Výkonný pracovník v reklamní agentuře Charles Schine (Clive Owen) je jen dalším člověkem z Chicaga, který každé ráno běží na vlak v 8:43, aby se dostal včas do práce. Když jej ale jednou nestihne a díky tomu se setká s Lucindou Harris (Jennifer Aniston), jeho život se nenávratně změní. Lucinda je šarmantní, krásná a svůdná. Přestože jsou oba v manželském svazku a mají děti, jejich vzájemná přitažlivost je neodolatelná. Společné obědy brzy přejdou v koktejly po práci a zanedlouho se už oba ocitají v hotelovém pokoji. Jejich zdánlivě bezchybný vztah se však radikálně změní v okamžiku, kdy do pokoje vtrhne brutální cizinec LaRoche a začne oba milence ohrožovat pistolí. Poměr se brzy změní v noční můru, která je mnohem nebezpečnější a násilnější, než si dokázali představit. Charlesův život začne být brzy plný podvodů, vydírání, násilí a zločinu. Vzhledem k nemožnosti svěřit se své ženě nebo kontaktovat policii se stává vězněm ve světě, který nepoznává, a v němž není po jeho předchozím životě ani památky. (oficiální text distributora)

swamp

Docela zajímavý thriller s Clivem Owenem v hlavní roli. Místy má pozornost trochu upadala, ale vždy, když se na scéně objevil Vincent Cassel, šlo to nahoru. Jo... a celou pointu jsem odhadl už po znásilnění, což mi trochu znehodnotilo moment překvapení, ale těžko říct, zda je to problém můj či tvůrců. :P ()

Vojtino

Takový lepší televizní film s hvězdným obsazením. Pěkně natočené, pěkná hudba a klasicky parádní Cassel, ale děj je plný trhlin a navíc velmi předvídatelný, a tak to velké množství všelijakých twistů prostě nefunguje. Navíc mám pocit, že divák nemůže jakkoliv sympatizovat s hlavním hrdinou, což mělo v mém případě za následek celkový nezájem o to, jak film skončí. ()

Aluska88

Námět a pointa celého příběhu byla velmi dobře a dynamicky zpracována. Odhalení skutečností pro mě bylo docela překvapivé a lehce šokující. Mnozí zřejmě vytušili již dříve, jak se věci mají, ale mě vše bylo vyjasněno až teprve v oné scéně. Film obsahuje spoustu skvělých scén a dialogů. Uvažuji však, jaká by Hra s nevěrou byla bez přítomnosti Clivea Owena a Vincenta Cassela. Pánové jakoby se předháněli v tom, kdo bude skrze obrazovku vysílat silnější charizmatické výboje:) Oba jsou uchvacující, ale Vincent, to je prostě démon. ()

Roman.Ticka

Je mi úpřimně líto mužů, kteří se dostanou do manželského vakua, přehlíženi svou ženou, zvlášť pokud mají nemocné dítě. Tady je jen krůček k osudové chybě ve jménu magické Změny. Kam nemůže ďábel, strčme ženu, taky nic nového. Nejlepší scéna filmu bylo hromadné vyřízení účtů v hotelovém pokoji, to je dost málo. Nemůžu si pomoct, ale Cliveovy role hledače, tápače a hodného hajzla, jsou už dost nudné a ohrané. Neumím si ho představit v komedii nebo v akčním filmu. Takže mě spíš zajímá School bus, jak daleko asi jezdí. Zřejmě daleko. ()

Enšpígl

Hned na začátek se taky jako ostatní uživatelé musím pochlubit, že jsem uhodl pointu a troufnu si říci, že jsem ji uhodl jako první na světě, protože film ještě nezačal a mě už to bylo jasný. Film měl vynikající tempo a napětí a zůstal ve mě nahlodaný červíček, že až se v realu na mě nějaká žena usměje a nebo mě dokonce pozdraví či jinak mě osloví, jestli ji nemám rovnou odprásknout. Pro jistotu, aby nebyla žádná podobná zápletka. Díky vynikajícímu hereckému výkonu Cliwa Owena jsem měl totiž pocit, že tohle se mě určitě taky stane . Kdyby nebylo nastovovaného konce dal bych téhle hře plný počet hvězdiček. Tak mě napadá, viděl tenhle film pan premiér Topolánek, než začal svou hru s nevěrou s poslankyní Talmanovou ?? ()

• Producent Lorenzo di Bonaventura čítal obsah knihy Jamesa Siegela počas vianočných sviatkov. Nemohol sa od nej odtrhnúť a hneď si ju predstavoval ako film. Keď zistil, že práva na sfilmovanie sú ešte voľné, hneď ich zakúpil. (ash99)
  • Švédský režisér Håfström snímkem v podstatě debutoval v mezinárodních vodách. Do té doby natočil několik televizních projektů, drama Ondskan (2003) s nominací na Oscara v kategorii Nejlepší zahraniční film, či zatracovaný horor Duch jezera (2004). (imro)