Mít vždy dobrou trefu a zůstat naživu, o to tady vlastně běží... Jason McCullough dávno plánuje svůj odjezd do Austrálie, a jen shodou okolností se pak na cestě náhodou ocitne v městečku zlatokopů Calendar, kde zrovna příliš nevládne klid a pořádek. Spíše si tam každý dělá, co chce a často přitom jde o život. Místní starosta Perkins s dalšími zástupci právě hledají náhradníka za zabitého šerifa. Vhodným kandidátem se díky svému přesvědčivému umění pistolníka stává Jason. Ten pak spolu s vykutáleným pomocníkem Jakem začne řešit po svém problémy s pořádkem ve městě. Na prvém místě se musejí vypořádat s místní bandou zločinců… Divácký, komediálně laděný western natočil herec, scenárista a režisér Burt Kennedy, tvůrce snímků Honáci, Vůz plný zlata, Vlakoví lupiči. Jeho příběh využívá klasických westernových prvků a situací s komediální nadsázkou, vtipem a humorem. Úlohu neohroženého Jasona McCullougha ztvárnil James Garner (známý z filmů Velký útěk, Souboj u El Diablo, Grand Prix, Vesmírní kovbojové a Maverick). (Česká televize)

Robbi

První western, a je lhostejné, že to zrovna byla komendie hodně vtipně koketující s parodií, který jsem jako dítě viděl v kině. To už dnes bohužel neexistuje, jako se mi zdá, že neexistují vtipné a dobře koukatelné parodie. Tehdy jsem také nevěděl, že James Garner mě oslní v Grand Prix, v hlavě mi tenkrát zůstalo plno momentek (například hořící šaty hlavní hrdinky) a replik, z nichž některé se tu objevily. Rád přidám dvě další. Otec a bratři Denbybo se pokoušejí Joea osvobodit a nemohou vytrhnout mříže. Otec: "Ty mříže držej jak evangelium!" Joe: "Taky jsem je pomáhal zdít!". A před útokem Denbyho tlupy dává otec Denby jednomu ze svých synů váček se slovy: "Schovej mi můj umělej chrup, kdyby náhodou něco." Následuje přestřelka, při níž pistolník vyndavá z kapsy na prsou pytlík a nadšeně haleká: "Tati, tvůj umělej chrup. Zachránil mi život!" ()

freyinec

Těžko se mi hodnotí, neustále mě to nutí porovnávat s žánrově podobným Limonádovým Joem, což samozřejmě tahle americká taškařice prohrává na plné čáře. ()

joelly01

Slovy puberty = opravdu LUXUSNI westernova parodie. A ja krome vinnetoua nemam westerny rada. Ale toto bylo dobre, toto bylo fakt dobre, hodne jsem se u toho pochechtavala a u nekterych scen si velmi nahlas smala! (nepodarene vysvobozovani z veznice): Pro me takovy mensi znovuobjeveny poklad. Pamatuju si, ze jako dite jsme se s bratrem u tohodle filmu valeli smichy, takze kdyz se mi ted dostal pod ruku (film, ne bratr, toho blba pojedu zmlatit az tak za mesic), tak jsem byla zvedava jestli je to fakt dobra komedie, nebo jen mladicke poblouzneni a "velke oci" ditete, kteremu rodice televizi moc nepovolovali. Funguje to. Porad to funguje. ()

Comida

Příjemná westernová komedie u které jsem se i poměrně dosti nasmál. Herecké obsazení mi společně s hudbou a skvělou pohodovou atmosférou sedlo. Pro fanoušky westernů se jedná o skvělý film, a ti kteří kovbojky nemusí se myslím taky budou bavit. Jen když dojde na vážné scény je to krapet horší, a ta přestřelka by mohla být lepší. Jinak jsem nadmíru se snímkem spokojen. 8/10. ()

topi80

Když musí vedení města uspořádat pohřeb týpka, který byl zastřelen ještě dřív, než si po svém příchodu stihnul vybalit kufry, je jasné, že město potřebuje šerifa. Skvělá westernová oddychovka, kde všichni hrají s vážnou tváří, ale trousí ze sebe jednu hlášku za druhou. ()

Quendi

Tohle je dokonalost sama. Od vězení, co nemá mříže, přes vypečené radní města až k prvotřídnímu šerifovi, který je v podstatě na cestě do Austrálie. Polovina hlášek z tohohle filmu by se mohla tesat do kamene. ()

MarkHoppus

Tenhle western je opravdu přesně jak ho mám rád. Skvělá atmosféra vyladěná příjemnou dávkou humpru k tomu sympatičtí herci a máme na světe jeden z nejkvalitnějších westernů sedmdesátých let. ()

PlayEasy

Velmi vtipná westernovská podívaná, která vypráví o jednom pohodářském budoucím šerifu (James Garner) jak je na cestě do Austrálie, ale aby si něco vydělal tak se zastaví v díře kde pozná lásku, nepřátele, kamaráda a to vše je podané v extrémně vtipném westernu, u kterého by se i největší mrzout musel držet:) 80% ()

Stejšn

Ona to není parodie. Není to ani komedie, je to prostě veselý film. Neválím se u toho smíchy, dokonce se ani nesměju a vlastně ani nepousmívám. Ale mám při sledování dobrou náladu a to úplně stačí. Skvělý český dabing. ()

route60

Podporujte svého šerifa je skvělá Westernová parodie na kterou se dá koukat i po mnoha létech od svého vzniku, kéžby aji dnes někdo natáčel koukatelné parodie. ()

Fíma

Nejlepší americká westernová komedie všech dob. Tedy alespoň já lepší neviděl. Vězení bez mříží (ne to, jak se sem tam snaží někdo prosazovat dnes) je prostě pecka. Navíc pochvala za dokonalý dabing. ()