděnci, dobrodruzi, lidé, kteří si chtěli urvat šanci, která se jim nabízela. Šlo jim o holý život v neznámé zemi s neznámými obyvateli. A přesně tohle film zachycuje.

oLí

oLí (hodnocení, recenze)

souhlasím s bergem.12 a dodávám, že film též ukazuje, jací byli imperialisté svině a co všechno způsobuje lidská nenasytnost, touha po bohatství a vládě na Zemi. Chovali se k domorodcům, jako by byli něco míň. S pohrdáním, jejich honění se za větrem jim zatemnělo rozum.

berg.12

berg.12 (hodnocení, recenze)

Shadwel: Tak zrovna tenhle film není jen o obrazech, tu atmosféru je skrze ně doslova cítit, příchod do Nového světa, pocity těch, co se do těch míst poprvé dostali, panenská příroda, začátek konce jedné civilizace... Stejně tak Pocahontas a její smíření se osudem nabízí poměrně hluboký myšlenkový přesah, který je také filmařsky krásně vyjádřen.

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

Shad: ach ty náš intelektuále, koukej se uskromnit a spokojit "jen" s tím úchvatným vizuálem :-)

Shadwell (hodnocení, recenze)

Ve své nonšalantní ironii máš pravdu, že všeznalectví je synonymem pro renesanční unikátnost. Goetheho široké spektrum zájmů kupříkladu zahrnovalo mineralogii a geologii, anatomii, odborný zájem o barvy, v němž oponoval Newtonovi... a literaturu pochopitelně. Žít dnes, jistě by projevoval stejné porozumění jak pro bratry Strause, tak našemu solitérovi z Texasu. Vem si z něj příklad, dobrý člověče.

Malick se rozjíždí

Malick se rozjíždí

05.02.2010

Ještě ani neměla premiéru jeho „kosmická óda na život“ s Bradem Pittem a Seanem Pennem The Tree of Life (vlastně se vůbec neví, kdy by měl být film uveden, protože nemá distributora), a Terrence… (více)

Projekt 100 pro rok 2008

Projekt 100 pro rok 2008

29.11.2007

Malickova Fontána?

Malickova Fontána?

02.11.2007

Když už Terrence Malick jednou za pár let něco natočí, i přes zdánlivě tradiční náměty to nikdy není typický hollywoodský výplach. S tím bohužel ruku v ruce kráčí fakt, že si jeho filmy těžko hledají… (více)