Na plovárně

Scénář:

Marek Eben

Marek Eben

Účinkují:

Marek Eben (moderátor), František Němec, Hana Maciuchová, Robert Redford, Karel Gott, Marie Rottrová, Liv Ullmann, Terry Gilliam, Ester Kočičková (více)

Televizní talk show Na plovárně se objevuje na obrazovce hlavního programu České televize už od roku 1998. První díly byly natočeny v prostorách zrekonstruované pražské "občanské plovárny" (odtud název). Poté se natáčení přesunulo do příjemného prostředí klubu Avion. Tady nalezl štáb plné pochopení, skvělé zázemí a klid pro práci. Natáčení plovárny není časově omezeno a po sestřihu jeho vysílací podoba činí cca 25 minut. Nejedná se o žádnou bulvární nebo investigativní žurnalistiku, ale o klidné a milé povídání se zajímavými lidmi z celého světa. Tato skutečnost je podepřena osobou hostitele, kterým je velká hvězda obrazovky České televize, pan Marek Eben. Marek je znám jako herec, muzikant a především jako TV presenter. Jeho milé, inteligentní a seriozní vystupování mu vyneslo nesmírnou popularitu a je hlavním důvodem skutečnosti, že za celou dobu trvání "plovárny" nabídnuté natáčení nikdo neodmítl. (oficiální text distributora)

tron

„Hollywood je zlé miesto, kde sa každí bojí,“ povedal jeden z hostí Mareka Ebena a skoro v každej časti sa dočkáte množstva podobných viet, ktoré majú niečo do seba. Eben je nielen svojsky charizmatický muž, ale aj (podľa mňa) inteligentný človek, ktorý perfektne ovláda angličtinu, čo je pravdaže super, lebo na rozdiel od iných moderátorov, ktorí ju ovládajú len v teoretickej rovine, v nej on vie aj premýšľať a dialóg zrazu naberá úplne nový rozmer. Z jeho hostí som mal často pocit, že spočiatku pred kameru išli s pocitom priemerného novinárskeho posedenia, ale moderátor ich zaskočil svojou pripravenosťou a osobitnosťou, "zrazu" sa prestali správať unudene, škrobene a nepriepustne a začali hovoriť zaujímavé veci. Ako filmového fanúšika ma pochopiteľne zaujali hlavne jeho pôsobivé rozhovory so zahraničnými hercami a režisérmi. "Ostatné" rozhovory neviem hodnotiť. ()

ClimbVibe

Marek Eben si umí vybrat hosty a umí se dobře ptát, je připravený. Takže ani tak moc nezáleží na tom, kdo zrovna v pořadu vystupuje, vždy je to zajímavé. Intelektuální? Ale houby, prostě jen inteligentní. Nejde proti srsti? Když si pozvete někoho koho si vážíte tak mu taky tu návštěvu znepříjemňujete? Vtíravý? Ne, usměvavý a milý. Kéž by bylo víc lidí jako je Marek Eben, který dokáže působit tak pozitivně a hosté mu velice často děkují jak se cítili příjemně a že je překvapoval otázkami. ()

gabin(a)

Musím se Vám k něčemu přiznat. Miluju Marka Ebena. Měla jsem to štěstí se s ním potkat a můžu s klidem napsat, že jak je sympatický v televizi, tak je bezvadný i naživo. Jinému by stačil jen zlomek jeho popularity a všeobecného uznání, aby totálně zblbnul. Ohromující výčet jmen za "Hrají". Nejvíc se mi líbil díl s Johnem Cleesem. Musím se Vám totiž přiznat i k tomu, že miluju Johna Cleese:-) ()

Nautila

Eben mi osobně vadí, nejvíce tím falešným úsměvem a příliš přehnaným a hraným zájmem. Ale s tolika hosty se asi není čemu divit. Ale není to o Ebenovi, ale o hostech. Někteří se dokáží pořádně rozpovídat a plove-li se zrovna někdo pro mě zajímavý, ráda se taky sednu a poslouchám. Dobrá atmosféra, inteligentní hosté i otázky, osobní a nebulvární. Člověk se vždy dozví něco zajímavého z úst svého oblíbeného umělce. ()

Elyon

Wow, musím říct že je to úžasný pořad! Nejvíc mě mrzí, že nemůžu nikde sehnat starší díly, hrozně ráda bych viděla díly například s takovým Quincy Jonesem, Dalajlamou nebo Christopherem Leem. Jo a ať konečně někdo pozve Whoopi Goldbergovou, divím se, že jsem jí tam nikde neviděla, když je to tak slavná a skvělá herečka.:) ()

• Několik desítek rozhovorů bylo vydáno knižně. Ve zvukové podobě na CD vyšly u vydavatelství Lotos. (Zdroj: wikipedie.cz)
    (Kmotr76)
  • Televizní pořad získal svůj název podle nově zrekonstruované Občanské plovárny, kde se také natáčely první díly. Ačkoliv se pořad přesunul po několika dílech do klubu Avion, název mu zůstal stejný. (P. J. D.)