Tian xia wu zei

• Čína 天下无贼 (více)

Rozhádané milenecké duo profesionálních zlodějů, naivní prosťáček převážející šedesát tisíc v hotovosti a organizovaná skupina zlodějů pod vedením velmistra daného řemesla – ti všichni se sejdou ve vlaku během dlouhé jízdy z čínského vnitrozemí. V tomto filmu zloději nejsou odpudiví vyvrhelové. Mají naopak podobu šarmantních gentlemanů a osudových dam a jejich praktiky jsou jak moderně rafinované, tak romanticky idealistické. Promyšlený scénář, důmyslné žánrové spojení napětí, humoru a romantiky společně s charismatickými postavami obsazenými hvězdnými herci v čele s hongkongským Andy Lauem (Volavka, Klan létajících dýk) a s precizní režií dávají dohromady asijský kasovní trhák pro každého diváka. (FebioFest 2006) (oficiální text distributora)

maty39

Věřím, že si World without Thieves své fandy najde, ale mnou jen tak zlehka prošuměl. Nemohu říct, že bych se nudil, nebo že by herci, režisér a kameraman byli bez talentu, ale nějak mě to nechávalo chladným. ()

Martyr

Vcelku pozeratelná a o málinko viac ako priemerná zlodejina. Zápletka úplne jednoduchá a nejaké dramatické momenty som nepostrehol vôbec takže ako drámu by som to nazval ťažko, skôr ako príjemný rodinný filmík na nedeľné popoludnie s "kúzelníckymi" trikmi, kde vyniká Andy Lau. Až sa mi nechce veriť, že existujú takí dobrí a hlúpučkí ľudia ako obeť :) Tých 84 % je dosť prehnaných 65% ()

Lucretius

Čínského filmařského stylu má v sobě Tian xia wu zei tak akorát. Dost na to, aby vůči holywoodským heist filmům působil nezvykle, svěže a vytvářel určitou žánrovou nejistotu, ale zároveň zůstal zábavný a koukatelný (pokud člověku nevadí asijské přehrávání). I přes spoustu známých jmen působí spíš sympaticky skromněším dojmem. Potěší též, že v drobnostech jde spíš proti oficiální ideologii, než že by ji podporoval. Mezi 3 a 4 hvězdami. ()

joseee

Z príbehu zostal len patetický a málo uveriteľný blábol, zatienený veľkolepou čínskou predvádzacou m@sturbáciou. Film je napriek tomu užitočné si pozrieť, aby človek pochopil, kde sa Čína v súčasnosti pohybuje. ()