Reklama

Reklama

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže

  • Česko Piráti z Karibiku 2: Truhla mrtvého muže (více)
Trailer 2

V tomto dobrodružném a velkolepém pokračování filmového hitu z roku 2003, které vzniklo opět pod vedením producenta Jerryho Bruckheimera a režiséra Gorea Verbinskiho, je kapitán Jack Sparrow znovu lapen ve spletité síti záhrobních intrik. Prokletí Černé perly se mu sice podařilo zlomit, avšak nyní musí se svou posádkou čelit mnohem děsivější hrozbě - ukáže se, že Jack se upsal krví legendárnímu Davymu Jonesovi (Bill Nighy), který je vládcem oceánských hlubin a kapitánem tajemné lodě BLUDNÝ HOLANĎAN, jíž se v rychlosti a schopnosti rychlého zmizení nedokáže vyrovnat žádná jiná loď. Pokud se Jackovi nepodaří najít způsob, jak se z této faustovské dohody vyvázat, bude nucen strávit celý posmrtný život jako otrok v Jonesových službách. Překvapivý vývoj událostí přeruší svatební plány Willa Turnera a Elizabeth Swann, kteří se znovu ocitají ve víru Jackových dobrodružství, během nichž dojde na strhující souboje s mořskými monstry, nepřátelský naladěnými ostrovany a výstřední věštkyní Tiou Dalmou (Naomie Harris) a dokonce i na tajemné setkání s Willovým dlouho ztraceným otcem Štruplem Billem (Stellan Skarsgard). Mezitím si nemilosrdný lovec pirátů lord Cutler Beckett (Tom Hollander) z Východoindické společnosti začíná brousit zuby na bájnou Truhlu mrtvého muže. Dávná legenda praví, že ten, kdo se truhly zmocní, bude moci ovládnout Davyho Jonese a celou jeho posádku - a Beckett chce této obrovské síly využít k tomu, aby jednou provždy očistil Karibik od všech pirátů, kteří jej křižují. Časy se mění a skutečnými loupeživými piráty se pomalu stávají draví obchodníci a úředníci... zatímco staromódním bukanýrům jako je Jack, kterému jde především o dobrodružství a nespoutaný způsob života, hrozí vymření. (Magic Box)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (982)

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Ted Elliott, Terry Rossio .. WTF !? Kouzelný dědeček Jerry Bruckheimer si opět vykouzlil kasovní pohádku gigantických rozměrů, ALE ... K megalomanskému a nesoudržnému pokračování úspěšných a svěžích Pirátů z Karibiku mam podobné připomínky, jako k druhému dílu Ice Age. I zde se nachází ústřední postava, která sice neměla původně být tou hlavní, ale bodovala a doslova si ukradla film pro sebe - ano, Jack Sparow a Scrat mají hodně společného. Byl tím zajištěn obrovský úspěch (a příjem) a vše ústřední v druhém díle bylo vsazeno jen na jednu kartu (resp. na více v případě Pirátu, ale to už bych byl zpět u jejich nekonzistence a roztříštěnosti). Ovšem ani prvoplánová salva gagů a více méně humorných (pod)částí, na kterých druzí Piráti staví všemožný balast, nepřináší ve výsledku kýžený efekt spokojenosti a spíše tímto postupem film uvadá a topí se ve vlastní vatě. Nebýt těch několika velmi světlých momentů (a Keiry :-*), neváhal bych i sem přihodit dvě šedivé hvězdy, jako právě Době ledové. A to jsem měl Piráty tak rád.. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Piráti z Karibiku se stali poněkud nečekaně nejúspěšnějším pirátským filmem za posledních 25 let poté, co příslušný žánr dokonale zdiskreditovaly béčkové romantizující ptákoviny druhořadých režisérů. Piráti z Karibiku byli totiž natočení s lehkostí, vtipem a originalitou, do jejich výroby až tak dalece nezasahoval producent, takže štáb měl volné ruce a např. Johnny Depp si mohl dovolit svoji prazvláštní hereckou kreaci, kdy podal pirátského kapitána jako hippíka, co právě vykouřil jointa. Na pokračování už je ale vidět, jak moc studio od filmu očekávalo, a to chtění dostát závazkům se na snímku nepříznivě projevilo. I přes velký rozpočet, totožné obsazení a všudypřítomnou snahu je to těžkopádnější, přeplácané a ve výsledku film nedrží pohromadě. Zvlášť když nemá narozdíl od svého předchůdce svůj příběh zakončený pointou a nejenže si nechává vrátka pro další pokračování, ono je to spíš jako epizoda ze seriálu, která končí pozvánkou k dalšímu dílu přeseknutím v napínavé scéně. Některé scény, jako např. souboj v rozvalinách starého mlýna a následná šermovačka mezi lopatkami utrženého mlýnského kola, ale patří k parádičkám, které by ozdobily každý špičkový blockbuster. Celkový dojem: 60 %. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Nemůžu dát méně jak za 5 to prostě nejde. Mám pro filmy odehrávající se v karibiku slabost. I když podle mě si to tento film zaslouží. Nemá smysl porovnávat tenhle film s jedničkou každý hned vyskočí s tim že jednička byla lepší. Byla, ale v tomhle filmu je zase víc akce. Například boj na mlýnském kole, který byl fantastický. Tenhle film bohůžel ponese špatnou pověst v nejmenovaném karibském ostrůvku, kde se to odehrávalo. Místní obyvatelé se ohradili tím, že nechtějí vypadat ve filmu jako kanibalové bohůžel tvůrcům to bylo jedno. I místní doufali, že jim trochu pomůžou s výstavbou silnic bohůžel nedostali ani vyndru a tvůrci ostrůvek naprosto zdevastovali i s jeho ekosystémem. Co naplat Hollywood je bohůžel na prvním místě. Jinak Johnny Depp byl naprosto dokonalý. Role kapitána Jacka Sparrowa se k němu náramně hodí a on to ví. Je vidět, že si dali velkou práci s maskami, ale nakonec se to vyplatilo. Na tenhle film jsem šel po dlouhých dvouch letech do kina, je vidět že se to vyplatilo a už se nemůžu dočkat, ale i trochu obávat s čím novým příjdou ve třetím pokračování jelikož konec je více než otevřený. ()

