Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Žít naplno, jenom tady a teď. Filmové zpracování slavného muzikálu ověnčeného Pulitzerovou cenou... Muzikál Rent měl premiéru v roce 1996 na Broadwayi a zaznamenal fenomenální divácký úspěch. Jedná se o netradiční rockový muzikál Jonathana Larsona, který volně vypráví příběh klasické Pucciniho opery Bohéma. Na broadwayských jevištích vydržel dlouhých dvanáct let a jako jeden z prvních představil na scéně homosexuální a bisexuální postavy. Mírně upravený děj představil v roce 2005 stejnojmenný film v režii Chrise Columbuse. Ten zachycuje život skupiny mladých kontroverzních umělců během jednoho roku v bohémské newyorské čtvrti East Village. Mladí vyděděnci se snaží přežívat ve zrádném světě peněz, drog a AIDS. V hlavních rolích se představila většina členů původního broadwayského obsazení, výjimku představují pouze Rosario Dawsonová a Tracie Thomsová. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (83)

anniehall 

všechny recenze uživatele

Nejdříve jsem viděl záznam derniéry divadelního představení přímo z Broadwaye. Bylo to, jako blesk z čistého nebe. Příběh mě úplně pohltil, jednotlivé skladby uchvátily, herecké provedení mě ohromilo. Zkrátka - zamiloval jsem si Bohémy na první pohled a poslech a to jsem jinak k muzikálům téměř netečný. Filmová verze, pod taktovkou Chrise Columbuse, se ke mně dostala až jako druhá. A bohužel pro ni, emoční dopad na mně už nebyl tak intenzivní. A to hned z několika důvodů. Za prvé - obrovské odevzdání se rolím a nefalšované emoce na scéně, kdy herci nehrají ale spoluprožívají každé napsané slovo, což bylo ještě podpořené tím, že šlo o derniéru - se ve filmu samozřejmě vytrácí. Za druhé - spousta písní ve filmové verzi chybí a lehce odlišné je i aranžmá většiny kousků. Za třetí - spousta věcí a zákonitostí, která funguje na divadle a přijímáme je jako úzus a divadelní zkratku, ve filmu fungovat přestává a občas se stane, že příběh působí spíš jako sled klipů, který se sice nakonec spojí do příběhu, ale ten už nevyznívá tak opravdově. A co je nejdůležitější, u filmu mi scházel ten intenzivní prožitek - teď a tady ...no day, but today... Katarze se dostavila u obou verzí, slzy jen u té divadelní. Takže bohužel pro Columbuse, ale se vší úctou k němu už za to, že se do téhle látky pustil, jeho filmová verze je jen za čtyři hvězdy a to ještě s odřenýma ušima. Přes to přese všechno: Viva La Bohéme! ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

Larsonův “životopis” Tick,Tick…Boom! se mi svého času na Netflixu dost líbil, takže když teď byla možnost shlédnout adaptaci jeho nejslavnějšího díla - muzikálu Rent, neváhal sem a i když sem asi čekal trochu víc a žádné velké nadšení se nedostavilo, milovníci muzikálů budou spokojeni. Obsazení je slušné, příběh dobrý, atmosféra má správný devadesátkový feeling a některé písničky jsou celkem chytlavé. Přesto to ale dohromady na mě nezafungovalo tak jak sem čekal. Ztráta času Rent určitě není, ale jako někdo kdo muzikály úplně nevyhledává, v připadě nutkání si nějaký pustit raději sáhnu jinam…60% ()

