Medzi regálmi bájneho obchodu Quick Stop, v ktorom dvaja flákači Randall a Dante zabíjajú deň táraním o sexe, preberaním Hviezdnych vojen, čítaním komiksov a zhúleným meditovaním nad podstatou bytia. Kevin Smith sa vracia na miesto svojho kultového debutu, kde jeho hlavní hrdinovia dospievajú do kristových rokov. Je čas si rozmyslieť, čo ďalej. Voľné pokračovanie úspešného filmu Jay a mlčanlivý Bob vracajú úder... (oficiální text distributora)

ditrue

Cival to napsal trefne: "film ktery chodi za existencialnimi moudry pres znasilnovani zvirat". Je to zavrseni jerseyske sagy presne podle meho ocekavani.. Dante resi s Randalem existencni problem zatimco si Jay otira nahou zadnici o vylohu...Elias vsude vidi trolly...a do toho vseho chlapek co vyznava "mezidruhovou erotiku". Dle meho nazoru jedna z nejlepsich komedii roku. ()

Cappuccino

Vidím, že v komentároch sa už všetci poriadne vybúrili. Súhlasím prakticky so všetkým čo už moja topka povedala, plus ešte ako malú čerešničku dodám, že Clerks dvojka je oproti prvej, geniálnej časti okorenená mimo skvelých dialógov aj hudobnou stránkou a děsne sexy Rosario Dawson. Humor a životná filozofia v jednom. Nádhera! Chcem pokračovanie! ()

Sobis87

Potká to každého. Všichni jednou dospějeme, ať chceme nebo ne. Jednou skončí ta bezstarostná léta a znenadání vás do břicha kopne takový malý zmetek, který si říká “zodpovědnost“. A vám nezbude nic jiného, než popadnout dech a připravit se, že za svůj život obdržíte ještě spoustu takových kopanců. Každý musí dospět. Dokonce i prodavači Randall a Dante musejí. Oba se teď nacházejí v Kristových letech a, ať chtějí nebo ne, budou muset začít řešit svůj život. Dante se už smířil se svým stárnutím a rozhodl se, že se odstěhuje na Floridu se svojí přítelkyní. Zato Randall nechce dospět, nechce se chovat zodpovědně a ani nechce ve svém dosavadním životě nic měnit. A už vůbec nechce, aby se jeho nejlepší přítel odstěhoval na Floridu s dívkou, kterou možná ani nemiluje. Je načase Dantemu ukázat, o co všechno by přišel, kdyby se opravdu odstěhoval a vedl normální, dospělý život.Spousta lidí začala pochybovat nad budoucí kariérou kultovního režiséra poté, co natočil svůj zatím poslední film Táta na plný úvazek, který postrádal Smithovy klasické znaky a zvrhl se v tuctovou romantickou komedii. Po kultovní sérii z New Jersey čítající zatím pět filmů (Clerks, Flákači, Hledám Amy, Dogma a Jay a Tichý Bob vrací úder) se rozhodně jednalo o krok zpátky. Kevin Smith se rozhodl napravit si pověst a začal připravovat pokračování svého černobílého debutu Clerks. V zámoří měl film premiéru už před několika měsíci a nyní se blíží i do českých kin. Fanoušci jsou opět nadšení… a taky mají důvod. Nebudu vás dále napínat, Clerks 2 jsou skvělým pokračováním série a, i když nerad srovnávám Smithovy filmy, jedná se snad o nejlepší film v jeho filmografii. Není sice tak kontroverzní jako Dogma, ani tak narvaný vtipy jako Jay a Tichý Bob vrací úder, ale rozhodně je ze všech filmů nejvyváženější, nejvyspělejší a prostě dotahuje k dokonalosti vše to, co máme na filmech Kevina Smithe rádi. Clerks 2 mají díky tématu dospívání a ztráty bezstarostnosti také obrovský emocionální dopad na diváka. O to více vás dojme, pokud jste viděli předešlé filmy a znáte tak všechny postavy. Sledovat jejich vývoj v posledním filmu je o to zajímavější. Jediní, kdo se nezměnili, jsou Jay a Tichý Bob. Jay je stále neskutečně sprostý sexista a Tichý Bob je stále… tichý. A oba dohromady jsou třeskutě zábavní, ať už jde o Jayovy pubertální narážky a exhibicionismus, či Bobovy mimické kreace. Kevin Smith rozebírá vážné věci s lehkostí a humorem. Celý film je prošpikovaný pop-kulturními narážkami, ušetřeni nezůstanou ani fanouškové Pána prstenů (Randall: „Celý tři filmy se furt jenom někam jde. Každej někam jde.“) nebo Transformers. Dokonce dojde i na krátké muzikálové číslo. Clerks 2 se vyklubala nečekaně citlivá záležitost, která nepřestane ani na minutu bavit a na konci zaručeně dojme i toho největšího cynika. Pokud jste „Smithofil“, budete jako v sedmém nebi, ale pokud jeho filmy nemusíte, ani tímto snímkem se pro vás nic nezmění. Toto je klasický Kevin Smith se svými dlouhými monology, pop-kulturními narážkami a skvěle napsanými postavami, které toho sice spoustu nakecají, ale skoro nic nedělají. Doufám, že se dočkáme ještě nějakého filmu s Randallem, Dantem, Jayem, Tichým Bobem, Holdenem a Bankym a dalšími postavami ze Smithova univerza. Ale pokud ne, i tak jsou Clerks 2 skvělým rozloučením s jednou kultovní sérií. () (méně) (více)