Hakha 

všechny recenze uživatele

Abych vyjádřil svoje očekávání, tak první díl považuji za parádní letní oddychovou blockbuster-ovku a trailer na nové pokračování jsem si pouštěl nespočetněkrát…. tím pádem bylo moje očekávání obrovské… a o to více jsem byl zklamán. Akce je samozřejmě opět nejkvalitnější perlou tohoto dílu, ale když se přechází na dialogové sekvence, tak nemají čím zaujmout a nudí... teď musím jen doufat, že se třetí díl neponese ve stejném duchu... ()

Lateef 

všechny recenze uživatele

Co je posláním druhých dílů?? Nabídnout všeho víc, většinou ale na úkor příběhu... i zde tomu tak je... výprava ohromuje svou precizností, Bludný Holanďan je dokonalý atlas bezobratlých měkkýšů a mořských řas... vizuální efekty nejsou špičkové, ale rozhodně nadprůměrné (valící se obří mlýnské kolo nemá chybu, gigantický kraken z hlubin působí až moc digitálně)... víte, co si Davy Jones nebude přát pod stromeček??... stoprocentně holící břitvu!!... má totiž místo plnovousu inteligentní plnochobotnici, která na požádání zahraje krátkou skladbu na varhany... to se zase jednou maskéři a počítačoví mistři vyřádili a Billa Nighyho poznáme maximálně podle jeho charismatického hlasu... každý obyvatel Bludného Holanďana má vtisknutý znak některého mořského tvora... proto tu třeba potkáme piráta s očima metr od sebe - až moc se totiž podobá žraloku kladivounovi!... to proč tolik fandů usedlo s pikslí popcornu a ledovým pitím před stříbrné plátno, je bezpochyby kapitán Jack Sparrow, kterému vdechl nezapomenutelným způsobem život opět Johnny Depp... a stejně jako v Prokletí Černé Perly i zde podává ohromný výkon - jeho gestikulace, obličejové grimasy a cílené hlášky jsou jako šípy, které našly svůj cíl - naší bránici. A konečně příběh... Gore si ukrojil sousto, které by nepozřel ani kraken a snaží se odvyprávět moc věcí najednou - kdyby nechal půlku scénáře ležet v posledním šuplíku pracovního stolu, zkrátil stopáž na 120 minut, vysázel bych mu 5 nejjasnějších hvězd... naštěstí příběh poutá akční formou, ve filmu se pořád něco děje, a proto i těch 150 minut uplyne dřív, než stačíte prvně zívnout... musím upřímně říct, že už teď se těším, až společně s piráty popluju na Konec světa, kam nás tak galantně pozval svým pětivteřinovým výstupem Geoffrey Rush!225 miliónů dolarů(rozpočet)/1064 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/307 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí) ()

Galerie (184)

Zajímavosti (64)

  • Johnny Depp (Jack Sparrow) za film dostal tehdy rekordní honorář 74 miliónů amerických dolarů. Podobně vysokou částku si předtím vydělal i Tom Cruise za film Mission: Impossible II (2000), kde ztvárnil hlavní roli Ethana Hunta a zároveň byl producentem. (luxik007)
  • Naomie Harris (Tia Dalma) ve stejnou dobu natáčela i film Miami Vice (2006). Všechny její scény tedy byly natočeny o víkendech. (Kulmon)

Související novinky

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

10.07.2011

V rozsáhlém interview pro magazín Esquire Daniel Craig tvrdí, že thriller The Girl with the Dragon Tatoo (u nás film půjde pod stejným názvem jako předloha a švédská adaptace, tedy Muži, kteří… (více)

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (více)

S kolty na upíry

S kolty na upíry

18.12.2008

Tento týden jsme psali výhradně o komiksových adaptacích. Dnes tady pro změnu máme... ehm, komiksovou adaptaci. Korejskou „mangu“ Priest (u nás vyšla jako „Kazatel“ – pozor, nezaměňujte s Preacherem,… (více)

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky

26.02.2007

Rozdáno. Až na pár výjimek (jako například kategorii Nejlepší zahraniční film) se moc překvapení v letošních Oscarech neudálo. Nejvíce Oscarů, konkrétně v těch nejsilnějších filmařských kategoriích -… (více)

Reklama

Reklama