Americký horor, ve kterém další parta vysokoškoláků uvízne ve městě ovládaném vražedným kultem kukuřičného boha.  Zdánlivé ticho v malém městečku budí dojem klidu a příjemného pokoje. Ukrývá však nekontrolovatelnou hrůzu. Celé město ovládá vraždící kult dětí, který řídí neznámá ďábelská síla a rozhoduje o tom, kdo zůstává a kdo ne... (oficiální text distributora)

Terva

Na začátku příběhu je brutálně zavražděna růže. CITÁT - To kukuřičné pole patří nám.......... Zdlouhavé nudné dialogy mě mnohdy odrazovaly od dalšího sledování. Někdy jsem měl chuť to vypnout a jít na nejbližší kukuřičné pole a projít se tam mezi řádky. Jsou tu sice nějaké povedené gore scény, ale nejsou dodělané a někdy působí i směšně. Už samotné české přeložení "boha co kráčí mezi řádky", mě celkem štve. Zde je to totiž přeloženo jako "Ten co kráčí mezi řadami" - strašný překlad. Vůbec se to do příběhu nehodí a vymyká se to i překladu z předešlých příběhů. Vlastně už samotná podstata oslovení "Ten co kráčí mezi řádky" evokuje kukuřici, kdežto oslovení "Ten co kráčí mezi řadami" evokuje spíš nějaké masové demonstrace. Trapné bylo i počínání Kir, kterou si zahrála Eva Mendez. Někdy jsem ji nechápal a hlava mi to nebrala. CHYBA VE FILMU - Okolo 60 minuty prorazí hořící hasič dřevěné zábradlí na vrcholu obilného sila. V 66 minutě je na stejném místě Alison (Stacy Galina), ale je vidět, že zábradlí je neporušené..................Mám chuť zasadit novou kukuřici. Celá série o Dětech z kukuřice vůbec nevyšla. ()

aLPaC

Z této série jsem viděl šest dílů a žádný se mi nelíbil. Asi si říkáte, ty vole tak proč na to koukáš, když víš, že to bude sračka? Taky si to říkám, ale prostě když mám rozkoukanou sérii, tak už chci vidět všechno. Předchozí díly měli Lindu Hamilton, Charlize Theron, Naomi Watts, tento má Evu Mendes. Je až k nevíře, kolik áčkových hereček začínalo na tomto braku a je vtipné koukat, jaké v začátcích podávali výkony. No Eva je tady děsně krásná, ale herecky dřevo a některé její dialogy jsou jako z parodie. Co se ale týče filmu jako celku, tak i když to opět kupodivu není nic, na co bych ještě dlouhá léta vzpomínal a rok vzniku bych typoval spíše do osmdesátek než na rok 1998, přeci jen je to jeden z těch lepších dílů, po jedničce možná i druhý nejlepší, takže krásná dvě hvězdy. Víc si to opravdu nezaslouží. ()

Campbell

První díl kukuřičných dětí co jsem viděl, a nedopadl vůbec špatně, jednohubkový slasher, který rozhodně nenudí a cameo Kanea Hoodera je taky dobrý.(za nostalgii kdy jsem to viděl asi ve 12 dávám o jednu * navíc)(PS: Co si pamatuju tak hned po tomhle dávala Fakulta jako malej jsem se málem z těhle dvou hororů posral)... ()

eraserhead666

Tak v pátém řádku kukuřice je těch známých tváří nahromaděno asi nejvíce. Snad proto se nejvíce zarývá do paměti a klame obsahem, že je zajímavý. Myslel jsem si to, ale nakonec není. Navzdory letmému návratu k původní jedničce, co se týče zápletky, je to hrozná nuda, v níž se takřka nic neděje a pokud přeci, tak v první půlce. ()

Yoshitsune

Byť hodnocení tomu nenasvědčuje, tak tohle je celkem příjemné překvapení. Tenhle díl má taky charaktery na jedno brdo, příběh je už milionkrát ohraný a u hlavní záporák působí spíš komicky, než děsivě. Ale sou tu tři velké herecké legendy, Williamson, Carradine a Hodder a ti to docela zachraňují. A naštěstí tenhle film s mordování neotálí, takže se velice rychle rozjede docela slušná vybíjená. A jelikož to rychle uteklo a já se nestačil nudit, ty tři tomu s klidem dám. ()

• Keď sa dvaja požiarnici pokúšajú uhasiť požiar, ich odev vzbĺkne aj napriek tomu, že v dobe, do ktorej je situovaný dej filmu, už nosili odev z nehorľavého materiálu. (beso74)
  • Charlotte (Angela Jones) si v kukuričnom poli porezala tvár, ale keď ju nájde Lazlo (Ahmet Zappa), po zranení už niet ani stopy. (beso74)
  • Přibližně v 60. minutě prorazí hořící hasič dřevěné zábradlí na vrcholu obilného sila. V 66. minutě je na stejném místě Alison (Stacy Galina), ale zábradlí je neporušené. (Terva)