Reklama

Wendy 

všechny recenze uživatele

Vidím to, slyším to, a všechno, co po těch dvou týdnech vím je, že poslouchám soundtrack od Jonathana Larsona pořád dokola v čele se Santa Fe, La Vie Boheme a Light My Candle. Vidím to podruhé, potřetí, a všechny nedostatky filmu nahrazuje hudba. Dříve neoblíbeného herce si zamilovávám, pak zase jiného, a nakonec mi přirostou k srdci všichni. Zjišťuju, že existuje původní muzikál na Broadwayi (poslední představení 7. září 2008!), kde hráli všichni herci z filmu až na Rosariu Dawson a Tracii Thoms. Poslouchám původní nahrávku z divadla, obsahující asi patnáct písní navíc (více Santa Fe motivů!), a to mi musí stačit. Na závěr trocha nejsubjektivnějšího hodnocení: zbožňuju to. Kvůli tématu, kvůli hudbě a vůbec. A ty filmové 4* jsou za to, že toho tolik vynechali a změnili... ()

cab 

všechny recenze uživatele

Muzikal o skupine umelcu zijicich na pokraji chudoby v New Yorku v poslednich dekadach 20.stoleti. Pekna hudba i texty dohromady s jedinecnosti kazdeho jedince slibuje skvely zazitek, ale i pres urcitou kontroverzi se mi nedostal pod kuzi a velky pocet postav zabiji plynulost deje, i kdyz vice nez dvouhodinova stopaz dava dost prostoru. Za zkousku to stoji. 60% ()

Falko 

všechny recenze uživatele

Moj oblubeny reziser rodinnych filmov Chris Columbus (SAM DOMA 1,2, MRS. DOUBTFIRE - OTEC V SUKNI alebo prve dve casti HARRYHO POTTERA) si odskocil na uplne iny zaner a to na narocny muzikal. Ja osobne obdivujem choreografiu pri muzikaloch, ako vsetky tance spolu so spevom musia do poslednej sekundy zapasovat spolu s hudbou. Pri muzikali ROCKY HORROR PICTURE SHOW som si oblubil alebo vytipoval jednu pesnicku a aj v tomto muzikali sa mi pacili asi tak dve. Tie ostatne boli na mna az prilis rockove, alebo sa mi jednoducho nepacili. Ale na druhej strane mal celkom pekny pribeh o mladych ludoch, ich problemoch s platenim najmu alebo s laskami, pricom sa film odohraval v priebehu jedneho roka od 24.12.1989. Pacil sa mi napr. tanec a spev na stole v restauracii, kde na moje prekvapenie si spomenuli i na Vaclava Havla. Rosario Dawson si zahrala aj vo filmoch KIDS, MUZI V CIERNOM 2, 25 HODINA, VITAJTE V DZUNGLI alebo v SIN CITY a Taye Diggs napriklad vo filmoch GO, DOM NA HAUNTED HILL, EQUILIBRIUM alebo CHICAGO... 10.07.2008 ________ Anthony Rapp - (Mark Cohen) +++ Adam Pascal - (Roger Davis) +++ Rosario Dawson - (Mimi Marquez) +++ Jesse L. Martin - (Tom Collins) +++ Wilson Jermaine Heredia - (Angel Dumott Schunard) +++ Idina Menzel - (Maureen Johnson) +++ Tracie Thoms - (Joanne Jefferson) +++ Taye Diggs - (Benjamin Coffin III) +++ Hudba: Rob Cavallo, Doug McKean, Jamie Muhoberac, Tim Pierce +++ Produkcia: Robert De Niro +++ ()

Galerie (46)

Zajímavosti (20)

  • Některé věci, které vidíme ve filmu, ve scénáři vůbec nebyly. Původně se jednalo o improvizace herců, které se režisérovi tak zalíbily, že se rozhodl je ve snímku nechat. Jde např. o Collinsovo "Merry Christmas, bitches" a odhazování kabátů v "Tango: Maureen". (Wendy)
  • Během "Today 4 U" Angel (Wilson Jermaine Heredia) skočí na stůl. Wilson Jermaine Heredia provedl tento skok dvakrát -  první je použit ve filmu, při druhém narazil koleny do hrany stolu. (jajush)

Související novinky

Další biografie na obzoru

Další biografie na obzoru

13.08.2008

Amerika posledních pár měsíců žije volbami a tím, že je tu dost reálná možnost, že se prezidentem momentálně asi nejmocnějšího státu na světě stane Afroameričan. Politika zkrátka hýbe celým USA a… (více)

Reklama

Reklama