MrHlad

Návrat ke kořenům není v případě Clerks 2 jen prázdný pojem, protože tohle zkrátka není další Mallrats nabo Jay a Tichý Bob vrací úder. Možná proto sem měl na začátku problém s nižší kadencí vtipů, ale když jsem se naladil na tempo filmu, ve kterém, stejně jako v jedničce, jsou vedle geniálních fórů i zcela seriózní dialogy, měl mě Smith tam, kde chtěl. Zkrátka návrat do Jersey se povedl. Jay a Bob opět utržení ze řetězu, Randall hláškuje jak o život a Dante trochu přibral. Je to zábavné, je to chytré, je to dojemné a je to přesně to, na co fanoušci Smithe čekali. A pokud by se tahle parta měla za pár let ještě jednou vrátit, určitě u toho zase rád budu. ()

S.Quentin QUALE

V komentáři k prvnímu dílu jsem zmiňoval něco jako Smithův cit k rovnováze, no ten se trochu vytratil, 12 let se strašně znát, ale na druhou stranu přibylo odkazování na všecko možné z jednadvacátýho století, což místy vyloženě rozsekává na padrť. Přičtu-li skvělou Rosario Dawson, hodnotím o půlstupínek hůře než díl první. Btw. patřím na stranu LOTRa!!! 85% ()

• 5-milionový budget se studiu MGM vyplatil hned během prvního víkendu promítání (21. – 23. 7. 2006), neboť snímek vydělal na šesté příčce amerického žebříčku návštěvnosti 10 mil. dolarů. Celkový obrat v USA se vyšplhal na 24,1 milionu. (imro)
  • Záběr s naběračkou ledu ze záchodu natočil Jason Mewes. (Kulmon)
  • Clerks i Clerks II končí písní Soul Asylum. První písní „Can't Even Tell" a druhý "Misery". (Kulmon)

Malkovich vykrade Comic-Con

Malkovich vykrade Comic-Con

05.07.2016

John Malkovich už se objevil ve třech comicsových filmech (Red, Red 2, Jonah Hex) a teď se ke kresleným sešitům vrací. Výjimečně se ale neupsal klasické adaptaci, nýbrž komediálnímu heistu jménem… (více)

Jste připraveni na mroží horor?

Jste připraveni na mroží horor?

18.07.2014

Kevin Smith, režisér osobitých komedií Clerks a Clerks 2: Muži za pultem, před pár lety razantně překopal svoji kariéru. Mimo chystaných Clerks 3 hodlá točit především zvrácené horory, přičemž v Red… (více)

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

28.07.2008

Ale no tak, jednou za čas si můžeme dovolit bulvární titulek i tady u nás, ne? ;-) Obsah zprávy je mnohem prozaičtější. Kevin Smith má problémy s MPAA. Ano, už zase. Organizace, která rozhoduje o tom… (více)