Některé děti to nemají doma jednoduché. Zatímco osmiletý Vítek Koudelka má dva tatínky a dvě maminky, jeho spolužačka Amálka Rychmanová má tatínka jednoho a vidí ho jen jednou za měsíc, protože je záchranářem v Alpách. To vadí také její mamince, baletce Anně, která by chtěla, aby konečně byli normálně fungující rodina. Když Luboš přijede domů o čtrnáct dnů dřív, odmítne jet Amálka na školu v přírodě. Jenže když se táta vypraví do školy, aby ji omluvil, dopadne to tak, že s třídou pojede nejen Amálka, ale také on. Ještě předtím se rodina i s Vaškem vydá k dědovi Pepíkovi, který je k sobě vylákal pod falešnou záminkou, že se žení. Zatím je sice svobodný, ale o nápadnice nemá nouze. Snaží se ho totiž ulovit nejen sousedka Bobulová, ale také starostova sekretářka Julča. Luboš s Amálkou odjíždějí s tím, že se za tři dny vrátí a všichni se sejdou u dědy, který pro změnu odjíždí do Prahy na počítačový kurz. Jenže během výletu se vychovatelka Boženka zraní a Luboš musí zůstat déle. Děti ho sice zbožňují, ale věčně mrzutá učitelka Alice není s ničím spokojená. Naštvaná je také Anna, která po návratu třídy zahlédne Luboše s Alicí a je přesvědčená, že spolu něco mají. Pohádá se s ním a řekne mu, že se chce rozvést. Snadné to nemá ani Vítek, který má sice čtyři rodiče, ale ani jeden nevěnuje pozornost tomu, co by chtěl. A dědovi přibude ke dvojici nápadnic ještě svérázná učitelka Kája. Situace je stále zamotanější a šťastný konec v nedohlednu. (TV Nova)

lubica1995

Určite poznám aj omnoho lepšie komédie, ale túto by som neradila medzi tie horšie. Patrí k tým lepším. Dá sa to pozerať. ()

Tomik9

Rodinná komedie kde si asi kdejaká rodinka přijde na své, od babičky přes maminku až po malinkou Aničku se všichni zasmějí, přijde happyend, vypnou televize, zhasnou světlo a půjdou spát, film funkci splnil. ()

lu1

Pokaždé když dávají tenhle film se ptam, kdo přinutil M. Etzlera delat vsechny ty trapne veci...a o Nadence ani nemluvím, je to utrpení. ()

Fracek odpad!

Kdybych chtěl strávit čas u filmu a pak si za to mlátit ovladačem po hlavě, pustím si tuto zábavnou, vtipnou a hlavně rodinnou komedii. ()

weca

Ne, tak tohle se vážně nepovedlo. Trpěl jsem celý dvě hodiny. Vážně mě nenapadá nic, co by se mi tam líbilo nebo co by mě pobavilo. Žid Mádl, půltunová rádoby rozverná Konvalinková by zasloužila ránu jateční pistolí do zátylku, a o tom, jak moc mě tam sral Postránecký, už psát radši ani nebudu. A jedno obrovský wtf za Dana Nekonečnýho. ()

FauSSt

ono nebola by to až taká sračka ak by to nelámali cez koleno s polenami ako Vojtek a Dan Nekonečník...ale aj tak je to celé tak agonicky dosť na chuja ()

kodwin

Tenhle film neměl vzniknout, zbytečně hyzdí odkaz Velryby a Polepšovny. Jedna hvězda je za Postráneckého, který občas pobaví. Jinak špatný casting, špatný příběh. ()

ondra.p

Opravdu jsme se dostali od komedií typu Marečku, podejte mi pero až sem? Pár světlých momentů film má, i jsem se zasmál, takže osamělý večer u piva se s tím vyplnit dá. Ale rozhodně žádný zázrak.Když přihmouřím obě oči, tak mi to vychází na 30%. ()

BlackDemon odpad!

Toto bolo tak dementné, že to už asi dementnejšie byť nemôže. Extrémne zlý film, za ktorý mala Poledňáková zaplatiť každému divákovi, ktorý tú hrôzu dobrovoľne videl. Toto je ešte väčšie dno ako porevolučné filmy Víta Olmera! ()

Nessak

Komedie je pro mě jako jízda po tobogánu - rozzářený úsměv a pocitově strašně rychle od začátku ke konci. Jak se krotí krokodýli je jízda po strááášně dlouhé skluzavce vylepené brusným papírem v manšestrákách, kdy Vás někdo ještě násilně tlačí do zad. Herci hrajou skvěle - jen to sakra skřípe na úrovni scénář, režie - paní Poledňáková máme nové století.. Po letech ale přesto přidávám na druhou hvězdu. Málem bych zapomněl - nechybí tragická verze product placementu aneb lopatou přes hubu hele hele Cappy, Mentos, Mitsubishi... ()

PEPR

Když jsem viděl film poprvé, bylo to popravdě velké zklamání. Ale postupem času se mi tento film líbí více a více. Ano má se jednat o volné pokračování filmů "Jak vytrhnout velrybě stoličku" a "Jak dostat tatínka do polepšovny". A protože se jedná o "volné" pokračování, nelze srovnávat jak herecké obsazení původních filmů, tak ani časovou linku, která by silně neodpovídala. Takže pokud vezmu v úvahu výše uvedené, za mě se jedná o krásnou rodinnou komedii. ()

Sa.sa

Je to taková šílenost, až je to hezký... Prostě komedie na oddych a pokoukání, nic víc nic miň... Jinak některé scény se opravdu povedly, u některých je to horší, ale co jako celek je to v pohodě... Dost zase nechápu tak nízké hodnocení 37% :/ proč..?! ()

foehr odpad!

Kdyby někdo hodnotil dekády podle filmů a porovnal dětský filmy z  normalizace s tímhle, vyšlo by mu, že normalizace byla nádherná epocha, zatímco počátek 21. století opravdové bezčasí a beznaděj. ()

Thalin

Jedinou sympatickou a vcelku zábavnou postavou je tu dědeček v podání Postráneckého. Zbytek je nemastný, neslaný, nesympatický a nudný stejně jako celý film. ()

Ajfist

Výborná komedie pro celou rodinu.Tady tradičně dobrý filmy jsou těžce podhodnocený.Když se vám takové filmy nelíbí,tak na ně nečumte a nehodnoťte je.Pro mě je třeba Městečko South Park taky kravina na entou a tady to má úspěch. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková